BilgisayarlarEkipman

Biz klavyede kesme işareti bulmak

Bu maddenin bir parçası olarak farklı düzenleri klavyede kesme işareti bulmak için açıklamaktadır: Rus veya Ukraynalı İngilizce,. En kolay yolu son iki bunu yapmanın: bu amaçla ayrı bir anahtar vardır. Yani, karakteri girmek için klavye düzenini değiştiremez. Ama aynı zamanda Rusça da basit ve ekonomik bir çözümdür. kodu girmek için - ASCII kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin tümü ve teklif edilen makalede açıklanacaktır.

İngiliz düzeni

kesme işareti klavyede olduğu Böyle bir düzen Rus harfi "e" ile aynı tuş üzerinde olduğunda. O İngilizce olarak çok nadir değildir ve bu çözüm haklı daha fazladır. Gerek karakterleri bir arada hatırlamak ve gerekli olarak kullanmak için. basitçe "Enter" yanında merkezi satırında bulunan Rus "e", basın ( "En" bir arada olmalıdır görev çubuğunda ekranın sağ alt köşesinde) sadece aktif bir düzen ile yeterli olacaktır ve daha sonra belgeyi açacak '' .

Ukrayna versiyonu

durum Ukrayna dilinde benzer. Hatta çok kelime "komp'yuter" görülebilir. Bu durumda, Rus harfi "e" veya İngilizce Tindi (~ sembolü) ile aynı tuş üzerinde olduğunu. Bu Ukraynalı klavyede nerede kesme işareti cevabı. Ama kullanımı «Vista» ile başlayan «Camları» işletim sisteminin en son sürümlerinde sadece sağlanmaktadır. Ama daha önce ben "Ctrl" bir arada kullanmak zorunda kaldı ve aynı zamanda iki kez Rus "e" basılması gerekir. Bu işletim sistemi eserlerin son sürümünü, ama tek bir düğmeyi kullanmak daha uygun olur.

evrensel yolu

Rus olarak, kesme işareti son derece nadirdir. Bu genellikle yabancı kökenli bir kelimedir. Örneğin, efsanevi kahraman Fransız yazar Dumas - D'Artagnan. Bu durumda bu sorunun üç çözümler sunabilir. klavyede Rusça klavye düzeni hiçbir kesme işareti olduğunu. Bu nedenle bir " '" sonra tekrar İngilizce veya Ukraynaca geçin ve hiç girmek mümkündür kısaca olduğunu. Ama bu çok uygun değildir. Basitçe ASCII kodu kullanabilirsiniz. biz «Alt» basın ve ardından sayısal kod girdikten sonra yapmak için. Bu durumda, 039 sayılı 039 ve diziler Eğer kesme işareti olsun. Başka bir şekilde biraz daha açıklanacaktır.

Ama WORD ne olacak?

Bu durumda, bir metin editörü menüsünü kullanabilirsiniz. sekmesi "Ekle" ye gidin ve içinde bulduğumuz "sembolü." Üzerinde farenin sol tuşuyla tek bir tıklama yapın. sürükleyerek (oklarla navigasyon tuşlarını kullanarak) karakter kümesi bulmak ' 'aracılığıyla ve bastırarak takın tarafından penceresinde «Enter». Bundan sonra, pencereyi kapatın ve bitirdiniz. Bu klavyede kesme işareti yazın nasıl son yoldur. Tam olarak uygun, ancak " '" girmeniz gerekir, sonra bunu kullanabilirsiniz bir kez eğer.

sonuçlar

Bu malzemenin bir parçası olarak klavyede kesme işareti tarif edilmiştir bulmak için nasıl farklı yolları vardır. En basit İngilizce veya Ukrayna dilinde bunu. Ama aynı zamanda Rusça de bu yapılabilir. Yalnızca ASCII kod girişini kullanmak. Her durumda dil için amaçlanan bir anahtar ya da bunların kombinasyonunu kullanmak daha iyidir. Bu verimliliği önemli ölçüde artırabilir. Nedenle her seçeneği tanımak ve bunları gerektiği gibi kullanmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.