Ev ve AileBayram

Bike Day'ı ne zaman ve nasıl kutluyorlar?

Bisiklet, tüm anlamlarda en ulaşılabilir ve rahat ulaşımdır. Ilık mevsimde iki tekerlekli bir araba giderek daha alakalı hale gelir. Hızlı, ucuz ve çevre dostu bir ulaşım aracı, etkili görevliler ve politikacılarla olduğu kadar dünyanın en küçük sakinleriyle eşit oranda popülerdir. Bir bisiklet tatilinin temel fikri, bir bisikletin basmakalıp olmasına rağmen makul bir ulaşım alternatifi olabileceğini göstermektir.

Farklı ülkelerdeki Velokontrade'lar

Bisiklet Günü ilk kez 1973'te İsviçre'de kutlanmaya başlandı ve ardından bu fikir dünyadaki birçok ülkede toplandı.

Avrupa'nın en "bisiklet" ülkeleri - en büyük ulaşım aracı olan harika Danimarka, Hollanda ve Almanya. Bu popülerlik, izlenen politikanın bir sonucudur, çünkü iki tekerlekli bir aracın hayata geçirilmesi, şehirlerin motorlu taşıtlardan boşaltılmasına ve bu da çevrenin iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Rusya, Avrupa bisiklet listesinde son sırayı alıyor.

Hollanda'da bisiklet tatili

Bisiklet Günü'nde, bütün ülke iki tekerlekli bir arabanın eyerinde yola koyulur. Bu etkinlik her yılın Mayıs ayının ikinci cumartesi günü uzun yıllar boyunca gerçekleşir. Bu, iyi geliştirilmiş bisiklet yolları ağı, olumlu iklim koşulları, özel trafik ışıkları ve park ile kolaylaştırılmıştır. Hollandalıların çoğu bisikletle yaşıyor ve iki tekerlekli bir özellik uzun zamandan beri ülkenin simgesi. Hatta bir Hollandalı polisin ekipmanı, böyle rahat ve hızlı bir ulaşım aracı ile donatılmıştır. Bisiklet, aile yadigarı olarak düşünülür ve nesilden nesile aktarılır.

VeloDaniya

Ulusal ulaştırma modu her ailede bulunur ve bisiklet yönetimi için ücretsiz kurslar sunulmaktadır. Kopenhag makamları nüfusun% 50'sini bisikletlere nakletmeye kararlı. Şehrin 400 km'lik bisiklet yolları var.

VeloFinlyandiya

Kuzey ülkesinde, soğuk iklime rağmen bisiklet çok popüler. "Bisiklete binme" ülkenin kuzeybatısındaki küçük bir politika olan Oulu olarak kabul edilir. Belediye yetkilileri, 600 km'lik bisiklet parkuru yerine tuzdan ziyade çakıl serpiyor ve karla temizlenerek yeni bir güne başlıyor.

VeloGermaniya

Alman kamu kuruluşları, bisikletin taşınması için bir altyapı geliştirilmesi, bisikletin yollarının artması ve bilgi yaygınlaştırma bağlamında velokulların organizasyonu ile sonuçlanan bir proje geliştirmiş ve uygulamıştır.

ABD'de bisiklet tatili

New York'ta, 19. yüzyılın ortalarından itibaren, toplu bir bisiklet turu, şehrin beş ilçesinde kapalı bir rotada 68 kilometre uzunluğunda gerçekleşiyor. 1 Mayıs'ta 30 binden fazla kişi yer alıyor. Kent bisiklet yarışından sonra yarışın katılımcıları, bisikletlilerin şahane günlerini, New York - Staten Adası'nın yeşil bölgelerinden birinde müzik, yiyecek ve içeceklerle parlak bir festivalde kutlamaya devam ediyorlar.

Rusya bisikletçiler tatil hakkında her şey

Bisiklet Günü, Rusya'da Belgorod'da ilk kez 2005'te düzenlendi. Sonra baton Nijni Novgorod tarafından desteklendi. Moskova, 2008'deki ilk hareketi yanıtladı.

Moskova Çevre Koruma Dairesi, şehir arabaları bir günlüğüne kullanmayı unutursa atmosferde en az zararlı emisyonu (2.7 ton daha az) gösterdi. Her yıl, çevre ulaşımını teşvik etmek fikri "İnsanların Mekanı Olarak Şehir" eylemini gerçekleştirmektedir. Tarihin gayriresmi bir bisiklet gününde, tarih, prototipinden bahsediyor: iki tekerlek üzerinde bir serfin icadı.

Olay tarihi

Efsaneye göre, 19. yüzyılın ilk yılında köylü Artamonov Yefim, iki tekerlek üzerinde metal bir yapı buldu. Arka tekerlek çok daha kük iken ahşap bir koltuk ve bir direksiyon simidi ve ön jantı bir erkeğin büyümesi boyutu açısından modern araç farklıydı. Kale köylüsü, çarşı için bir merak göstermek isteyen efendisinin talebi üzerine Ural köyünden ilk bisiklet yolculuğuna Moskova'ya giden yaratılışını yaşadı. "Scooter" ın icadı için köylüye ve gelecek kuşaklara serf esaretinden serbest bırakıldı ve ulaşım araçları Rus toplumunda popülerlik ve sevgi almaya başladı. Artamonov'un icadı Nizhny Tagil'deki yerel bilgelik müzesinde görülebilir.

Uluslararası bisiklet günü, 19 Nisan, bilim adamı Albert Hofmann'ın ilk psychedelic hissi ve bellek keşfi ile ilişkilidir. Bu gün, kimyager bir hippi uyuşturucusu - LSD'nin etkilerini yaşamış ve bu aracın kitleleri eğlence olarak bulacağının farkında değil. Savaş zamanında, bilim adamı laboratuardan eve gitmek için bir bisiklet kullandı, ancak bu sefer LSD'nin etkisi altında sürüş sürecinde çok garip bir izlenim yaşadı.

Rusya'da bir bisikletçinin gününü kutlama

Rusya'daki bisiklet günü , Mayıs ayının son haftasonunda kutlanmaktadır ve resmi tatil değildir. Günün sembolizmi, bisiklet formalarını süsleyen yeşil ve beyaz renklerdir. Beyaz-yeşil etiketler ve rozetler yapılır, beyaz-yeşil gölgeler bayrakları nakliye aracının üzerine monte edilir. Geleneksel olarak, bu gün bisikletçiler, günün amblemini simgeleyen başlarının üstünde demir "arkadaşlarını" büyütüyor. Büyük çaplı bir bisiklet turu, her ilçedeki sütunlardan oluşan koleksiyon ile başlar ve daha sonra, atıfın kentlerin ana caddeleri boyunca başlayacağı belirlenmiş bir yere yakınsar. Büyük bisiklet tatili, dinlenme "açık hava", doğayla ilgili eğlenceler ve yarışmalar ile sona eriyor. Moskova'daki bisiklet günü "Bisiklet üzerinde çalışmak için" sloganı altındadır.

Bu yıl sermaye bisiklet geçit töreni 29 Mayıs'ta yapılacak ve Bahçe Yüzüğü sokaklarını kapsayacak. Yarışmacılar ve projenin ortaklarından gelen özel tekliflerden bisiklet verelim, bisiklet imkânlarını ilan ederek ve kentsel çevrenin sorunlarına dikkat çekerek katılımcıları bekliyoruz.

İlginç gerçekler

  1. Bisikletin anıtı Simferopol'da yer almaktadır. Dev bir boyutu vardır ve velodnyu'ya ithaf edilmiştir.
  2. Bisiklet günleri genellikle sütunların karnaval geçidi veya grupların katılımı ile profesyonel bir tarzda düzenlenir.
  3. Bisikletlerin yaklaşık% 95'i Çin'de üretilmektedir.
  4. Bisiklette hızın dünya göstergesi - saatte 268,8 km'dir.
  5. Toplam bisiklet sayısı, tüm araçların sayısını yarıya kadar çıkarır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.