Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Tatlandırıcı için muhallebi hamurunun tarifi.

Bir muhallebi pilisi ile diğer tipler arasındaki fark nedir? Aslında kabartma tozunun içindeki rolü ürünün su buharı ile oynuyor. Pişirme sırasında un, kaynar su, yağ ve tuz ile sürekli karıştırılır. Şu anda, nişasta jelatinleştirilir ve gluten hamurda sıkıştırılır. Hamur yoğun, elastik bir hale gelir, bu nedenle su buharı dışarı çıkamaz ve kendileri hamuru gevşeterek boşluklar oluştururlar.

Dolayısıyla, demlenmiş bir hamurdan pişirilmesinin, bir miktar glutende unu (% 40'a kadar) kullanmasını gerektirdiğini unutmamalıyız.

Yumurtalar soğutulduktan sonra hamur haline getirilir, böylece kıvrılmaz ve iyi yükselirler.

Demleme hamuru çok esnektir. Geleneksel olarak, pişmiş mallar yüzük, boru ya da küçük top şeklinde yapılmıştır.

Hamuru, 180-200 derece sıcaklıkta 30-35 dakika pişirin. Pişirmeyi daha erken bitirirseniz ürünler çökecek ve içindeki nem ıslak hale gelecektir.

Bir muhallebi hamurunun tarifi her zaman aşağıdaki ürünleri içerir: su, un, yağ, tuz, yumurta.

Bir muhallebi pilavının ana tarifi iki aşamada pişirmektir.

Birinci aşama unu demlemek. Kızarmış bir tencereye koyun, 1,3 su bardağı su koyun, 250 gram tereyağını bıçağın ucuna dilim, tuz ile koyun. Kütleyi kaynatın. Şimdi unun dönüşü buydu. Sıcak bir sıvıda, 0.5 kg un koyun, homojen, kütle topaklar olmadan sürekli bir karıştırma ile karıştırın. Hamuru 1-2 dakika kadar demleme devam edin. Daha sonra hamur yaklaşık 60-70 derece bir sıcaklığa soğutulmalıdır.

İkinci aşamada hamur yoğurulur. Hamurun içine 16 yumurta koyun, sürekli fırçalayın.

Şimdi hamur yağlanmış bir fırın tepsisinde bir şekerleme torbasından dışarı atılabilir.

Kusurlar olmadan demlenmiş hamur nasıl yapılır?

Hamur dik olduğu takdirde ürünlerin yetersiz kalması sağlanacaktır.

Hamur sıvı haldeyken ürünler belirsizleşecektir. Bu büyük miktarda ya da başka bir durumda, yeteri kadar un unu nedeniyle olabilir.

Ürünler yağlanmamışsa fırın tepsisine pişirilir.

Ürünlerde, bol miktarda yağ, bir fırın tabakasının yağlanmasından ötürü dipçik yapışıyordu.

Fırını açmak için çok erkenden veya ürüne erken değmek için fırında bulunan ürünler çökecektir.

Fırın çok ısıtılırsa ürünler büyük çatlaklara sahip olacaklardır.

Eclair'lerin muhallebi hamurunun tarifi .

Bir bardak suya tereyağı ve tuz yüz gram kaynatın. Kaynadıktan sonra kitleler bir bardak unu çabucak dökün ve aynı zamanda düşük ısıda karıştırın. Hamur biraz kurutulmak için ateşte tutulmalıdır. Soğutulmuş hamurda birer tane, dört yumurta da ovun. Hazır hamur, küçük bir tüp şeklindeki bir şekerleme torbasından bir fırın tabakasında üretilir (bir santimetre kalın, uzunluk - beş santimetre). Eclair'ler sıcak bir fırında pişirmeye başlarlar. Ve pastalar yükselir ve kızarınca, orta ateşte pişirin. Bitmiş ürünler soğutulmalıdır. Sonra kenardan kesip krema kullanın. Talep üzerine çikolatalı üzerine enjeksiyon yapabilirsin.

Krem bir mikrodalga fırında pişirilebilir. İki yumurta bir bardak şeker, iki çorba kaşığı un ve iki çorba kaşığı patates nişastası ile yenecek. Yarım litre süt koyun, iyice karıştırın. Mikrodalga fırına 2.5 dakika koyun, karıştırın, karıştırın. Krem hazır oluncaya kadar iki ila üç kez daha tekrarlayın. Soğutulmuş krema, tereyağı veya yoğun süt ile yıkayın.

"Pembe Yaprak" için muhallebi hamurunun tarifi

Tuz ve eritilmiş margarini (125 g) suya (220 g) ekleyin. Kaynatın. Şimdi 250 g un koyun ve bir dakika kadar demleyin, sürekli karıştırın. Hamuru 70 derecelik bir sıcaklığa getirin, 7 yumurta yiyin.

Pürüzsüz bir tüp ile şekerleme torbasından, bisküvi fırın tepsisinde yaprak şeklinde yerleştirin. 180 derecelik bir sıcaklıkta pişirme, çerezin içeride yemyeşil ve içi boş olmasına dikkat edin. Bisküvi soğutulduktan sonra , gül yapraklarıyla reçel doldurun , gül renkinde bir ruj ile örtün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.