Sanayi

2S5 "sümbül". Yürür 152mm tabanca "Sümbül-S"

1915 yılında "büyük apostasy" yana büyük kalibreli Dünya Savaşı silahlar Rus ordusu Rus ve Sovyet liderlerinin ilgi odağı idi.

nedenleri

havacılık ve öncelik kategorisinin büyük kalibreli silah sistemi oluşturmaması roket bile hızlı bir gelişme. Sadece Kruşçev kısa sürede konvansiyonel topçu zararına bir roket üzerinde bir bahis yapmayı denedik. Yeniden ekipman Sovyet Ordusunun hatta İkinci Dünya Savaşı sırasında geliştirilen silah sistemlerini değiştirmeye gerek kaynaklanıyordu. Hepsi de modern bir ordu kavramının uygulama ile tutarlıdır. Doygunluk çok birlikleri manevra zırhlı araçlar, uçaklar, füzeler büyük kalibreli topçu temelini oluşturan sedanter sürükleme topçu sistemleri kontrast. Düşman birlikleri de konsepte hızlı masif maruz kalma temelinde geliştirilmektedir. daha hızlı saldırı pozisyon almak için, ve bir cevap kaçmasına yeteneği üzerinde daha bağımlı aktif muharebe pil çalışma süresi. Yirminci yüzyılın altmışlı sonunda bir kendinden tahrikli topçu sistemi, "Sümbül" geliştirmeye başladı. silahların yeni nesil tamamen modern zorlukların üstesinden.

2C5 genel görünüm "Sümbül"

Sistemin temel amacı - muharebe operasyonları sırasında kara kuvvetleri ateş desteği. uzun vadeli zarar verme ve müstahkem yerleşim donatılmış, yenilgi düşman insan gücü ve ekipman kümeleri. "Sümbül" Sistem, sen nükleere patlayıcının çeşitli ekipmanın 152 milimetrelik mermileri neredeyse kırk kilometre mesafede ateş tutmak için olanak sağlayan bir araçtır, başka yollarla elde değil sorunları çözmek için izin verir. Düşman topçu karşı karşı batarya mücadele en önemli işlevlerinden biridir. 2C5 "Hyacinth'i" ayarlamak, maksimum karşılık gelir. Küçük bir zaman dağıtım pozisyonunda yüksek hareketlilik ve hızı, sürpriz sağlamak ve misillemeye açığını azaltır. Zırh bile kendinden tahrikli silahlar ön saflarda faaliyet izin fragmanlardan mürettebatı korur.

platform

Yetmişli yılların başında Ural Nakliyat Makine İnşaat Plant tarafından geliştirilen Savaş platformu. zırhlı kendinden tahrikli şasi içinde Montaj "Sümbül" silah yıldır aylık olmadan açık bir şekilde ayarlayın. Makinenin önünde 520 beygir dizel motorunu yüklenir. bir ila üç santimetreden zırh ile korunan araç vücutta sürüş Hesaplama araçları. Özel Operatör ve topçu mühimmat her iki tarafında, makinenin yüzüne yerleştirilir sürüş. Makinenin önden bölümünde sürücünün kapı için gözetim ve iletişim sistemleri ile donatılmış yüklü komutanın kubbe vardır. Kendini savunma silahları 7.62 mm makineli tüfek aynı setinde.

yerleştirme silahlar

Bu taşıma konumunda olan bir alet taşırken, makine gövdesi boyunca yatay olarak yerleştirilir. ateşleme zaman dikey 60 derecelik bir eğim açısı ile ateşleme konumunda anlamına gelir. Geri alma silahlar, makinenin gövdesini, ancak sert taban plakası sadece algılanan yere üzerine dayanır. taban plakasının konumunun değişim sırasında kasanın arka hidrolik sistem tarafından kaldırılmaktadır. Savaş aletleri çekim ayrı yükleme yarı otomatik bir sistem ile gerçekleştirilir. astar ile bir primer yük sağlayabilen makine gövdesinin içinde taşınabilir boeukladki kabuğu, dosylka ek olarak. Bunun için kurulum, "Sümbül" bir konveyör yükleyici ve mühimmat ile donatılmıştır.

fırsatlar uygular

merminin tipine bağlı olarak en fazla kırk kilometre ait poligonda yapabilen 152 milimetrelik top. Bir ateşli silah bir astarı ve ayrı ayrı kama bölümü içine beslenen bir kabuk içermektedir. Dakikada beş altı tur mekanize savaş paketinin içinden silahı yükleme oranı. İç taşınabilir boeukladki ateşleme hızı ve kendinden tahrikli özerk sağlayarak, ayrı yükleme otuz mermi içerir. aynı amaca uygulayan çekili ile karşılaştırıldığında, dağıtım zaman "Sümbül" sistem için beş kat daha azdır. Silah uzmanları, yirmi beş yüzde göre, önceki örnekleri aşan karşı batarya mücadelede yüksek verimliliğe sahiptir.

kullanılan mühimmat

silahlar için cephane ana türüdür yüksek patlayıcı kabukları. Yangın Konvansiyonel versiyonda otuz kilometre kadar saklanabilir. Aktif-reaktif versiyonları FFS kullanımı otuz beş kadar otuz yedi kilometre bu parametreyi arttırır. nokta hedeflerin İmha lazer aydınlatma "Krasnopol" ve "Santimetre" ile güdümlü füzelerin kullanımı ile gerçekleştirilir. uçuşun alt aralık rağmen, 1220 kilometrelik sınırlı, yüksek duyarlıklı silah 2S5 "sümbül" olun. Kalibreli top cephane iki kilotonluk için onda iki nükleer savaş başlığı kapasiteli kabukları birkaç örneklerinde girmesine izin TNT. ateş altında güdümlü füzelerden taktik nükleer silahların kullanımına - mühimmat sırası sisteminin olanakları geniş bir yelpazede göstermektedir.

kollarındaki Bildirimi

1970 den süren testler, bir dizi sonra, araba 1975 yılında hizmete girmiştir ve seri üretime girmiştir. Sovyet Ordusu karayolunun büyük rezerv ve yangın aralık yaklaşık 30 ton ağırlığında gelişmiş çok fonksiyonlu makine vardı. Dışında Sovyet ordusundan, Finlandiya, Etiyopya ve Eritre silahlı kuvvetlerine verilen ACS 152 mm 2S5 "sümbül".

Modern sürümleri

Önemli modernizasyon potansiyel sistem 2S5 "sümbül" uygulamaya konulduğunda askerlerine makinesi. Biz, hedefleme ve rehberlik sistemlerinin geliştirilmesi üzerinde çalışan iletişim ve navigasyon ilerliyordu. tabanca için bu gaz dinamik hızlandırıcı ile yeni genişletilmiş menzilli mermi geliştirmiştir. platformunda 155 mm kalibrelik top ve havan sistemi kuruldu.

savaş uygulaması

denilen sıkışmış komik için Sovyet ve Rus askeri sistemlerde muharebe gücünün olağanüstü özellikleri için "soykırım". Afganistan 2S5 "sümbül" ateşin Vaftiz uçan renklerle geçti. Onun hesaplamalar kapak taşıma yapıldı ve mücadele konvoylar ateşleme noktası dushmans bastırmak. Eh şasi efsanevi cepheye SU-100 devamı olduğunu şasi kanıtlanmış. Zor dağlık arazide modern gelişmelerin üstünlüğünü gösteren yüksek güvenilirlik ve beka göstermiştir. çünkü güvenilirlikle sorunların Afganistan'dan çekilmek zorunda için Sonuçta, T-64 şasi özel olarak tasarlanmış. Afgan savaşın sonu muharebe biyografilerini sonu olmaz. Kendinden hareketli 152 mm'lik tabanca direncinin Çeçen teröristlerin bastırılması sırasında kullanıldı. Ayrıca Ukrayna, bir sistem 2S5 "sümbül" savaş sırasında. Fotoğraf ve Donetsk ve Lugansk bölgelerinde şehrinin bombardımanı için büyük kalibreli silah katılımı video kanıt.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.