OtomobilArabalar

Araba "Hyundai H1": açıklama, özellikler, yorumlar

"Hyundai H1" - uygulamalar minibüs geniş, hala olarak bilinen Büyük Starex. İlk nesil 1996 yılında yayımlanmıştır. Ve son olarak, ikinci üretilen ve bu güne kadar 2007'den başlayarak devam ediyor.

En erken arabalar

Koreli kamyonet ve minivan tarihçesi 1987 yılında başladı. Bu Hyundai Grace olarak bilinen haline gelmiştir bir model üretmek için bundan sonra başlar. Ve sonra, 9 yıl sonra, ışıkta Starex arabalar ortaya çıkmaya başladı. Doğru, Grace de, üretmeye devam etti. Talep birinde ve ikinci modelde hem çok yüksekti.

Bu 2.5 CRDi LWD en güçlü versiyonu oldu. Bu arabalar güçlü 140 beygir gücündeki bu donatıldı. Onlar 2000- 2004 yılları arasında basıldı. Modelin az güçlü versiyonu Starex 2.4 LWD oldu. kaputun altında 135 litrelik motor oldu. Ve yine 110, 100 ve 85 hp üreten motorları var zayıf birimi olan güç 80 beygir biriydi.hasta

Bundan arasında ilk nesil dört çeker versiyonu ilginçtir. Bu motorlar 110, 100, 140 ve 80 bg ile kullanılabilir Ancak, artık bu tür modeller "Hyundai H1" üretirler. Dört tekerlekten çekiş gitti ve şimdi sadece arka orada oldu.

İkinci kuşak Hakkında

Özellikler çok değişmemiştir. Kaldı turbo 2.5-litre motorlar, daha önce mükemmel kanıtlanmış. Sadece, modern şartlara uygun olarak bunları geliştirmek için karar verildi. Sonuç olarak, 2007 yılında eğilimleri 99, 116 ve 170 beygir motor ile sunuldu. Ve yine 172 hp bir benzinli motor vardı

Ayrıca araç içini değiştirdi. O daha çekici, pratik ve ergonomik hale gelmiştir. herkes rahat hisseder böylece Salon gerçekten donanımlı.

Arka koltuk kombinasyonları çeşitli, tilt ve hareket katlanabilir. İyi Yapılandırma sorunsuz bulacaktır. Ön koltuklar çok çok rahat. sürücüye ek olarak, iki kişiyi daha var barındırabilir.

iç baktığımızda, bir anında yaratıcıları bir şekilde otomobilin teşhis edildiği bildirildi anlayabiliriz aile arabası. 2 bölgeli "iklimi" içinde, hala pencereler orada kayıyor. Ve sandalye ayarlanabilir.

diğer detaylar

Daha araba "Hyundai H1" ikinci nesil salımının önceki yıllarda modelleri aksine, daha dinamik hale geldiği söylenebilir. Ancak, kaputun kenarı çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır, bazı manevralar oldukça sert yürütmek için.

Araç donatılmış 170 beygir gücünde motoru dağıtılabilir maksimum hız, 183 km / h. zemin ile minimum yakıt tüketimi 100 km'de 11 litre. yaklaşık 7 litre - güzergahta az sürer. Yakıt deposu yakıt 75 litre doldurulabilir.

arka yanı sıra ön monte disk frenler de. Süspansiyon - torsiyon ve multi-link. Zemin mesafesi 19 (özellikle bir minivan için) Rusya için çok değil santimetre, ama kabul edilebilir. Önemli olan - Görüş alanı çukurları ve çukurların görünür en kısa sürede yavaşlatmak için.

yeni model

Bunlar dışa aktarılmaz ülkemizde olarak 1990'ların sonunda ve 2000'lerin başlarında üretildi olanlar araba "Hyundai H1", Rusya'da mevcut değildi. Ancak son yıllarda haber yerli otomobil pazarına girdi. Ve popüler oldu. Birçok kişi çok amaçlı kamyonet gerek ama herkes Volkswagen AG ve Mercedes-Benz bir minivan gelemez. Ama daha fazla veya daha az bütçe "Hyundai" - Oldukça.

yenilik tasarımı orta şiddetli döndü ve ölçülü olmuştur. Hemen şişmiş tekerlek kemerleri ve büyük miktarlarda ilave vyshtampovki dikkatini çekti. Etnik evrensel çağrılabilir. Böyle bir makine bir aile olarak rol ve bir şirket arabası işleyebilir. bir yolcu, bir 8 koltuklu - Birkaç beden stilleri bulunan yeni "Hyundai H1", ancak Rus alıcılar sadece bir sunulmaktadır dikkati çekiyor.

gözlük

ilginç şeyler çok anlatmak ve gerçeği hakkında "Hyundai" arabanın büyük bir kısmı o. Yeni "H1" üç farklı motor ile potansiyel müşterilere sunulmaktadır. Aralarında - iki dizel ve 2.5 litre. Bir, 116 beygir gücü üreten ikincisi ise - 170 hp Araçlar da benzin 2.4 litrelik motoru ile tamamlanabilir. Onun gücü 174 beygir olan

PPC de seçilebilir. Mevcut 6 adımda "mekaniği" ve 5-bant "otomatik". bu araba minivan sınıfına aittir olmasına rağmen, oldukça iyi dinamiklerini farklıdır. "Mekaniği" dizel versiyonu sadece 12 saniyede 100 km / saat hızlandırır. Bir pasaport 14,5 yılında yazılıdır rağmen. Ancak, test sürüşü çok daha etkileyici bir performans sergiledi. van 2.4 ton ağırlığında çünkü gerçekten büyük bir sonucudur.

kendi ağırlığına rağmen, makine oldukça briskly döner girer ve sollama öncesinde gerçekleştirir. Ancak, eksi yeni minivan "Hyundai H1" var. Yorumlar aracın direksiyon yükünü işleyemez göstermektedir. direksiyon çok çabuk bir "ağır" olur. Ve eğer gidersen, örneğin, serpantin, hatta durur. Her durumda, böyle bir duygu. Ancak tüm tekerleklerde havalandırmalı disk frenler yüklenir.

süspansiyon ne olacak? Ön hidrolik teleskopik amortisör ile donatılmış, bağımsız durur. çok noktadan bağlantılı arka tasarımı ayarlanır.

Yapılandırma ve fiyat

Üç donanım seviyesi mevcut yeni "Hyundai H1". Ama farklılıklar esas teknik planını ilgilendirmektedir. Biz ekipmanları hakkında ne söyleyebilirsiniz? Hatta temel versiyonunda oldukça zengindir. Hava yastıkları vardır, (arka yolcular için) pencere sürgülü Araç Denge Kontrol Sistemi, ABS, başlangıç, deri kaplama direksiyon simidi de yardım, direksiyon ayarı, sis farları ve ısıtmalı ön koltuklar.

Yeni durumda arabanın değerinin yaklaşık 33 bin dolar. Biraz para kazanmak istiyorsanız arada, kullandığınız / y için teklif arayabilirsiniz. Böyle araçların durumu neredeyse yeni olması ve maliyet - less birkaç yüz bin.

Yorumlar sahipleri

Birçok Ruslar bu minivan var. Ve sadece yeni model. grup Rusya kendi amaçlı minibüsler teslim değilken bile o günlerde, insanlar yurtdışında ve buraya getirilen bunları satın alacak. Starex için - bir bütçe, zengin bir set ile rahat ve geniş araba.

Bazı dezavantajları olmasına rağmen sahipleri de dikkat etmektedir. Birinci nesil modelleri, örneğin, bağlı çok hafif arkaya sürüklenir yatkındır. Ama yönetim yansıtılır çok güzel, yumuşak süspansiyon var. araba anlamıyla yolda yüzer. sahipleri tarafından işaretlenmiş Başka bir artı, - standart olarak arka park sensörleri varlığı. Makine genel olarak büyük, bu nedenle çok yararlı bir yanı var.

Ne "Hyundai H1" motoru olacak? güvenilir, hoş, iyi. Ancak, zaman geçtikçe daha fazla yakıt tüketir. o benzin yerine van dizel doldurmak gerekir beri Ancak, bu olumsuz gözlerini kapatabilir.

Ve tabii ki, "H1" her sahibinin dikkatini mükemmel iç dönüşümü belirtiyor. İkinci sırada tüm harekete karşı dağıtılabilir. Genelde, ticari amaçlar ya da büyük bir aile için iyi bir araba.

Maliyet b / modeller

Yeni arabalar "Hyundai H1 Stareks" oldukça pahalıdır. Tanınmış Alman üreticilerden rekabet daha ucuz olmasına rağmen. insanlar daha önce serbest bırakıldı, bu modeller için b / u seçenekleri arayan rahat ve ferah van ihtiyacı Ve bu yüzden ancak 2015/2016 yılında, bu.

2.5 litrelik 103 beygir gücünde dizel motor ile 2002 yılında Araba üretimi yaklaşık 300 bin rubleye mal olacak. Tabii, araba çalışır, ancak bu fiyata iyi durumda bir model satın alacak. Hatta saat gibi çalışan alarm, elektrikli camlar, alaşım jantlar ve vites ile.

140 hp motorla 2005 sürümü sürümünü mal olacak Daha pahalı Yaklaşık 450-500.000 ruble. Ama yatırım gerektirmez. 2010 yılında yapılan bir model yaklaşık 900 bin ruble mal olacak. Ama prim paketle.

Denersen Genel olarak, iyi teklifler bulabilirsiniz - fiyat ve kalite hem de. Tek olumsuz erken modeller direksiyon sağda olmasıdır. Fakat birkaç kişi bu olarak karıştırır. Uzak Doğu'da, örneğin, arabaların en sağ tarafındaki direksiyonu var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.