MaliMuhasebe

Açıklayıcı Not: bölümleri ve içerik

mali tabloların Vazgeçilmez nitelik girişim veya kuruluşun bir operasyon açıklayan bilgileri ifşa etmek için çeşitli belgelerden oluşan ve ayrıntı ve detay ana hedefi vardır bir açıklayıcı not vardır. Onun içerik ve n. 5 PBU'yu 4/99 öngörülen zorunlu raporlama. Tipik olarak, notun içeriğini bazı ek bilgiler içermektedir: tablolar, grafikler ve paydaşlar daha doğru ve objektif olarak izin çizelgeleri girişim veya kuruluşun ekonomik faaliyet değerlendirir.

teamüle göre, açıklayıcı not yasal denetim yürütmek zorunda değillerdir küçük işletmeler tarafından sağlanmaz finansal tabloların.

bölümler tarafından dağıtılan aşağıdaki bilgileri içermelidir bir belirtilen tarihe kadar bilançoya açıklayıcı not Temsil.

şirket 1. Genel bilgiler bilgi üzerine içermelidir:

- tüzel kişi ve adının örgütsel formu;

- olgusal ve hukuki adresi;

- Raporlama tarihi ve yıllık ortalama numaradan aktif çalışan sayısı;

- adı, yapısı ve yönetim ve yürütme organlarının kompozisyonu;

- şirket ya da kuruluşun kurucularından hakkında bilgi;

- Sermaye miktarı;

- lisansların, ihraç tarihinde mevcudiyeti;

- Ödenen vergilerin miktarı;

- denetçi hakkında bilgiler.

muhasebe politikaları 2. Genel özellikleri. Bu bölümde, açıklayıcı muhtıra bu özel girişim uygulanan muhasebe kuralları, hem de bu değişikliklerin nedenlerini ona yapılan değişiklikleri yansıtır. Buna ek olarak, sonuçlar metodoloji muhasebe politikalarındaki değişikliklerin bir sonucu olarak gelmiş olduğu tüm bu göstermektedir.

Bireysel varlıklar 3. Bilgi bir işletmenin duran varlıklar, stoklar, krediler, finansal yatırımlar ve döviz katkıda varlıklara ilişkin tanınır.

Özellikle, bu veriler işletme ve maliyetinin başlangıçtaki değeri hakkında bilgilerdir amortisman giderleri kullanım ömrünün, mülkiyet haklarına ait gayrimenkul şirketleri, kredi miktarına şirketin borçlarının maddi kaynakların hareketi işletmenin faaliyet değerlendirme yöntemleri ve varlıkları, ve geri ödeme dönemi, menkul ve varlık ve diğerlerinin maliyeti.

4. kâr analizi girişim veya kuruluşun faaliyetlerini yansıtan açıklayıcı not. Böyle bir değerlendirme, özellikle likidite parametrelerini, karlılık, finansal performans, ödeme gücü karakterize katsayılarının hesaplama yapılır için. Bu durumda, yıllık raporuna açıklayıcı not, gişede ve şirketin hesabına kredilerin zaman geri ödenmesi, ödenen para cezası ve diğer yaptırımlar verileri, kuruluş veya işletmenin genel mali durumunun gözden kaynaklanacak zararlardan miktarını ve bunların nedenlerini değil, fonların mevcudiyetine verileri içermelidir.

5. Son bilanço notu satış, üretim maliyetleri ve rezervleri, ekonomik faaliyet aşırı durumlarda kompozisyonunu yansıtır.

makalelerin 6. Açıklama buhuchetnosti.

7. pazar büyüklüğü, kuruluşun itibarını, kurumsal gelişim ve kaynak verimliliğinin tahmin parametrelerinin uygulanma düzeyini belirtilen işletme, genel iş aktivitesinin değerlendirilmesi.

açılış bakiyesi ve nedenlerinin değerlerindeki değişikliklerle ilgili 8. Veri.

iştirakleri ve bağlı şirketleri ve onların iş operasyonlarının özelliklerini ayrıntılarıyla kuruluşların 9. Detayları.

10. Riskler - dava, şirket, ilgili yükümlülük ve sorumluluğu.

gol, içine mevduat miktarı, türleri ve müşterek operasyonlar ve varlıklara ilişkin sözleşme sayısı, varlıkların değeri, kâr tutarını, bilgi: ortak faaliyetler yürüten durumuyla ilgili 11. bilgiler.

Bir şirket veya kuruluş yan veya bağlı kuruluşları veya şirketin bölünmeler olduğunda segmente göre 12. Bilgi durumunda sağlanmaktadır.

bilanço tarihi ile sebep ve sonuçlarının analizi sonrasında meydana gelen olayların yaklaşık 13. bilgiler.

Devlet yardımı 14. veriler, eğer sağladı. Bu amacına, doğa ve değer, hükmün ve sonuçların kullanım koşullarını belirtir.

çevre üzerindeki endüstriyel aktivitenin etkisi miktarını yansıtan 15. Çevresel göstergeler.

AO tarafından sağlanan 16. Bilgi, nominal değerinin üzerinde hisse senedi ve veri her türlü sayısı hakkında bilgi içermelidir.

17. Bilgi RAS 18/02 altında rapor edilecek.

Durdurulan işlemleriyle ilgili bilgiler için 18..

19. Diğer bilgiler.

notta verilerin doğru ve eksiksiz temsil muhasebe politikasının önemli bir unsuru, aynı zamanda uzun vadeli kalkınma için bir strateji geliştirmek için şirketin derinlemesine analiz için etkili bir araçtır ibaret değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.