SağlıkTıp

Portakal yağı - selülite ve diğer hastalıklara karşı bir çare

Antik çağlarda portakal nadirdi, çok pahalı meyveler olarak kabul edildiler ve sadece tıbbi amaçlı kullanılıyordu. Bugün değer sadece portakalın sulu posası değil, aynı zamanda üretilen yağdır. Şu anda, onun serbest bırakılması çeşitli Latin Amerika ülkelerini içeriyordu. Bununla birlikte, en kaliteli portakal yağı İspanya ve Gine meyvelerinden elde edilir. Meyve ağacının hem kabuğundan hem de yapraklarından inanılmaz bir çare üretilir.

Portakal yağı tıbbi özelliklere sahiptir. Zaten başvurunun baş ağrısını gidermeye, kas ve eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olduğunu kontrol ediyor. Menstrüel anomalilere ve nevraljiye yardımcı olan bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Portakal yağı , olumsuz bir epidemiyolojik durumda başarıyla kullanılan mükemmel bir doğal antiseptik olarak düşünülür. Hastanın influenza ve solunum sistemini etkileyen enfeksiyonların durumuna ve tedavisine yardımcı olması için inhalasyona birkaç damla damlatması önerilir.

Turuncu yağ, içerideki havanın dezenfekte edilmesi için mükemmeldir. Ürün okullarda ve okulöncesi kurumlarda dezenfeksiyonda yaygın olarak kullanılmıştır. Portakalın hoş bir kokusu sadece patojen mikroorganizmaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda odada leğen bir atmosfer yaratır, yorgunluğu gidermeye, uykuya dalmaya, kaygı ve endişeden kurtarmaya yardımcı olur. Petrolün insan enerjisi üzerindeki etkisini de kötüleştirir, stres, depresyon ve ayrıca bu hastalık belirtilerinin etkisi altındadır. Bu özelliklerden dolayı, portakal yağı, aromaterapi için özel önem taşır.

Ürün gastrointestinal sistemin çalışmasını olumlu etkiliyor, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor, safra kesesinde safra taşlarının oluşmasını engelleyerek güçlü bir koruyucu etkiye sahip. Buna ek olarak, portakal yağı kabızlık ve zehirlenme ile mücadele etmek için kullanılır. Kalp ve damar hastalıklarını tedavi etmek ve önlemek için yaygın olarak kullanılır, dolaşım sistemini olumlu şekilde etkiler, kan basıncını dengeler, kanları arındırır, vücudun kolesterol düzeyini önemli ölçüde azaltır. Turuncu ürünün faydası açıktır ve çeşitli ödemlerle birlikte masaj için anti-selülit yağı olarak da kullanılır .

Portakal yağı, tıbbi özelliklere ek olarak, parfüm ve kozmetik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Duyarlı ve kuru cildi olumlu etkiliyor, güçlü tonlama etkisi var. Bu araç, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için tasarlanmış çeşitli kremlerin temelinde bulunur.

Akneye eğilimli ciltlerin tedavisi özellikle etkilidir. Yumuşatır ve kızarıklıktan kaynaklanan sivilceleri ve yara izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan sorunlu alanları mükemmel şekilde temizler. Yağın lenf akışını uyarabilme kabiliyeti şişme ve şişmeyi azaltmayı mümkün kılar.

Turuncu yağın kullanılması, kafa derisinin tedavisinde, kuruluğun ve kepeklenmenin ortadan kaldırılması için de uygundur. Kafa derisinin yapısını iyileştirerek saç büyümesini arttırır.

Birçok kozmetik salonları portakal yağını selülite karşı başarılı bir şekilde kullanır, masaj ve diğer prosedürleri kullanımıyla üretir.

Uçucu yağ, ağız boşluğunun durumunu olumlu şekilde etkiler. Dişeti iltihabı için kullanılır ve herpes dudaklarında şekillendirme yaparken ilk asistan turuncu yağı olur.

Dünya parfümeri firmaları, tasarımlarında benzersiz lezzetlerini kullanarak portakalın özelliklerini çok beğeniyorlardı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.