BilgisayarlarEkipman

Bükülü çift kıvrım düzeltin

Kıvrım bükülü çift iletişim için iyi ve emniyetli bir kanal anahtarı - standart ve kablonun uygulama kalitesi. Sana istediğiniz gibi o kablo şebekeleri kıvrılabilir iddia ve onun işin kalitesi etkilenmediğini edenler dinlemek gerektiğini söylemeliyim. Bu ifade sadece telin kısa süreler için geçerlidir. Ve uzun kablolar durumunda, operasyonun başarısızlığı tamamlamak için bükülü çift "bilgisayardan bilgisayara" ya da kurşun kıvrım veri paketlerinin büyük bir kayıp olacak ya.

Güç PoE ağ cihazına bükülü üzerinden sağlanan Genellikle, benzer sorunla karşılaşılabilir. Gıda büyük odak kabloda komşu iletkenler yapmak mümkün olmasıdır. Bu nedenle, bu önlemek için, iletkenler özel adımını bükülür. Böylece, belli bir şekilde birbirine konumlandırılır. Yine shieldlerinde iletkenleri azaltmak için kullanılır. kabloda yer kaybı Bil ki, sadece pahalı ekipman ile mümkündür. bunu kendiniz bükülü kıvrım yapmaya karar nedenle, sadece yüksek kaliteli bakır tel kullanmak ve tek bir standart kıvrım.

Burada bir veri iletim sorunu bir örneğidir, çeşitli faktörlere bağlı kablo oldu. bükülü çift tel kablolar Kıvrım alüminyum iletken ile kaplanmış bir bakır kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Bununla beraber, kazanmadıysa bir erişim noktası, 27 metrelik bir mesafeye çıkarıldı. Yeni, yüksek kaliteli kurduktan sonra tam restore edilmiştir çalışır.

Şimdi bükülü kıvrım standart yöntemlerle gerçekleştirilir olacağını düşünün. Kural olarak kullanılır, kablo konnektörleri sıkma iki yaygın türleridir.

ilk doğrudan denir. Bu yönlendirici, bilgisayarınızı veya dizüstü bağlamak gerekir durumlarda kullanılan bir ağ, bir ağ anahtarı veya hub.

ikinci tip - çapraz kıvırma. Bu geçit denir. Eğer, birbirlerine iki komptyutere bağlanmak aynı anahtara geçin ve birbirleriyle yönlendiriciler ile birleştirmek için gerektiğinde kullanılır.

Buna karşılık, düz iki standartlarına ayrılır kıvrımı. Bir EIA / TIA-568A denir ve ikinci EIA / TIA-568B ile işaretlenir. Her bir veri paketlerinin iletimi için farklı renk telleri kullanır dışında Genel olarak, bunlar hemen hemen aynıdır. Ancak, POE destekli olan cihazların bazılarının birinci standardında sıkıştırılır bir kablo ile çalışmaktan kaçınır söylentiler var. Bu nedenle, üreticilerin çoğu ikinci standardına göre yönlendirilir göz önüne alındığında, ben o ya da diğer sorunlardan herhangi yoktu olmasını kullanmak önerilir.

Eh, çapraz kıvırma üzerinde birkaç söz söylemek olacaktır. Aynı zamanda iki tip olabilir. Bir yüz saniyede megabit ve ikinci bir hızda bağlantılarda kullanılır - saniyede bir gigabit hız için. üzerlerinde Ayrıntılar durmayacak. Ayrıca 4 bükümlü tel kıvrım olduğunu bilmelidir. Bu telefon hatları genellikle kullanılır. Bu, bu tamamen başka bir yazı için bir konudur çünkü biz de, söylemek gidiş değildir şeydir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.