SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Karın fıtığı

Midenin bir fıtık nedir? Bu deri altına, karın duvarında bulunan kusur yoluyla bir kademeli iç organ kaplanmış sac pariyetal periton, ya da herhangi bir diğer komşu oyuğudur.
Hastalık cerrahi müdahale gerektiren hastalıkların prevalansının en yüksek vardır. Eğer istatistik düşünüyorsanız, fıtık çeşit muzdarip insanların yüzdesi, dörtten dünya nüfusunun beş yüzde etmektir anlaşılmaktadır. Hastalığın elli üzerinde ağırlıklı olarak çocuk ve insanları etkileyen unutulmamalıdır. Bu durumda, erkekler kadınlardan daha hernilere daha yatkındır.
Ilginç bir gerçeği hakkında fıtıklar ezelden beri bilinen olmasıdır. Antik metinlerde, biz bu hastalığa, zamanın birçok bilim adamı tedavi etmeye çalışırken biliyoruz. Bununla birlikte, ilişkili bir sorun fıtığı tedavisi karın bölgesinin sadece septik tanklar, antiseptik ve antibiyotik buluşa çözüldü. Bu sorunu çözmeye yardımcı olmak dünyada plastik cerrahi bugün bir yeri vardır. Her yöntemin kendine özgü avantajları vardır, ancak bunları karşılaştırmak buna göre hiçbir mantıklı.

Böyle fıtığı mide, eğilimli değil herkes gibi hastalıklar. onlar için olduğunu ve hasta olsun veya olmasın olasılığını belirleyeceği için dikkat etmesi gereken birkaç faktör vardır:

 1. Doğuştan. doğum karın boşluğundan Bazı insanlar içinden fıtığı ve karın dışına bir açıklık vardır.
 2. durumunda, herhangi karın boşluğunun doğal delik genişletilmiş olduğu. Bu açıklıklar şunlardır: Femoral üçgen kasık kanalı vb ...
 3. Bir kişinin yaşları, onun dokular elastikiyetini kaybeder ve daha ince hale geldiğinde. Bazen olur ve bağ dokusu gelişimi ile ilişkili konjenital anomaliler. Aynı zamanda bu olabilir bitkinlik nedenidir.
 4. Çoğu zaman, karın fıtığı yaralanma veya travma neden olabilir. Hasarlı alanlar bu neden hastalığı çürümek Bunun nedeni oluşur. Bu tür yaralanmalar, ve ameliyat sonrası yara izleri.
 5. Kalıtsal faktör.
 6. Vücut anayasayı bulunmaktadır.

Ayrıca karın fıtığı gibi dış faktörler neden olabilir:

 • fiziksel efor;
 • Uzun zamandır süren bir öksürük;
 • idrar ile ilgili sorunlar ve bağırsak hareketi;
 • gebelik;
 • assit;
 • kilolu.

münhasıran ameliyattan sonra belirlenir fıtıklar birçok türü vardır. Ancak, fıtık her türlü dahil en önemli üç sınıflandırma vardır:

 • Komple fıtık. Sadece karın boşluğuna tüm içeriği deri altında sonuçlanan olay böylece. Biz böyle devam omentum, barsak döngü söz ve edilmektedir. N.
 • Eksik herniation. Herhangi bir arıza oluşursa, ancak midenin içindekiler deri altında çıkıp başlamaz.
 • fıtık Sürme. mesane ya da bu tür organlar çekum çok sık karın zarı ile örtülüdür. Bu durumda, fıtık kesesi oluşmuş olabilir.

İç ve dış fıtıklar: Bu genel türlerine ek olarak, iki ana türü vardır. Genellikle göbek fıtığı bulundu.

İç fıtık genellikle organları (örneğin, karın torasik gelen) başka bir boşluğundan hareket ettiği gerçeğinin bir sonucu olarak oluşur. Bu doğal açıklıklarından oluşur. Bu tür oldukça nadirdir. O çok dikkatli bir değerlendirme ve entegre çözümler için çağırır.
dış karın fıtığı gelince, onlar deri altında iç organların hareketinden kaynaklanır. yerde ayırt: böylece karın, kasık, göğüs ve ..

karın içinde fıtık - Ciddi bir hastalık, bu nedenle tedavi gecikme yok!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.