KanunDevlet ve hukuk

Ticari rüşvet: kavram ve temel yönleri arasında

Ticari rüşvet, normal işleyişi için bir tehdittir - Bugün ülkemizde büyük bir ekonomi alanında suçların sayısı ve bunlardan biri vardır. Bu terim iki zıt ima suç. İlk - gerçekleştirerek bir kişi elde etmek yasadışıdır yönetsel faaliyetleri içinde kuruluş (ticari veya başka şekilde farklı) para, menkul ve yetkilendirme kişinin lehine eylemler (hareketsizlik) için diğer hizmet mülkiyet veya mülkiyet türü. Öte yandan, ticari rüşvet organizasyonunda yönetim faaliyetlerinden sorumlu bir kişinin yasadışı transferidir, yetkilendirme kişinin lehine eylemler (hareketsizlik) için rüşvet konusu olan yukarıdaki maddi mallar,.

suç ana nesne değil devlet veya belediye kurumları ve organları ile ilgili organizasyon, normal aktiviteler olarak kabul edilir. yasadışı ücret bahçe şeklinde yasadışı ücret ve rüşvet alma şeklinde rüşvet: Biz Ceza Kanununun 204 Rus mevzuat, bu terim iki benzer suçları birleştirir söyleyebiliriz. Ek nesneler örgütleri ve vatandaşların meşru hak ve çıkarlarını kabul edilebilir olarak, gasp eşliğinde rüşvet alma durumlarda, yasal olarak devletin ve toplumun çıkarlarını korumalıdır.

konu ticari rüşvet olarak rüşvet biraz farklıdır. Özellikle, rüşvet alınmasından tabi mülkiyet doğanın yararlarını kabul edilir ve rüşvet konusu yasadışı mülkiyet ile ilgili hizmetleri dikkate alınır. Rüşvet aksine, ticari rüşvet - teklif sadece yasadışı eylemler (hareketsizlik). rüşvet daha geniş olması halinde: yasal ve yasadışı eylemleri (eylemsizliği), connivance ve iş yerinde genel koruma. yeterli önlemleri alması başarısızlık Affetmeksizin By performans ihlalleri ve eksikliklerden geçerlidir. haksız promosyon, tanıtım - himayesi için.

Ticari ödeme (parçalar 2-4 sınıflandırılan) ortalamak için yeterince küçük suç (s.1 CC RF) 'dir. Rüşvet değerlendirilen obje doğrudan idari fonksiyonlar yer kişiye sadece iletilir eylem, aynı zamanda ailesi ve yerli insanlar. Ancak, burada bir ön koşul vardır: yönetsel sorumluluklar yapan kişi öznenin transferi ile kararlaştırılmalıdır veya hakkında akla ve rüşvet kişinin lehine onların hizmet kollarını kullanmayın.

Bu suç, tam veya kısmi makbuzu (aktarma) malzemenin yasa dışı mal ve hizmetlere sonra tamamlanmış kabul edilir. alma veya iletmek için nedenleri suç konusu açık veya örtülü örtülü ücret olabilir, hediye, kaybetme. Buna ek olarak, rüşvet girişimi kavramı yoktur. Bu durumda, girişim taraflardan birinin yasadışı ücretlerinin (iletimini) alımını devre dışı bir durum olarak kabul ve ikinci tarafı bazı eylem yapmak üstlenmiştir edilir sadece bu konudaki niyetlerini ifade ettiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.