Ev ve AileÇocuklar

Yenidoğanda kızarıklık: ne yapmalı?

Oldukça yaygın bir fenomen - yenidoğanda döküntü. Derisi dış uyaranlara ve iç faktörlere çok ihale ve hassastır. Olsun ya da olmasın bir şey almaya ya da o deri döküntüleri üzerinde kırıntısı gördüğümüz gibi hızla en kısa sürede doktora çalışmasına? Anlaşma yapalım!

sık ve normal bir olgu, bu hormon seviyelerindeki değişiklikler nedeniyle olduğunu - yaşamının ilk üç ayında, yeni doğan bir döküntü gerçeği ile başlayalım. Aynı zamanda "yenidoğan akne" olarak adlandırılır. görünümünde yüz, baş, boyun ve sırt üstü küçük kırmızımsı sivilce vardır. Bu doğal bir süreçtir ve doktor çalıştırmak zorunda değildir.

Hiçbir durumda aşağıdaki, eğer yeni doğan döküntü hormonu yapmayın:

  • alkol çözeltisi ve potasyum permanganat kurutulmaz;
  • Antibiyotik ve kullanmayın Alerji ilaçları ;
  • olup tahriş serpin kısmı talk.

Çocuğunuz İçinde su, havalandırma ve oda hava nemi kaynayan bir günlük daldırma olabilir yardımcı olmak. Sadece döküntü vücudun büyük parçalar kapsar durumda, bir doktora danışmak gereklidir. Genellikle bu gibi durumlarda, bu ketokonazol içeren bir krem reçete.

merkezinde siyah bir nokta bulunan yağlı iltihabı - üç tanesine ay ile bir buçuk yıl yaşında, yeni doğmuş bir döküntü "infantil akne" bir belirti olabilir. Orada bir çocuk doktoru olmadan yapamaz - o tedavi ve monitör sonuçları reçete gerekir.

vücut üzerinde döküntüler yeni doğmuş zararsız ve sudamen ve alerjik reaksiyon bir tezahürü ve bu tür kızamık olarak tehlikeli bulaşıcı hastalıklar, kızıl hastalığı semptomu olabilir.

sudamen

Çok sıcak ve sıkı giysi, uyulmaması hijyen kurallarına bazen kaşıntı ile, derinin katlandığı ya da kasıkta küçük sıvı kabarcıkları bir döküntü - isilikte yol açabilir. Yeni doğan böyle bir döküntü aşmak için kolaydır - çoğu zaman alanı havalandırın ve düzenli bebeği yıkanmak, onun Kuta olmadan, giysi olmadan kırıntıları bırakın. Kaşıntı soda çözeltisiyle kompres çıkarın.

sindirim alerji

tamamlayıcı besinler veya besin-alerjen gıdalarda emziren anneye içme Giriş yanaklarda yenidoğan döküntü görünenleri neden olabilir. Genellikle gelen kabarcıklar benzer ısırgan yakmak. Bir çözüm var - gıdalar alerjenlerin alımını sınırlamak için deneyin: inek sütü, turunçgiller, fındık, çikolata ve parlak renkli meyveler, sebzeler ve meyveler.

dermatit

Bu tür çamaşır tozu, tüy ve hayvan tüyü gibi dış uyarımlara bu deri reaksiyonu. çocuk giysileri hipoalerjenik toz yıkama seçin.

Çocuğun vücudunda döküntü kırgınlık, ateş, ishal, ateş veya boğaz ağrısı eşlik ediyorsa; Döküntü tüm vücutta veya sivilce üzerine artan ise sıvıyı öne çıkmaktadır - hemen doktora başvurun! Büyük olasılıkla, bu bulaşıcı hastalıkların bazıları ise:

  • çiçeği;
  • roseola veya çocuk üç günlük ateş;
  • kızıl;
  • Kızamık.

Tedavi sırasında çocuk doktoru tayin edecek olan diğerlerinden izole edilmiş ve ilaç uygulamak gerekecektir!

Bebeğiniz ve zamanında, kliniği başvurun sağlığına dikkatli olun. siz ve çocuğunuz için Sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.