TeknolojininCep telefonları

Yine oleofobik kaplama "obezite" dan elektronik kaydeder

Özellikle yoğun son on yılda meydana gelen mikroelektronik, alanında büyük başarılar, insanlarda rahat bir ortamda şaşırtıcı şeyler için artan susuzluk uyandırmak başladı. Estetik ve güç insan aklının geçici tezahürleri içiçe - Dünya dokunmatik kontrol paneli, oleofobik kaplama oldu ekranlı çok fonksiyonlu telefon ortaya çıktı. Buluşun şaşırtıcı bir madde ve ustaca basitlik sağlar ve bu makalede tartışılacaktır.

biyoloji Biraz ve fizik biraz

Bu kimin özellikleri uygulanan madde dokunmatik yüzeyinde yağ izlerinin görünümünü önlemek için sağlayacak sağlamak için bir ivme olarak görev yapacak insan fizyolojisi özelliklerinden biridir. Sonuçta, pürüzsüz baz sır değildir, ama yine de belli bir ayna özellikleri vardır - inanılmaz kolaylıkla kirli materyali. Oleofobik kaplama sorunları çözmek. Dokunmatik kolayca pratiklik estetik güzelliği ve etkili bir ekran rengini koruyabilmektedir yeterince ciddi koruyucusu satın aldı.

Hikayenin "Eroin" - "Bayan Kimyası"

Yani, bir oleofobik kaplama ve "mucize" madde bileşenleri nedir? - poliorganosiloksan polimerler (kremniyorganika) ve bağlantı elemanına (gibi) çözücü, alkilsilan (organik hidrotrioksit) silikon: terminoloji davetsiz olmasını önlemek için, bu içerir dayanan belirli bir madde, sadece söylemek. Ancak, birkaç nanometre kalınlığında bir film sadece etkili bir şekilde bizim elimizde birden fazla "dokunsal saldırı" parmaklarını yansıtabilir. Yani, yukarıda çökeltme herhangi bir biçimde yağ doğal bir engel olarak hizmet vardır. Bu arada, insan parmak izi kimyasal bileşimi, farklı maddelerin yeterince ciddi bir cephanelik oluşmaktadır agresif bir ortamda, daha fazla değildir, asitler, amonyak ve fosfat tuzu bazı tür. Yani terli eller - oleofobik kaplama için "stres". Ancak, her şeyin bir sınırı vardır ve koruyucu püskürtme özellikleri kurala bir istisna vardır. Ancak, bir sonraki paragrafta bu.

Bu yağ geçirmeyen kaplamaya "öldürür"?

Koruyucu tabakanın imha ana etken, tabii ki, bir mekanik hareket olarak kabul edilir. Ve "antizhir" kaplama olan cihazın, kullanım yoğunluğu yaratıcı bir güç değildir. Yine de, tüm yukarıdaki nedenlerden - genellikle insanın elinde "kurtarıcılar" haline agresif medya ile karşılaştırıldığında "hiçbir şey", pervasızca ucuz değil dokunmatik ekran cihazı ile mürekkep nokta fırçalayın çalışırken. Uygulama aslında tehlikeli sıvılar içinde, etkin bir şekilde bir kirlenmeden ekran temizleme "superfood" oleofobik kaplama adı altında satılan ilk bakışta "masum madde" olarak ki burada yapı alkol ya da onun türevleri ya da çeşitli çözücülerin olduğunu gösterir. Sadece bir süre sonra telefon veya tablet sahibi parmak dokunmatik ekran favori cihazda güvenli "ilerici direniş" olduğu gerçeğine dikkat çekecektir. Oysa kimin deneyim "iştah açıcı" olduğunu olanlar için, bir çözüm yoktur.

Üretken olmayan spreyleme veya Obmani kendisi (Çin indirgeyici)

Belirli bir konu rife üzerinde ağ üzerindeki bilgiler. Bugün piyasada koruyucu tabaka malzemesi Simülasyon inanılmaz bir miktardır. Referans olarak, daha pahalı bir kartuş, püskürtme silme veya damlatma ile elde edilen tabakanın (genellikle ürüne ek açıklamaları söz) tesisin kalitesini ve özellikle dayanıklılık garanti edemez. En iyi ihtimalle, cama mat sis almak veya günlük geçerliği gres itici koruma elde. Sağduyu "mucize tarifi" soru yapmak gerekir ve yaşam deneyimi - konunun detaylı bir çalışma gerektirir: oleofobik kaplama - bu nedir? Bu karmaşık bir kimyasal işlem imalat türüdür - bir koruyucu katman uygulamaya yönelik teknoloji çünkü Değerli okuyucular, kanmayın. Bu arada, her patent (Apple'ın birikimi geliştirilmiş bir görünüm anlamında) kamuoyuna. Kabul - Bu örnek yansıma layık. Fakat, söz verildiği gibi, etkili yolu hala var.

Basit, hızlı, güvenilir ve ucuz

koruyucu film, elbette, "kişilik özellikleri" (parmak izi) cihazınızı kurtarmaz, ancak kullanımı kesinlikle prezentabl durumun cihazın ön üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Her durumda, sen hasar oleofobik kaplama korkusu olmadan ekranı silmek mümkün olacak. Yüksek kaliteli film çizilmelere ve aşınma gibi olumsuz dokunmatik ekranı korumak ve aksesuar küçük bir bedel edilecek yeniden yedek parçalara zarar engelleyen bir engel teşkil etmez. Birçok üretici uzun plastik ürünler üzerinde kompozisyon zhirootalkivayuschego uygulanması teknolojisi hakim olması unutulmamalıdır. Bu yüzden onların fabrika koruyucu tabakasını kaybetmiş sahipleri ve kimin elektronik montajlar aslen "oleofobami" değildi olanlar için böyle bir alternatif - gerçekten mükemmel bir önemli koruma devaysa derecesine etkisi yanı sıra bunu kullanırken konfor düzeyini artırmak.

Özetlersek

Ellerinle, oleofobik kaplama Tahmin edebileceğiniz gibi, sen farkında olmadan yok edebilir, ama şimdi koruyucu tabakasını geri bazı olasılıklar olduğunu biliyoruz. Böylece adam oluşturulduğu için başkalarının kusurları çok daha ağrısız öğrenmek rağmen son kez sen, ne yazık ki ... operasyonel hata yapıp yapmadığını cesaretini yoktur. akıllı olun ve "obezite" Cihazınızı korumak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.