KanunYasal Uygunluk

Tasfiye Ltd. tasfiye komisyonu rolü ve kompozisyon

Karar mevcut örgütünü tasfiye ve karar bir özel tasfiye komisyonu tayin etmelidir şirket kurucularının kayıt yetkilisi ile istişare içinde tescil makamına bildirildi yaklaşık verildikten sonra. Bu komite tasfiye satışı yoluyla gerçekleştirilecek olan zaman çerçevesi yanı sıra doğrudan tasfiye sırasını ayarlar.

Şirketin kapanış tasfiye komisyonu

yapı

Daha önce de söylediğimiz gibi, tasfiye Ltd. içinde tasfiye komisyonu rolü ve kompozisyon mevcut şirket tasfiye kararı aldı vücudun baş iddia ediyor. komisyon dahil edilebilir Kim:

  1. Şirketin kurucuları.
  2. Temsilciler kurucuları.
  3. Liderler yapıya sahiptir.
  4. tüzel çalışanları.

Son noktayı İlişkin - çoğu durumda, tasfiye komisyonu işe alma yöneticisi, baş muhasebeci, mali veya avukatları dahil edilir. Tasfiye kurulu onaylandı sonra, yönetim şirketi fonksiyonları, tüm istisnasız gidecek.

Komisyonun işlevleri

Tasfiye komisyonu şirketin tüm mali imha tam hakkına sahip olduğunu nedenle, her nasılsa yasal tüm düzenlemek için gereklidir. Sahibi komisyonu muhasebe ve başkan bakımından sorumlu olan kişiye banka hesap kartının imzasını reissuing, şirketin tasfiyesi ile ilgili banka orijinal kararına sağlamalıdır.

Şirketin tasfiyesi halinde adımların her Tüzel (örneğin SRO Moskova'da üyelik de organizasyonlar tek bir kayıt kayıt olmak yapılmasını içerir) Birleşik Devlet Kayıt kendi görüntüsünü bulmak gerektiğini unutmayın. Bu durumda, ilk olarak (özel onaylı bir formda) şirketinin bir çözülme bildirilmelidir. Bundan sonra, tasfiye komisyonu kuruldu işçilerin kayıt bildirmek zorundadır.

Kağıt muayene kuruluşları

Kayıt otorite, tüzel kişiliğin tasfiye komisyonu oluşumu hakkında özel bir bildirim gönderecektir. Bu belgenin temelinde tasfiye kurulu, tasfiyecilerin atanması oluşumu hakkında Birleştirilmiş gerekli girişleri yapın. kayıtlar da tasfiye komisyon başkanı hakkında veri var.

Eğer, bkz tasfiye LLC içinde tasfiye komisyonu büyük rolü ve kompozisyon gibi. gerekli yetkileri alır tasfiye komisyonu sonra yapılması gereken ilk şey - yani alacaklı ve sıralarının gereksinimlerine yönelik şartları belirtmektir. her durumda Vadeli az iki takvim ay olmamalıdır. Resmi tarihleri cevapsız edilmiş olsa bile, her durumda alacaklı iddialar öncelik sırasına göre, karşılanacaktır.

tasfiye işlemleri

  1. Şirketin tasfiyesi hakkında karar.
  2. Göreve likidatör.
  3. İlgili tüm taraflar örgütün kapatılması bilgilendirmek zorunludur. İlgilenenler için alacaklılara veya kayıt yetkililerini (- Vergi polis canlı örnek) sayılabilir.
  4. LLC tasfiyesi ile ilgili duyuru da (bu tür bilgileri yazdırmak için özel olarak üzerine denir) basılı medyada yayınlamak zorundadır.
  5. Uygulama vergisine sunulur. vergi polisi çalışanları şirket tasfiyeye tabi olduğunu Birleştirilmiş gerekli tüm verileri yapacaktır. Şirketin kapatılması hakkında karar tarihinden itibaren 3 gün içinde uygulayın.
  6. Son adım - Vergi muhasebesi hizmetinin doğrulama şirketiniz genelinde. Bu tam bir sıraya koymak gerekmektedir.

Özellikle Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir belgede bu gerçeği kanıtlayan almak için tek yeterli - LLC bitirir bu tasfiye prosedürünün anda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.