SağlıkKadın sağlığı

Uzun süreli dönemler. nedeni - kadın hastalıkları

Çoğu zaman, kadın ve yoldan kızlar adet döngüsünün. Bazen bir ay tersine, erken başlar, zamanla gelebilir ya yoktur. Bunlar uzun veya kıt olabilir. Bütün bunlar kadın bedeninin bazı sorunlar olmuştur gerçeği kanıtlamaktadır. Ama ne? Ne döngüsünde böyle bir değişikliğe neden olur?

Tabii ki, hemen doktorunuza danışmalısınız. Uzun süreli dönemi? nedeni yalnızca nitelikli uzman kurmak onlar muktedir, birden fazla olabilir. Ama kadın aybaşı arızaları hakkında bilgi incelemek hakkına sahiptir.

Aylık 2 hafta giderseniz, kesinlikle kötü bir kadını uyarabilir. Aylık Önümüzdeki bir başka düzensiz döngüsünden sonra - tüm bunlar bazı hastalıkların belirtileridir.

aylık döngü norm nedir? Onun süresi 20 ila 45 gündür. Ortalama olarak - Bu durumda 28., âdet genellikle 3 ila 5 güne aittir.

Uzun süreler: Sebebi

  • menopoz başlayan ergenler ve kadınlarda Aybaşı. Bu döngü iki yıl için ayarlanır ergenlerde olarak, kesinlikle normaldir ve kadınlarda menopoz döneminde değişiyor hormonları.
  • Şiddetli stres, iklim değişimi, ağır egzersiz de aylık döngünün bozulmasına katkıda ve onlar normalden daha uzun veya daha kısa olabilir.
  • başarısızlıkları provoke Çeşitli hastalıklar. Aralarında rahim ve yumurtalıkların hormonal bozuklukların hastalık olabilir. Endometriozis, polipler, miyom, uzantılar yumurtalık kanseri, rahim kanseri, iltihabı zayıf kan pıhtılaşması, karaciğer hastalığı, hormonal ajanlar, rahim içi araç, tiroid bezinin bir arıza, akut enfeksiyonlar (ARI) de uzun süre nedeni olabilir.
  • Dış gebelik. Ana semptomlar: halsizlik, düzensiz adet, vajinadan acı, kanama şiddetli baş dönmesi,. Hemen bir uzmana danışmalısınız.
  • Uzun süreli dönemi? nedeni - Hormonal bozukluklar, kan pıhtıları bulunan söz konusu olursa. beyin ihlali ve hipotalamus, hipofiz bezi, tetik döngüsü bozukluğu gibi parçaları,.
  • Uzun süreli dönemi? nedeni doğumsal patolojiler içinde, rahim yanlış yapısında olabilir. Rahim düzensiz bölümleri ile iki boynuzlu, şekillendirilir - tüm kan durgunluk katkıda bulunur. Genellikle rahim bu özellikler sadece cerrahi ile düzeltilebilir.
  • Endometriyozis - kırk yaş arasında kadınlarda sık jinekolojik hastalıktır. Rahim içinde endometriyumun çoğalması sonucu ortaya çıkar. Ayrıca adetin süresini etkiler.

Ne yapmalı ağır adet kanaması?

Her şeyden önce, iyi bir jinekoloğa gidin. İkincisi, aşırı abartmanız de yemek, sigarayı bırakmak ve alkol, yeterli uyku alamadım, yaşam tarzınızı, stres yani alt düzeyini ayarlamak dinlenme bol elde etmeye çalışmak. Bu basit kuralları ve ipuçlarını takip ederek, hızlı geri sıçrama vücudunuzun yardımcı olabilir. o çocuk doğurmaya, yarış devam ediyor, çünkü bir kadın için sağlıklı olmak için çok önemlidir. En azından böylece durumu düşünün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.