Sanayi

Taşıma ve saldırı helikopteri Mi-8AMTSh: açıklama, silahlar

Helikopterler ilk derhal, bugünkü halleriyle ortaya çıktı uzmanları ve ordu gibi ulusal ekonominin dikkat çekti. uçaklar tamamen yararsız olduğunu nerede ortamlarda kullanıma uygun, onların çok yönlülük nedeniyle oldu.

Onların yardımı sayesinde batık gemiden denizcileri almaya ve dağın doğrudan askerlerinden oluşan bir grup tahliye mümkündü.

evrensel tanıma

Özellikle efsanevi makine Mi-8AMTSh başladı. Bu gerçek bir "iş atı" helikopter barış zamanı ve savaş. Nerede olursa olsun, hep onurla kendisine atanan tüm çalışmaları gerçekleştirildi, çok nadiren bozuk gitti ve birkaç kez makinede şartnamede belirtilmiştir daha yük alabilir. Bugün, özellikle Arctic son derece sert koşullara adapte helikopterin hatta bir versiyonu var.

Model Mi-8AMTSh Latin Amerika'dan Afganistan'a, tüm dünyada uçan ve korkunç sıcak ve kurak iklime sahip bölgelere Kuzey Kutbu'ndan. Bu helikopterin benzersizliği bile oldukça normal her koşulda çalışır herhangi bir özel adaptasyon önlemlerinin olmadan, sıradan Sürümü "lavabo", olmasıdır.

temel bilgiler

Böyle füzeler "Havada zemin" ya da "hava hava" ve çeşitli bombalar gibi herhangi ekipman veya darbe silah olabilir aynı anda dış pilonlarda insan taşımak üzere tasarlanmıştır. Makine mükemmel SavaĢa önerilir ve zor çevre koşullarında kurtarma operasyonları gerçekleştirmek için olan.

Mi-8AMTSh basit Mi-8AMT dayanıyordu. Uzmanlar Ulan Uda helikopter bitki yaptık. İlk kez, yeni bir model 1999 yılında halka gösterilmiştir, ve aynı zamanda yüksek bir mücadele ve işletme emniyeti ve makine çalışmaya devam ile karakterize edilir saygılı adı "Terminatör" aldı. Garip ama başarılı bir model olarak Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri kollarında sadece on yıl sonra kabul edildi.

Operasyonel özellikleri ve avantajları

Önceki sürümlerinde olduğu gibi Mi-8AMTSh giriş ve iniş için mükemmel fırsatlar korudu. Pilotlar son yerel çatışmalar mürettebat sırasında fazla on saniye daha bunun için gerekli olduğunu söylüyorlar. Bu büyük ölçüde ciddi çekinceleri yok makinenin beka arttırır.

Böyle etkileyici bir performans elde etmek için, geliştiriciler sürgülü kapılar tasarımı ve otomatik bir rampa kullanılan. Ama bu model ile eskisi arasındaki en önemli fark, tam gece uçuşları yapma imkanı vardır. Bundan önce bunu yapmak için izin veren askeri silahların sistemimizde, orada, ama bir hayli karmaşık olduğundan, ya dramatik pilotlar üzerindeki yükü artırır. "Terminatör" bütün bu kusurlar tamamen ortadan kaldırıldı.

yeni makineler

Buna ek olarak, önemli fark Mi-24 ünlüdür aynı şok silahları yüklemek yeteneği vardır. Hafif ve dayanıklı metal seramik kullanılarak zırh görevinde, o da tamamen Aviyonik değiştirilmiştir. Gemide modern hava radarı, aralık, kızılötesi tuzakları kullanımını sağlayarak, hem de gelişmiş bir uydu navigasyon cihazıdır. Bir ekranlı egzoz cihazlarının mevcudiyeti uçaksavar kompleksleri potansiyel düşman amaçlayan ekipmanı için Mi-8AMTSh VA az fark yapar.

kolların özellikleri

Kurma dört veya altı dikmesi yerleştirilebilir. bitki ürünlerinin resmi alınan bilgiye göre, örneğin, C-8 (kalibre 80 mm) model çeşitli B8V20-A Nursî blokların hizmet edebilir, iki otomatik 23 mm cannon GS-23L kurmak mümkündür. ön ve arka montaj makinelerinde (isteğe bağlı olarak) herhangi bir silah 7.62 mm yazıldı. asker bölmesi bireysel hafif silah paraşütçüleri güvenliğini sağlamak için düzenli tutucular vardır.

rezervasyonları hakkında bilgi almak için

Mu-8AMTSh çarpışmalara kullanımı Rezervasyon seviyesini dahil ve Mi-24 ile mukayese edilemez kullanım kılavuzunda yukarıda belirtilen rağmen koruma bölgesi belirli bir miktarı, mürettebat sağlamaz. Zırh alt ve kokpit kapsar. bagajın ve bölme arasında, aynı zamanda, ayrı bir taşıyıcı zırhlı plaka, aynı zamanda ek zırh temin yeri ok kıç sahiptir.

kumandan, navigasyon ve teknoloji: Doğrudan araç mürettebat sadece üç kişiden oluşmaktadır. Buna ek olarak, gemide tamir ve kurtarma çalışmaları sırasında da bazı belirli görevleri gerçekleştirmek için gerekli mevcut diğer teknik personel olabilir.

helikopter nedir?

Ciddi bir artış kara kuvvetleri her türlü hareketliliği için makineyi tasarlanmış olup, muharebe sırasında tam ateş destek sağlayabilmektedir. helikopter şiddetli fırtınalar ve kasırgalar hariç hemen her iklim ve hava şartlarında gündüz ve gece çalışabilir. görevlerin aşağıdaki setinin yardımıyla yapılabilir:

 • düşmanın ateş mücadelede sağladığı dahil İniş / iniş.
 • asker örtün ve havadan keşif sağlar.
 • dikmesi Nursi'ye ve bombaları yüklü olsaydı, makine cephe alanında komuta merkezlerini, hafif zırhlı araçlar ve düşman personelinin kümeleri yok edebilir.
 • mürettebat da deniz ya da kara saldırı son iniş sırasında düşman yok edilmesi için görevleri yapabilir.
 • ikincisi üyeleri düşmanı yok etmek istiyor Aksine, bu durumlarda kendi iniş yangın destekleyen eşit başarı ile helikopter Mi-8AMTSh, On.
 • Arama kurtarma ekipleri, helikopterler ve uçaklar, gemi kazası.
 • yol yok bölgelerden hasta ve yaralı tahliyesi.

salma seçenekleri

Yukarıda belirtilen görevlerin yerine getirilmesini, komut bu makinenin özel sürümlerinden birini kullanabilirsiniz sağlamanın en iyi yolu, artık seri üretime:

 • Hava modifikasyonu. Standart versiyonu tam zırh içinde 20 asker uyacak şekilde sağlanabilir ve bunların sayısının Ek lisans yüklerken 32-34 kişiye kadar artırılabilir.
 • Taşıma modifikasyonu. Eğer yakıt için ilave tanklar set yoksa, araç kargo dört tona kadar taşıyabilir. tamamen açık rampa ile kargo harici sapan dört tona kadar ve bir model taşımak için bir / iki tank, değişikliklerle seçenek vardır. yüksek mukavemet ile ayırt edilir Mi-8AMTSh çerçeve, Son modifikasyon, art arda dünyanın farklı bölgelerinde ve sadece iyi tarafında kurtarma görevlerini yürüten kendini kanıtlamıştır.
 • Yukarıda listelenen silahlar seçenekleri ile Şoka saldırı varyantı.
 • Sıhhi seçeneği. Orada bir sedye üzerinde 17-20 yaralı veya hasta insanlara hem ulaşımı sağlayan birkaç modifikasyonlar, ve kombine yol (yaslanmış ve sandalyeler).
 • Ferry / keşif modifikasyonu. Mümkün olduğunca kolay helikopter, en fazla iki yakıt depoları için yer vardır.

ithalatından Bağımsızlık

Projenin büyük önemi, arkasına bakmadan yabancı bileşenler için yaratılmış olmasıdır. olayların öncesinde o taşıma ve saldırı helikopteri tasarımı Ukrayna bileşenleri kullanılan, ancak şu ana kadar bütün yerli meslektaşları ile değiştirilir. holding "Rus Helikopterleri" temsilcileri iç gelişmelerle kullanımı birçok durumda, bunlar daha sert iklim ve çalışma koşullarına uyarlanmış olduğundan bize, en iyi performansı elde etmek izin verdiğini söylüyor.

Böylece, büyük helikopter ile haklı Rus helikopterin tarihinde yeni bölüm düşünülebilir. Sovyet döneminden beri ilk kez, ülkemizde son olarak yabancı yüklenicilerin yardımına başvurmadan çok ihtiyaç duyulan "beygir" kendilerini verebilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.