BilgisayarlarEkipman

Tanıtım Anakart ASUS P5QC: kontrol, konfigürasyon, firmware

Platform soket 775 altında bilgisayar anakartlar ekipmanın piyasasında sayılmaz. Tüm tanınmış üreticilerin bütçe sınıfında hayranlarını memnun etmek çalıştı ve orta ve oyunları kategorisindeki var. Yani tüm kullanıcılar bazı üreticilerin geleceğe bakmak ve pazarı bilgisayar endüstrisi haline çeşitli dönemini birleştirmek edebiliyoruz evrensel bir sistem kartlarını sunabilir biliyorum işte.

Anakart P5QC - Bu maddenin odak ASUS dünya pazarında en iyi cihazlardan biridir. Bu modelin üreticisi bilgisayar teknolojisinin farklı nesillere ait teknolojilerin desteğini koydu içindedir. Okuyucu sadece teknik şartname ile tanışmış, aynı zamanda düzgün kurulu hizmet için biliyorum alacak ASUS P5QC. ayarını, firmware kontrol edin - tüm bu sorunlar incelemede ele alınacaktır.

ürün Özellikleri

bir anakart üreticisinin dayanarak (sunum sırasında) mevcut tüm teknolojileri birleştirmeyi başarmıştır. Bu, benzer rakip arasında dünya pazarında ürün ayıran en önemli özelliğidir.

  1. Sunucu kristalleri Xeon dahil Soket 775 için mevcut tüm işlemcileri, destekler.
  2. Yetenek belleğin iki tip çalışmak: DDRII ve DDRIII (true işbirlikçi mod desteklenmez).
  3. Disk alt diskler çok sayıda (13 adet) ile çalışma özelliğine sahiptir. Bu sadece içerir SATA denetleyicileri ve IDE ve yüklü ve üç katı PCIex1 disk formatı edilebilir.
  4. sistemde yüklü olan tüm bileşenlerin frekans ve gerilimi artırarak hızlanma özellikleri.

Ücret ASUS P5QC böyle geniş işlevselliği yılda bir yeni bilgisayar satın tasarruf etmek için sahibi olmasına izin verir, çünkü gerçekten benzersizdir. ilk elden güçlü bileşenler Kazanılması, yeterince üretken bir platform toplamak mümkündür.

piyasada Küçük Tuhaflıklar

Aynı etiketi altında bilinen Tayvanlı üretici birbirinden tamamen farklı ürünler serbest başarmıştır dikkati çekiyor. ilgilenmektedir hangi ürün üzerinde belirtmek için karar meraklıları arasında bu kadar Bu gerçek, kullanıcılar tarafından fark edilmeden gitmedi - kusurlu ya da daha iyi. P5GC MX - - Böylece mevcut tüm arayüzleri ile anakart benzersiz modeli kullanıcıların en yüksek puanı ve daha zayıf bir temsilcisini alınan alçaltıcı unvanı verildi.

Ama her şey onların incelemelerde sahiplerini sunmaya çalışan kadar kötüdür. Basitleştirilmiş modifikasyon, kardeşi aksine çok çekici bir fiyatı var ve ofis için veya evde iş istasyonu yapımı için oldukça uygundur:

  • DDRII bellek için iki yuva;
  • bir arayüz PCIex1 dört SATAII portu ve 1 IDE sabit diskler bağlamak;
  • Tek ve çift çekirdekli Intel işlemci ailesi (soket 775) için destek;
  • Video ve oynamak için varlığı PCIEX16 yuvaları , entegre grafik video gibi.

İki ürün karşılaştırılması

Farklı segmentlerde olan iki tamamen farklı pazar temsilcisi olduğu için aynı etikete sahip anakartları Bakış, birçok potansiyel alıcılar için garip gelebilir. Ancak bu karşılaştırma noktası - farklı özelliklere sahip bir ürünün bir örneği, özel bir görev seti altında iş istasyonu yapımında kullanıcıların gereksinimlerini belirlemek mümkündür.

Alıcı sadece odaklanmak ve bilgisayarınızın performansını artırarak ile ilgili konularda bir dizi kendi kendine yanıt gerekiyor. sistem ünitesinin tam bir yedek yaklaşık işlemcinin herhangi bir değişiklik ya da söz konusu RAM - onlar için yükseltme sağlamak medya, kullanıcı geribildirim bir sürü olarak. Ardından soru ortaya çıkıyor: Çünkü temel görevleri ile "Neden, böyle pahalı bir ücret al" ve bütçe temsilcisini P5GC MX yönetmek.

Temel aygıt yapılandırması

Cihaz oyun segmentinde öncelikle yöneliktir çünkü ana için ASUS P5QC performans özellikleri, ilk sırada yer almaktadır. Nedenle donanım sistemi otobüsün içinde kristaller 1600 MHz'e kadar yüksek frekanslarda çalışan 45 nanometre teknik süreç başladı desteklemesi şaşırtıcı değildir. RAM durum yaklaşık olarak iyi değil ile - DDRII bellek 1066 MHz hızında çalışır ve 1333 DDRIII destekler.

Potansiyel alıcı özel önem mevcut tüm rejimleri destekleyen RAID denetleyici inşa hak ediyor. Bu üreticinin üzerinde durdu ve kurulun diziler ile çalışmak için ilave bir cihaz sağlamadı. Ancak, RAID (0, 1) seviyesinde uygulanan, ama o kadar önemli değildir. Medya gelince, daha sonra üreticiye bir soru var. optik çıkışı ile Sekiz kanallı ses - o entegre bir video kartı sadece utanç yokluğu, Güzel. oldukça kolay bir ayrık grafik hızlandırıcısı aşağı kurşun nedeniyle Dahili ekran kartı, dağıtılması maruz kalan sistemlerde çok popüler ve yedek verilmemektedir.

Kullanıcının Kılavuzu

Tanınmış Tayvanlı üretici her zaman bir istisna ve şarj ASUS P5QC olmazlar, vicdanlı ve kendi ürünlerinin montaj açısından dürüst olmuştur. Montaj kılavuzu, verdiği ve yönetimini overclock yüksek övgü hak ediyor. kendi değerlendirmeleri tüm kullanıcıları söz, sadece negatif kılavuzda Rus dilinin olmaması. Uygulamada görüldüğü, bağlama ve orada malzemelerinin kurulmasına önemli sorunlardan gibi sorular sadece temel giriş-çıkış sistemi yönetiminde ortaya çıkmaktadır. Aslında her öğe genişletilmiş BIOS menü açıklaması yok, ve açmadan ve kapatma ile sınırlı olmamasıdır. Bu zor birçok sahipleri ödeme yapar.

Hafıza Sorunları

İki platform Herhangi simbiyoz, hep avantajlara ek olarak, bazı sorunlar var, gerçeğine yol açar. Yani, anakart tüm modellerde ASUS P5QC bazı üreticilerin operasyonel DDRIII biçimi belleği başlamamış. Sorunu anlamak, çok heyecanlı donanım seviyesinde, sistem modülleri yüksek frekanslarda (1600 MHz veya daha fazla) çalışan çalışmak istemiyor sonucuna vardık.

medyada, RAM Kingston-1333 DDRIII edinimi konusunda tavsiye çok. Onların yorumlarda, birçok sahipleri anakart ASUS P5QC bu modüllerin tam uyumluluk doğrulamaktadır.

DDRII formatında gelince, hiçbir zorluk yoktur. Belirtilen üretici frekansı (800-1066 MHz) sadece korunmaz. 1333 MHz'e kadar performansında önemli bir artış Olası hızlanma. Üretici fabrikada bir test yapılmış ve ham ürün ile alıcı sağlamak olmadığını Çok garip.

Tüm sorunların çözümü

anakart üzerinde RAM ile dans ASUS P5QC devam ediyor, ancak uzmanlar dinlemek ve cihazın BIOS'u güncellemek için daha iyidir. Bunu yapmak için, resmi web sitesine gidin ve üreticisini kendisi ve yazılım güncelleme programını indirmek gerekir. Evet, cihaza diskte verilen yazılım, en azından, üretici garantilidir, Windows işletim sisteminden BIOS. kadar güvenilir ve Windows kamu yükseltirken medya bol emsal anakart hasar - Ama pek çok uzman OS DOS bunu yapmak için önerilir.

platformun performansını arttırmak

Dinamik oyunların Fanlar, işlemcinin frekansını yükselterek overclock ASUS P5QC yapmaya karar, sistem özellikleri gücü hakkında bir şeyler bilmek gerekir. Sorun yıllardır anakart kondansatörlerin çalışma soket aşınma yakınına yerleştirilen olmasıdır. Eski (düşük güç) işlemci, kusur ihmal edilebilir, ancak bir etkiye sahip olacaktır derhal kaynak kristal (Exrteme veya Xeon) sorunu yüklerken zaman - Bilgisayar başlamaz. nimet sadece kapasitörler yerine, sistemde hiçbir şey yandı değil mi.

Dikkat ücretli ve iyi soğutma edilmelidir. Bir bakır rengine boyalı gemide alüminyum radyatörler, güzellik ve ısı kaldırılması daha yüklü olması özellikle baş edilmez. Bu nedenle, güçlü bir platform oluşturmadan önce, kullanıcı sistem ünitesi ve CPU soğutma için nitel soğutucusu büyük paketin dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak

Bu ilk bakışta göründüğü gibi ASUS P5QC ürün zaten böyle ve harika olmadığı ortaya çıktı. altında piyasada mevcut tüm işlemci desteği soket 775 ve DDRII bellek ve DDRIII yapar anakart ideali için yuvaların kullanılabilirliğini. olanaklarla birlikte, sahibi kendi uğraşmak zorunda olacak çeşitli zorluklar vardır.

Satın almadan önce Elbette, gelecekteki bir kullanıcı maksimum performans platformu elde etmek amacıyla bu elektronik bilgi ve fabrikada üretici tarafından elimine değildi küçük sorunların giderilmesi ücretsiz çok zaman gerektirir gerçeğini kabul etmek gerekiyor.

Birçok kullanıcı için arayüzleri, bağlantı çevre birimleri ve mükemmel overclock potansiyeli yapmak anakart ASUS P5QC çok cazip satın alma durumu - sistem kartının işlevsellik ve çok yönlülük gibi, hiçbir şikayet yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.