SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Microstroke işaretler, tedavi ve risk grubu

Tıpta, hiçbir resmi terim "mini inme" var. Yani doktorlar küçük miktarlarda veya felç diyoruz dolaşım yetersizliği semptomları bystroischezayuschimi beyinde. Hastalık genellikle, hücre fonksiyonunun bir ihlal bir sonucu olarak beyni besleyen kan damarlarının bir spazm olarak ifade edilir. Bu hastalıklar, küçük kan damarlarında kan dolaşımı başarısızlığa yol çünkü Microstroke işaretler, hipertansiyon, şeker hastalığı olan kişilerde daha sık görülür.

Neyse ki, hastalığın etkileri tedavi edilebilir ve geri dönüşümlü, ama biz yeni lezyonların olasılığı uyarı, birinci sinyallerin göz ardı etmemeli, ama çok daha ciddidir. Zaman işaretleri daha sonra yaklaşık 6 saat sonra, tedaviye başlamaz microstroke tespit etmezse, etkilenen hücreler beyin fonksiyonlarını etkileyebilir, ölür.

Hastalığın ana nedeni bir vazospazm, ancak çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Bu atmosferik basınç, sürekli yorgunluk, periyodik gerilme ve benzeri iç sorunları keskin bir değişim dahildir. Geleneksel mini inme bir yatkınlığı olan kişileri içeren Belirlenmiş tıbbi risk grubu:

- kişi 60 yaşındaki yaş sınırını geçti if (Modern dünyada, bu kayış İşaretler 35 yaş arası gençlerde daha sık microstroke azalma eğilimindedir.);

- bir kişinin aşırı kilolu;

- inaktif bir yaşam tarzı;

- Yanlış diyet (hayvansal yağların büyük miktarlarda yeme);

- Çok güçlü fiziksel efor;

- alkol kullanımı, sigara;

- kardiyovasküler sistem hastalıklarının mevcut;

- diyabet;

- sık ve şiddetli baş ağrısı olan insanlar;

- meteosensitivity arttı.

Çoğu zaman, bir kişinin hemen o küçük kalp krizi geçirdi farkında olmayabilir, belirtileri çok benzeyen hipertansif kriz. Bu hastalığın teşhisinde, 3'te aşağıdaki belirtilerden 4 tespit edilebilir:

- ekstremitelerde kötü belirgin uyuşukluk;

- baş dönmesi;

- (hem de yüzyılın düşürülmesi gösterilmiştir) karşısında asimetri;

- genel halsizlik ve baş ağrısı;

- parlak ışıklar ve yüksek seslerden sinirlilik;

- Kan basıncı içindeki artış;

- hareketlerin koordinasyon hafif kaybı.

onlar yenilgiyi geçirmiş beynin belirli bir alana bağlıdır çünkü hasta, bir kez microstroke işaretleri hiç mevcut değildi.

Herkes kısa zamanda tıbbi bakıma hasta verilmelidir nasıl bir yardım bilmelidir. Bu küçük inme ilk vaka değilse Öncelikle, tabii ki, bu çağrılmalıdır ve doktorların girişte onları uyarmak. Hasta yükselmiş kafanı ve alnında soğuk bandaj ile yine yalan gerekir. etkilenen oda, iyi havalandırılması gerekmektedir. Daha iyi gömlek üst düğmesini düğmelerini. çok yüksek tansiyon ilaçları verilmelidir zaman. ilk yardım o yeni stres arka plan üzerinde bulunur hastayı rahatlatmak için sürekli olarak daha iyi olduğu zaman ikinci bir minör inme olmadı. Ve istatistikler ilk atağından sonra olguların% 70'i, ikinci.

microstroke tedavisi derhal başlamalıdır. görünüş Eğer ilk belirtilerinden az zaman geçti, o zaman, hasta için sonuçları tabi doğru tedavi çok az olacaktır. mini inme için başlıca tedavi damar genişletici atama ve kan pıhtılaşma ilaçları düşürür. Aynı zamanda, hasta toksinleri temizleme bir kurs geçer. ilaçlar ve normalleştirme metabolizmayı reçete. nootropics yardımcı olabilir beynin işlevselliğini arttırmak.

Ne zaman masaj şeklinde kompleks tedavi microstroke reçete rehabilitasyon prosedürleri, Logopedist egzersiz. Hastalar bir yaşam tarzı izleyin daha hareketi sağlayan, ve doğru moduna uymak için tavsiye edilir, beden eğitimi sınıfları tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.