Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tavuk, ördek, balık, et marine nasıl

Pişirme - bir sanattır! Evet, evet, şaşırmayın. sanatçı tuval üzerine başyapıtlarını oluşturur ve pişirmek - masada. Gerçek bir şef her zaman kendi özel hile ve lezzetli ve sağlıklı yemek pişirme sırları olmalıdır. Bu yazıda bu yöntemlerden biri bahsedeceğiz.

Bu Kabulü tanınmış, ancak nadiren yazık ki, kullandı. Sonuçta, gıda daha ihale yapar, daha yumuşak ve harika bir tat ve koku verir. Eğer ne tür tepkiler soruyorsun? dekapaj ürünleri - Cevap basit. Şaşırdın mı? Ve turşu, başka şeylerin yanı sıra, uzun süredir kullanılmaktadır. Bu basit ve etkili bir yol ürünlerin depolama, hem de onlara belli bir lezzet vermek için sadece etmektir. İnsanlar uzun nasıl merak etmiş tavuk marine etmek ördek ve diğer kümes hayvanları eti.

Yani, turşu hakkında ne biliyoruz? Bir kural olarak, marine herhangi birine göre taban, asit (asetik, sitrik asit) ve tuzları. Ayrıca bitkisel yağ, baharat ve otlar her çeşit içerir. Tarifler gerçekten çok, hatta kendi benzersiz marine yaratmak, ama bir ihtiyaç hatırlıyorum - ille bulunması gerekir asit ve tuz - temelidir.

Turşular, ustaca kullanıldığı takdirde, büyük ölçüde pişirilmiş et veya balık lezzetini artırmak. hoş, bazen sıradışı bir tat ekleyin. turşu hazırlanırken mutlaka "klasik" tarifleri uymayan. Kendi lezzet ekleyebilirsiniz, kendi teknolojisine tavuk, ördek ya da et marine bir yol düşünemiyorum. Sen ve denemek için deneme ve kullanılmalıdır. İstenilen tat elde etmek ve en sonunda onun imzası marine almak için.

katkı maddeleri ve bazlar kadar kullanılabilir gibi - süt ürünleri, alkol (şarap, konyak, votka, bira), maden suyu, meyve suları, meyve ve sebzeler, bir yağ (sebze, zeytin, eritilmiş), liste ilgili gider. Önemli olan tüm bileşenleri kombine ve ürün aroma ve tat doldurulmuştur olmasıdır. Bu şekilde, çoğu zorluk yatıyor. Ama istersen, o zaman sonuç olacaktır.

Nerede gıdalar marine kullanılır? Akla gelen ilk şey kış (salatalık, mantar, domates) hazırlıkları olduğunu. Ama aynı zamanda, örneğin, et marine ve ardından kömür (sevgili barbekü), ördek marine ters pişirin ve fırında pişir, yemeklerde kullanılabilir. O, çok lezzetli değil mi çıkıyor?

şey asit tuzu et liflerinin içine nüfuz eder ve et yumuşak ve sulu hale pişirildikten sonra yumuşatmak için olmasıdır. İşte bu konuda ana pozlama süresi hatırlamalıyız ve doğru bir gözlemleyin. Aynı zamanda, önemli bileşenler en uygun üzüm ya da elma sirkesi az sitrik asit (limon suyu ama daha iyi).

Nasıl balık marine. Balık ve deniz ürünleri kendi et yumuşayıncaya ve pişirme esnasında dağılmaya başlayabilir olarak, marine etmek bir saatten fazla olmamalıdır. Ayrıca, balık sirke yerine limon suyu kullanmak en iyisidir. Sirke daha kaba ve sığır eti veya tavuk için daha uygundur.

Nasıl tavuk marine etmek. o kıyılmış ise yaklaşık bir saat boyunca Tavuk marinate, kural olarak, bu yeterlidir. Eğer kendi bütünlüğü içinde marine karar verirseniz, daha fazla zamana ihtiyacı olabilir.

Nasıl eti marine etmek. Sığır veya kuzu dört saat veya daha fazla marine. Bunu marine için gerekli uzun zaman kalın parça - Her etin kalınlığına bağlıdır.

Bu arada burada küçük oyun için bir marine için hızlı tarifi. Oyun, bildiğiniz gibi herkes sever belirli bir koku, vardır ve marine sonra kaybolur. Suyun beş galon kaynatın gereklidir. havuç,: kökleri, hepsi bir arada koyun maydanoz, kereviz, bütün soğan. karabiber on iki bezelye, kırmızı biber bir çay kaşığı, yarım düzine çiçek karanfil, defne yaprağı ve tat tuz ekleyin. kökler pişmiş kadar kaynatın. Sonra ocaktan alınır kaldırmak defne yaprağı ve yavaşça, sürekli karıştırarak, şarap sirkesi bir bardak dökün sarımsak beş veya altı ezilmiş karanfil ekleyin. Serin. soğutulan marine 1012 saat oyun koymak için.

Tavuk, et, ördek, balık marine nasıl ilgileniyorsanız, bu büyük bir olay olduğunu size temin ederim. Sadece tarifi ve ipuçlarını uyun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.