FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Tekerlemeler - bu ... Türleri schitalok

anlamak için tekerlemeler ne onların geçmişini bilmemiz gerekir. Tekerlemeler kökleri çok eskilere gitmek. makineleri, biçerdöverler, harman, modern ve benzeri hiçbir yıkama vardı. Çok zor işti. Tüm eller ve ilkel aletler yaptı. Ayrıca, bazı iş hayatı ve sağlığı için bile tehlikeli oldu. Ama gerekli işi yapmak için. Kim yapacak? Gönüllüler bulunamadı. Dolayısıyla başkalarını kırmadan, dürüst olmak gerekirse iş dağıtmak için bir yol icat etmeye başladı. Harika folklor - burada kendi doğum bulundu ve gerçek hayatta uygulama var tekerlemeler. Rus edebiyatının bireysel tarz değildir adında ve net bir amacın pratik uygulaması için uygulanabilir - iş dağılımı.

Okuma yazması insanlar doğanın fenomeni ve yasalarını açıklamak mümkün değildir, bütün kendi yöntemiyle yorumlanır. Bunlar talihsizlik ve sıkıntı kendilerini korumaya çalışıyordun. bilinmeyenin korkusu gizli ve karanlık bir deyişle kafiye olurken. İnsanlar insan doğası iyi ve kötü hem yapmak inanmak için geldim. Biz hayvan insan konuşmasını anlamak yeteneğine sahip olduğunu düşünün. Kelimelerin gücüne inanmak şimdi dönüştürülmüş büyü kafiyeli.

Zaman doğa kanunlarının açıkça geliştirilmiş araçlar haline, geçti ve tekerlemeler zararsız, hatta neşeli karakteri var. Onlar çocuklar tarafından sevilen ve oyunlar önce kullanılmış veya bunun gibi tekerlemeler olduğundan, yalnızca ezbere edilir.

Anlamı schitalok

Tekerlemeler - bu ayet kafiyeli oluyor, hayali akorları ve kelimelerin Terim, bu durumda kesin ritim göze çarpıyor ve bu sopa deneyin.

oyunların çeşitli çocuklar arasında dağıtılan schitalok adil ve net roller ile. Yeni bir heyecan verici eğlenceli başlamak için yer koymak için kullanılır. Yani oyunda yeni bir yazı bulunmaktadır.

fonksiyonlar schitalok

Tekerlemeler - eşitlik, dostluk, dürüstlük - esastır, iyi insan eli oluşturmak için bir yoldur.

Hafif kafa çocukta gereksiz bir şey olarak, kesinlikle istenmediğini tekerlemeler - Bazıları folklor görüşünde. Ben bu gerçeği itiraz etmek istiyorum. avantaj ne tür tekerlemeler getirilir?

rolleri

Grup oyunları basitçe tekerlemeler olmadan yapamaz. Örneğin, saklambaç. Kim kafiyeli algılamak, gizleyebilir ve arayacaktır kim olacak. Bu yapıdaki, sorunlarını önlemek için "Ben arıyorum Neden, ama öyle değil?". Tekerlemeler oyunda rolleri dağıtmak için hiçbir suç olur. sürüş durumunda iradesine teslim görünüş, elbise veya dostluk ve adil seçilen verilmez. Birisi çok düştü protesto etmek arzusu vardır olası değildir. Bir süre zayıf ya da tam tersi, bir lider haline güçlü hissetmek ve benzeri. Bir çocuk çok schitalok biliyorsa, şovmen farklı oyunlar olma olasılığı yüksektir. Bu adamlar kendi kabilesi germek, çok popülerdir.

gelişme hızı, hesapları, konuşmalar, vb

Konuşmanın oluşumu için tekerlemeler - sadece bir ganimet. eklenti sık telaffuz ile, çocuğun konuşma daha net, gelişmiş eklem olur. Bazı Schitalochka olarak söylemek kolay olmayan sözcükler kullanılır. Diğer dillerdeki onların yokluğunu kaydetti.

Yetişkin bir oyun planlanmış ve çocukların olduğunda çocuklar için Halk kafiyeli yalnızca grup oyunlarında değil kullanılan, ancak. Örneğin:

Bulutlar, bulutlar, bulutlar, bulutlar,
At güçlü, büyük sürmek.
o bulutların arasından Rides
Kim inanmadığını - defol!

ritmin Gelişimi - kafiyeler yüzlerinden birinin güzel tarafı. o zaman daha sık atlamak mümkündür ve altında iken daha az, sonları bağlı. Her tekerlemeler içeriğine bağlıdır. Olmadan ritim duygusu dans ve müzik ilgisi yok.

Aritmetik - iyi bir yetenek. Maçtan önce, skor ile kafiyeli dinlerken onun çocuğu hatırlar ve kelimeleri seviyorsanız, en az on ile sık tekrarı, ile coşkusu daha olmadan öğrenilmesi gereken. İlköğretim aritmetik okuyan çocuklar. Ritmik ve iddiasız şiir kafiye, matematiksel kuralların şakacı formda temel bilgilerin bir açıklama verir.

En sevdiğiniz tekerlemeyi öğrenmek için iyi bir odaklanmalı ve duyulur hatırlıyorum deneyin. Böylece, tekerlemeler başka bir çocuktan oyun sırasında dolaşmaya. hayal gücü ve yaratıcılığının en iyi çocuk hatırlamayacak bazı kelimeleri, yani o kadar gelecek olursa, kafiye ve sonunu değiştirmeye kelimeleri yerleştirin. Sonuç kendisini dayatmaktadır - tekerlemeler, hayal gücü, mizah ve iyi bir hayal geliştirmek mümkün şiir yazmak için yapmak. Bazı nesilden nesile geçen edilir.

Daha sonra, tekerlemeler ne olduğunu öğrenmek. Birkaç türü vardır.

  1. Tekerlemeler-beraberlik.
  2. Derin kafiyeli.
  3. Chisloviki tekerlemeler.
  4. Tekerlemeler-zamenki.

Tekerlemeler - heyecan verici bir oyun için iyi bir başlangıç. başın bir bütün yükte schitalok yoldaşlara gibi çocuklar.

Tekerlemeler-beraberlik

Bu tür schitalok çeşitliliği ve renk ile etkileyicidir. kura çekimi iyi uyum anda. Onlar takıma ayrılacağız rebyatnya yardımcı olur. Katılımcıların her biri, Adını şifrelemek (ekibinin güçlü ve çevik oyuncular) "nin baraj" gider bir çift seçmeye çalışır. Onlar da belli bir cümle dayalı ekibi üyelerinin seçimini yapmak. hayvanlar veya nesneler, bitkiler ya da fantastik karakterler arasında seçer.

Kazak atı kuzgun veya silinmiş?

Fox veya pantolon renkleri bir ayı mı?

Amca Fyodor veya kutup ayısı?

kura adı schitalok çekme şiirsel kulak geliştirdi ve kelimeleri kafiye, kendi başına bir başyapıt oluşturmak zorundadır. Sen abracadabra, tam saçmalığını yapmak deneyebilirsiniz. Çok estetik ve entelektüel düzeyini gösterir ki, olağan dışı yeni bir şey yaratmak yasak değildir.

derin kafiyem

tekerlemeler Bu tür - tamamen veya kısmen Zaum oluşmaktadır. Burada kesinlikle hiçbir anlamı seslerin kombinasyonu bulunmaktadır. Malyshata büyük zevk karmaşık metinleri öğretmek. Ve bu süreç hızlı ve kolay zahmetsizce olur. Dahası, böyle bir şey ve hatta daha iyi elde edebilirsiniz. Stil güvenle isnat edilebilir çocuk folkloru. Bazı şiirler büyü artıkları olduğunu söylüyorlar. Diğerleri düşünüyorum - Antik çağda dilinde dua metinlerinin kalan parçaları olduğunu. Çocuk saçma bambaşka konuşma aittir, bu mistisizm ve gizem çeşit baktım. Böyle bir örnek, Zaum:

Charber-Farber, zharber- huysuzluk,

bayanlar beki-tuk eki mıyım,

Byunoseki arin- uv

Ebit-borç takoz-puf.

Devam ediyoruz, form schitalochek doğrudan numaralara ilişkin. Bu ayetlerden faydaları sadece devasa.

Tekerlemeler-chisloviki

Veya sayılarla kafiyeli oldu. Bu hesaba dayanır. Bir kelime sayım ve benzerleri rakamlarını içeriyor. Başka kafiye daha ayrıntılı olarak analiz eder. Bu şuna benzer:

"Azi, dvazi, TRIZ Risi,

Topuk, LVL, shubi, yakut,

Dubi çapraz "

Bu düpedüz saçma görünüyor, ama geçmiş günlerin insanlar öyle düşünmüyordu. Bu küçük bir sır gizlidir.

Geçmişi schitalok-chislovikov

Çoğu harap kafiyem eski zamanlardan beri inançları arasındadır. konuk öğeleri: yüksek sesle hesap vermek imkansız olduğunu bir görüş vardı. orman veya gölet ruhları avcı öfke gelmediği için Prey veya yakalamak, saymak yasaklanmıştı. Ama bu nasıl olabilir? - Bir "dvazi" - iki "Odintsov": Sonra bir şey sözcükleri geldi ve kodlanmış. Haçın sonunda tesadüf değil - bu ondur. Yüzyıllar önce, bir düzine her ayrı küçük gemide çentikler kutladı. diyerek "zihinleriniz" yok. Kökleri buradan gidin. Bize ulaşmak için, onlar asırlık şifre olduğunu söyleyebiliriz. Teşekkür ederim, belki, çocuk oyun söylüyorlar. Bir sonraki görüşte geçin.

Tekerlemeler-zamenki

Onlar herhangi gizemli gizli ne de tedbir kelimeleri içermez. Son satır çaldığında, oyuncu döngüden çıkmak gerektiği gerçeği ile karakterizedir. örnek:

Ivan, bir bardak getir bir limon kesip, ve defol.

Belli tarzı, çocuklar üzerinde şiirsel metin bulaşıcıdır ve kışkırttı. Oyunun hazırlanması ve düzenlenmesini - Önemli bir olayı yönetir.

bulgular

Zaman geçtikçe, çocuk büyüdükçe, ancak sevdikleri şiirleri onlar iyi hatırlamak ve çocuk yuvaları ve okullarda paylaşabilirsiniz. Büyürken, çocuk daha schitalok bilir, onlar daha karmaşık ve daha uzun hale gelir. girinti kısmında, schitalok farklı türde bir sürü duyabiliyorum. Okul tekerlemeler zihni çok daha genişletir. Çocuk ilginç ve yeni birçok bilgi öğrenir. yetişkin yaşam için bir malzeme birikimi vardır. Örneğin, farklı hayvan türleri ile benzerlik:

Sen - bir hamster.
Ve - gelincik.
Sen - tavşan, evet dörtnala atlama.
Sen - Bir tilki.
Sen - Bir sansarı.
Sen - Beaver vasıflı işçi.
Sen - avcı ...
Ah, bela!
her yöne Scatter!

Tüm kısa listeye, bu schitalok faydalarını belirtmek gerekir kombine etmek.

  1. Bunlar çocuklara oyunun kurallarını öğretmek ve onlara sopa öğrenirler. Ayrıcalıkları olmayan haklı herkesin önünde seçilen oyunun lideri.
  2. Geliştirilmiş bellek ve ritim geliştirilmiş duygusu.
  3. Özellikle tekerlemeler yoluyla organizasyon ve disiplin çocukları belirtmek istiyorum. Çocuk çok daha muhtemeldir sonraki oyunda rol almaktadır.

Tekerlemeler - sadece çocuk aktivite değil! Yetişkin, onları da oluşturmak için alternatif bir kaç schitalok biliyor ya hiç incitmez. Bu çocuğuma çok yardımcı merak gösterdi olduğunu. Durumlar günlük hayatta alınan: "Üç böcekler Maschke üzerinde yay ayaklar altına gibi mi görünüyorum." Yeni yüzler ve fırsat sade bir tür aracılığıyla geliştirmek.

Çocukların hayal gücü sınırsız, acze yukarıdaki her gücüne bir çocuğun gözünden dünyayı görmeye çalışın vardır. O zaman dünya parlak renkler parlayacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.