ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kargo sapanlar ve bunların çeşitleri

Modern yapıda, birçok sanayi, lojistik ve üretim hatlarında kullanılmaktadır. sapanlar ve bunların uygulama tipleri farklı olabilir. Onlar bir amaç tarafından birleştirilmiştir. Tüm bunlar nakil sırasında yükün emniyete veya farklı ağırlıklar inşaat kaldırma mümkün olan tüm yardım sağlamak gerekiyordu.

Bugün nereye bakmak kullanılan hatlar ve bunların varyasyonları, hem de konuşma önemli avantajları hakkında ve bu tür yapıların bazı dezavantajları.

sapanları nedir

Sapan çeşitli yükleme veya boşaltma yapılmasını kolaylaştıran önemli oranda daha iyi ve daha güvenli tutuş yükünü sağlayan özel cihazlardır. Kullanılan sapanlar ve sadece Parça yükler için onların çeşitleri. Örneğin, KAMAZ atıl bina çalışmıyor boşaltmaya halat kullanın malzemeler, ancak ahşap kirişler ve metal levhalar ile araba ile - kolayca.

askılar türleri

Bu tasarımlar tasarım performansı farklıdır. kargo sapanların her türlü üç kategoriye ayrılır:

  • Halat.
  • Tekstil.
  • Zincir.

zincir askılar

Bu kategori, bir sert metal halkadan oluşan tasarımı içerir. Bu tür hatlar, kompakt ve operasyon güvenilirdir. uzun bir servis ömrü vardır. herhangi bir uzunlukta onlar halkanın içine katlanabilir, ve yeterince küçük bir alanı kaplar. Metal bağlantılar tür hatların satın yatırım çok faydalıdır hale giymek pratikte tabi değildir.

Yukarıda sözü edildiği gibi, çizgiler (ve bunların varyasyonları) yük kaydetmek amacıyla daha büyük bir ölçüde gereklidir. Zincir tasarımı mümkün olduğunca iyi bunun için uygundur. artan gücüne ek olarak, onları neredeyse evrensel kılan bir esneklik yeterli marj var.

Kabloların düzenek çok don ve rüzgarlar korkusu olmadan çeşitli çevresel etkilere karşı direnci ve kimyasallara ve asitlere karşı tamamen kayıtsız sahiptir. Böyle sapanlar ve bunların çeşitli çoğunlukla yüksek sıcaklıklar hakim ağır çelik endüstrisi, yüksek nem ve kimyasallar her türlü kullanılır.

tekstil sapanlar

En popüler popüler ve sık kullanılan - bir tekstil sapanlar ve bunların çeşitleri. Bu tasarımlar için fiyatları mevcuttur. Örneğin, bir metre uzunluğunda askıları ve 500 kilograma kadar taşıma için 185 ruble mal olacak. Uzun çizgiler (yukarıdaki iki buçuk metre) ve daha büyük bir kapasite (bir ton) 240 ila 480 ruble mal olacaktır. Her şey de kalite, üretici ve mağaza, tabii ki, bağlı olacaktır.

Tekstil yapılar tamamen herhangi bir yük kaldırma kullanılabilir. Dikkatlice olmak ve doğru bir taşıma ihtiyacı öğelerin boşaltma / yükleme için kullanılır. kaplamaya zarar büyük bir fırsat - Örneğin, renkli bir kargo Zincir askıları yükseltmek gerekir. Ama tekstil tasarımı çok daha temkinli çalışacaktır.

bu hatların avantajları hafiflik, yumuşaklığını ve esnekliğini içerir. Onlarla çalışmak herhangi sıcaklık ve nemde olabilir. çizgilerin Bu tür hatta en sert hava koşullarına dayanabilen.

sakıncaları için olduğu gibi, tekstil askılar seçenekleri asitler, alkaliler ve kimyasallara karşı dirençli değildir. çelik fabrikası, örneğin, mantıksız bunları kullanmak için. Ayrıca, çalışma inşaatı ile sürdürülmekte olan ise keskin kenarlı, bunları kullanmak için tavsiye edilmez.

Tel halat askılar

sapan bu tip tasarım Sık dokunmuş çelik kablolar. Bu kayışlar, bir veya daha fazla damarların oluşabilir. Ayrıca iplikler, mukavemet ve kalınlığı değişir. düzenlenmiştir döngü veya sıkıştırma halkalarının uçlarında.

kullanım için ideal tür yapılar çok büyük ölçekli ve ağır yükler ile çalışırken. Askılar mukavemet, dayanıklılık ve güvenilirlik farklı. Uzmanlar bu cihazlar ilk iki kategoriden tüm avantajlarına bağlı söylüyorlar. Dayanıklılık ve zincir seçenekleri ödünç asit ve kimyasallar halat sapanlar tepki eksikliği, ama kesinlikle herhangi bir eşya ile esneklik ve kullanım kolaylığı - Tekstilden.

Tel halat sapanlar hızlı teknik durumunu değerlendirmek için izin verir. Böyle yapılar üzerine Aşınma çıplak gözle görülebilir. daha bütün - Bu sayede daha güvenli çalışma ve kargo hale çizgiler yerine zaman tanır.

işaretleme

Boyunluklar alırken etiket dikkat edin. Bu üretici tarafından uygulanan ve tasarım kalitesini ve güvenilirliğini gösterir edilir. Etiket belirtildi üzerinde kapasite, üretici ve makale sayısı (dizi) ve testler yapılmıştır bugüne kadar dikkatle bakın.

Testler her şirket, navlun hatlarının yapımcı tarafından yürütülmektedir. Kullanım Sapan için uygun olduğunu göstermek ve üretici özelliklerine göre teyit iletken özel testler, imalat son aşamada teknik denetim kurumu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.