SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sürekli baş ağrıları. ana nedenleri

Sık baş ağrısı parlak ve net: soyut resimle karşılaştırılabilir. Eğer yakından bakarsanız, ancak, detayları görünür hale gelir. ağrının doğası ve yeri belirli bir hastalığa işaret edebilir.

soğuk algınlığı veya grip baş ağrısı ateş ve burun akıntısı ile birleştirildiğinde. alında ya da göz taç bölgesinde ağrı lokalizasyonu iltihabı sıkıntı veren paranazal gösterebilir sinüsleri. bazı durumlarda hipotermi sonucunda göz çevresinde boğazdaki rahatsızlık, ve burun köprüsü vardır. Bu durumda, acı soğuk reseptörlerine maruz kalma ile ilişkilidir. Bu genellikle hızlı bir şekilde buzlu su veya yenen dondurma ile cam içtikten sonra gerçekleşir. Bu gibi durumlarda, kabartma sıcak çay getiriyor.

Ancak, zaman zaman işkence kalıcı vardır baş ağrısı. karakteri Titreşimli zehirlenmesi veya akşamdan durumunu belirtir. Genellikle, kronik baş ağrısı antialerjik ya da vazokonstriktör aşırı tüketimi (aşırı doz) bir sonucu olarak gelişir. Bu, yüksek kan basıncı, bir belirti bir semptomdur.

İnsanlarda intrakraniyal basınç varlığı sürekli baş ağrıları, sebep olabilir boyun ağrısı. Buna ek olarak, bu alanda nahoş hisler tansiyon problemlerinin arka planı yorgunluk eşlik eder. Ancak, bu son durumda, alanı havalandırın veya düzenli sabah egzersizleri yapmak için yeterlidir.

Kalıcı baş ağrısı taşma eşlik edebilir beyin omurilik sıvısı beynin ventriküllerinde. bükme sırasında Kural olarak, onlar kötüdür.

kronik baş ağrısı nedenleri şişme veya kanama, inflamasyon olabilir. Bu gibi durumlarda, zamanında yardım yokluğunda mimik kaslarının veya körlük provoke optik sinir hasarı felç elde edilebilir.

Şiddetli baş ağrısı, genellikle servikal dejeneratif disk hastalığı bir belirtisidir. Bu durumda, hastalar da bir şey içeride sıkar ve ezilmeler sanki hissediyorum. Böyle duygular olan faaliyetler duruş sık değişmesine yol açan olmayan kişiler karakteristik özelliğidir. Kural olarak, bu hastalık statik pozisyonda oturmak zorunda kalan ofis çalışanları etkiler. Genellikle bu ağrı genellikle boyun bölgesinde, tek bir noktadan lokalize doğada paroksismal vardır. Bu durumda, semptom hareketi sırasında şiddetlenebilir. Ağrı genellikle merkezinde bazen kol veya omuzda verir ve.

Oksipital nevralji ya da yüz siniri karakteristik yırtılma fırınlama veya yanma hissi vardır. Ağrı sözde "şiddetle sarsıldığı" geçiren bir sonucu olarak meydana gelebilir. "Hız tümseği sürerken sürücünün fark etmedi, bu, örneğin, ortaya çıkar. İlk olarak, herhangi bir rahatsızlık olmayabilir. Ancak, bir süre sonra, sen baş ağrısı yaşayabilirler.

Tedavi genellikle konumu ve niteliğine bağlı olarak atanır. Ancak, birçok ağrı kesici nahoş bir his ( "No-spa", "Parasetamol") ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Ancak, ilaçlar sadece hafifletmek ama hastalığın tezahürü ortadan kaldıramaz unutmayın. Baş ağrısı genellikle sadece görünmez. Düzenli, yoğun belirtilerinin ciddi hastalığa işaret edebilir. Genellikle uzmanların yardımıyla, hem de kontrolsüz (öz) ilaçsız çok olumsuz etkileri geliştiriyorlar.

Birçok durumda, ağrı psiko-duygusal nedenlerden kaynaklanır. Böyle durumlarda onun rejimine dikkat etmek gereklidir. Tabii ki, herhangi bir stres, fazla dinlenme kaçınmalısınız, dışarı çıkın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.