TeknolojininCep telefonları

Telefon "Samsung Grand Prime": yorumlar ve özellikleri

giriş seviyesi akıllı telefon segmentinde en ilginç yeniliklerden biri Samsung Grand Prime olduğunu. " yorumlar cihazların sahipleri rekabetten çok sayıda avantaj yayarlar: Bir büyük ve yüksek kaliteli ekran, yeni nesil işlemci ve grafik performansı olduğunu. Hepsi bu ve bunu devam edecektir.

kutulu versiyon

daha önce belirtildiği gibi Telefon "Samsung Grand Prime", giriş seviyesi cihazlar segmentine aittir. Yani etkileyici bir montaj ondan gelmiyor bekliyoruz. Oysa bazı özellikleri onu bu konuda sahiptir. akıllı telefona ek olarak, paket içinde böyle bileşenleri içerir:

 • mütevazı giriş seviyesi kulaklık. olağanüstü ses onlardan gelmiyor bekliyoruz, ama çoğu için oldukça yeterli olacaktır.
 • Şarj 1A.
 • pili şarj etmek için ya da bir PC ile iletişim kurmak için ya da kullanılan tanıdık bir arayüz kablo.
 • Şarj edilebilir pil 2600 mAh kapasiteli.

tükenmiş tüm aksesuarların bu tam listesinde. İçinde Dikkate değer bir şey ama cihazda dokümanların listesi farklıdır. standart manuel ve garanti kartı yönetimi yanı sıra, desteklenen aksesuar listesi ve farklı ülkeler için Güney Koreli dev "sıcak hat" telefonların bir listesi de vardır.

Bir akıllı telefonun görünümü ve bunun kullanılabilirlik

Bu ortak tasarım ve S2 akıllı telefon çok şey var "Samsung Büyük Prime." Cihazın bu özelliği zorunlu point. köşeleri yuvarlatılmış Hepsi aynı dikdörtgen bir cihaz. Ön panel sıradan plastikten yapılır. onun yüzeyine zarar zordur ve özel olmadan değildir koruyucu filmi yapamaz (ayrı olarak satın gerekecektir - bu teslimata dahil değildir) bu durumda. Ön panel büyük 5 inç ekran. Üç ana bu altında geri kontrol düğmeleri (2 ve 1 mekanik sensör). Görüntülü video görüşmeleri için kulaklık ve kamera bulunuyor. Işık sensörü cihazında değildir ve manuel işletim sistemi menüsünün üst kısmındaki kaydırıcıyı kullanarak ekranın parlaklığını ayarlayın. devaysa hattı için cihazda kontrol ve arayüz port Tipik düzeni, "Galaxy". üst yüzünde 3,5 mm ses noktası göstermiştir. Buna karşılık, cihazın alt kenarının bulunduğu ve port mikroYuSB İlköğretim mikrofonun biçimi. kapatma düğmesi - akıllı telefon çekilen salıncak ses kontrolü sol tarafında ve sağ üzerinde. gadget arka tarafında ana kamera, klasik bir LED arka ışık ve yüksek sesli bir konuşmacıdır. Ayrıca burada üreticinin logosu. yan kenarlar ve arka kapak mat bir finiş ile plastikten yapılmış. zor değildir Hasar. Buna göre, bu cihazın hiçbir kapak sahibi yönetilmesi zor olacak ve onunla durum tam olarak koruyucu film ile aynıdır - ayrı ayrı satın almak zorunda kalacak.

işlemci

Snapdragon 410 - hesaplama temeli gadget 'Samsung Grand Prime ". yorumlar performans yeterince yüksek düzeyde ayırt eder. Bu Qualcomm tarafından desteklenmektedir yeni giriş seviyesi bir işlemci. Bu 1.2 GHz, en yüksek frekans çalışabilir modülü 4 "A53", işlem dayanır. Önemli bir özelliği 64-bit programlar ile çalışabilir olmasıdır. Şimdi bu özellik nedeniyle işletim sisteminin eski bir sürümünü kullanılamaz. Bu çip geri kalanında, bugüne kadar herhangi bir uygulamayı çalıştırmak için izin verir. Biz güvenle onun hesaplama gücü önümüzdeki 2 yıl için fazlasıyla yeterli olduğunu iddia edebilir.

Grafik ve G / Ç alt sistemi

Değil kötü şeyler standı olarak ve telefonunuza 'Samsung Grand Prime grafik kartı ile. " onun Özellikleri "gökyüzündeki yıldızlar eksik", ancak hesaplama performans karmaşıklık her seviyedeki sorunlarını çözmek için fazlasıyla yeterli. Biz Bu sayede günümüzde en zorlu oyuncak yayınlayamayacağımızı kılan grafik hızlandırıcı Adreno 306 bahsediyoruz. Ve bu sorunla önümüzdeki 2 yıl içinde ortaya olmamalıdır. Daha önce belirtildiği gibi ekran boyutu, tam olarak 5 inç. Bu kalitatif TFT matris üzerine dayanır. Tabii ki, bu karar bazı geliştirici şikayetleri yükseltir, ancak bu akıllı telefona görüntü kalitesi kusursuz ve açılar 180 derece yakındır. Bunun Çözünürlük - Elbette 540 x 960, bu "EychDi" -quality ama piksel ve görüntü taneleşmesintn çevrimdışı yeterli yoğunluk değildir. Telefon 5 dokunuşlar aynı anda ekran destekler ve bu herhangi bir sorunu çözmek için yeterlidir.

Fotoğraf, video ve kamera

cihazın 'Samsung Grand Prime ana kamera ile mükemmel bir durum. " Şu anda olarak onu oldukça ortalama Özellikleri, ancak fotoğraf ve video kalitesi iyidir. Otomatik odaklama, görüntü sabitleme ve LED ışıkları ile. o sensörün 8 megapiksel dayanmaktadır gibi. Geliştiriciler kendi arayüzü 2-3 tıklama kamerayı yapılandırmak ve kaliteli fotoğraflar elde izin yazılım ayarlarında, çeşitli donatmak için çok tembel değildi. daha Biraz daha zayıf ön kamera. Bu 5 megapiksel bir sensöre sahiptir. Bunun yardımıyla, ayrıca yüksek kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz ve videolar oldukça iyidir. Ama ana görevi (video görüşmeleri) ile, sadece "mükemmel" olarak baş.

bellek alt

Eh modelinde depolama alt sistemi düzenlenen "Samsung Galaxy Büyük Prime." aşağıdaki gibi bu konuda onu Özellikler şunlardır:

 • RAM 1GB, uzak standart DDR3 en yaygın.
 • depolama kapasitesi 8 GB inşa edilmiştir. Bu yazılım sistemi yaklaşık 3 GB ve 5 GB istihdam zaman kullanıcının ihtiyaçlarına tahsis kalan.
 • Harici hafıza kartları için ekstra bir yuva vardır. Onun maksimum kapasite kadar 64 GB olabilir.

Her durumda bu parametreler bu cihazda rahat çalışması için yeterlidir.

Nasıl uzun pil olur mu?

Yeter kapasiteli batarya telefon 'Samsung Grand Prime kullanılır. " Manuel nominal kapasitesi 2600 mAh batarya olduğunu gösterir. bu özelliği ile, bir batarya 4 inç ekranlı akıllı bir 2-çekirdekli işlemcide kullanılacak olması halinde, bu kullanım, bir orta düzeyde 4-5 gün miktarda olur olağanüstü özerklik övünebiliyordu. Ama bu cihaz çok daha büyüktür. Bu 5 inç ve 4-çekirdekli işlemci ekran boyutuna sahiptir. Bu nedenle, pil ömrü modeline daha az olacak "Samsung Galaxy Büyük Prime." Bu konuda Özellikleri açıkça daha mütevazı. 2-3 gün yeterli bu gadget bir akü şarjı için ortalama bir yük seviyesine sahip. biz de bunun üzerine bir film izlemek, değer 10 saate düşer. Ama bu mod akıllı telefon ve maksimum pil tasarrufu kaynaklarda yoktur. Bu durumda, bir ücret 4 gün sürecek, ancak cihazın bazı işlevleri devre dışı bırakılır.

sistem yazılımı

mobil cihazların yönetimi için en popüler işletim sistemi altında - "Android" - Bu aygıtı çalışır. Şu anda, onun versiyonu 4.4. Bu nüans imkansız tamamen bu cihazın potansiyelini ortaya çıkaracak çünkü öyle. 64 bit işlemci telefon 'Samsung Grand Prime yüklenir. " Yorumlar Bu gadget'ta bu nüans tahsis. Ama şimdiki firmware sürümü - 32 bit. Bu cihazın tüm potansiyelini açığa çıkarmak için, işletim sistemi sürümü en az 5.0 olmalıdır. Bu nedenle, bu model akıllı telefonun sahipleri yakında görünmelidir güncellemesi için beklemek zorunda kalacak. Ancak o zaman bu mobil cihazın tam potansiyeli can.

Oyun Gadget fırsatları

Bugünün oyuncakları desteklemek konusunda hiçbir şikayet vardır "Samsung Galaxy Büyük Prime." yorumlar Hepsi oyun uygulamalar şu anda bunun üzerinde çalışacak söylüyorlar. Bu "Metro Surfers" ve "Asfalt 8" ve "GTA:. San Andreas" akıllı telefonun tüm kuvvetler. Ayrıca bu durum, daha önce de belirtildiği gibi, önümüzdeki iki yıl içinde devam edecek olan. Onun performansı bile henüz çıkmamış olan uygulamalar için yeterli olacaktır.

akıllı telefonun Arayüz seti

smartphone benzer cihazların arka planı ayarlanmamış iletişimde olağandışı bir şey yok "Samsung Grand Prime Duos." Yorumlar Böyle Bunlardan tahsis:

 • 2. ve 3. kuşak ağlarda mükemmel çalışır Çift sim kart,. Bu durumda, veri aktarım hızı kadar 7,2 Mbit / s olabilir. Bu, herhangi bir boyuttaki bir dosyayı indirmek için oldukça yeterlidir.
 • Oldukça fazla veri aktarım hızı "wi-fi" teknoloji durumunda. Bu durumda, iyi bir 150 Mbit / s ulaşabilir.
 • Verici "Bluetooth" standart da 4,0 mevcuttur. o akıllı telefon kablosuz stereo bağlı veya aynı mobil cihaza bir miktar veri alışverişi yapılabilir ile.
 • geliştiriciler ve "ZHPS" hakkında unutmayın. Bu durumda, tam olarak desteklenen ve Amerikan GPS ve yerli "GLONASS".
 • Orada MikroYuSB. Bu port evrenseldir. içinden bir arayüz kablosu kullanarak bilgisayara akıllı telefonunuzu bağlamak için, o onunla veri alışverişi mümkün olacaktır. şarj cihazına bağlı Ama olacak bataryayı şarj edilebilir.
 • 3,5 mm ses portu bir mikrofon ile telefon kulaklığı bağlanmasına olanak verir.

maliyet telefon

180 $ - telefon 'Samsung Grand Prime 530" ortalama maliyetidir. Yorumlar biraz overpriced olduğunu söylüyorlar. Ama, öte yandan, bu cihazın kalite rekabeti daha iyidir. Yine de, marka bir marka vardır. her durumda kaliteli bir şey bulundurmaktan ödemek zorunda. Ve bu durumda: Kaliteli bir akıllı telefon için, ekstra bir miktar ortaya koymak gerekir.

Telefonun Artıları ve eksileri yoruma göre

Model «Samsung Galaxy Grand Prime sadece iki büyük dezavantajları." Yorumlar düşük çözünürlüklü ekranı (ama çok ciddi değil giriş seviyesi devaysa için) ve sonuna kadar değildir modası geçmiş sistem yazılım sürümü (sorunu çözmek sağlayabilecek güncellemeler, öngörülebilir gelecekte beklenen) akıllı telefonun hesaplama yeteneklerinin kullanılmasına izin verir yayarlar. üretken CPU ve grafik kartı, dahili bellek etkileyici bir miktarda özerklik iyi derecede - Ama profesyoneller bu çok daha gadget var. Liste uzayıp gidiyor.

sonucu nedir?

Çok dengeli "Samsung Büyük Prime." Aldı Yorumlar bu büyük akıllı telefon bütçe seviyesi olduğunu göstermektedir. Bu ve herhangi bir sorunu çözmek için yetenekli tahta ve grafik kartında 4 modülleri ile işlemci 64 bit bilgi işlem ve bellek fazlasıyla yeterli olduğunu. özerklik ile de hiçbir sorunları vardı. Genel olarak, Güney Koreli devin pazarlamacılar ve mühendisler "Mükemmel" üzerinde çalıştı - Cihaz neredeyse mükemmel dönüştü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.