KanunCeza hukuku

Raider nöbet - bu nedir? Bir LLC veya IP akıncı saldırıları sahiplerinin korkmak gerek var mı?

iş yapmanın güç yöntemlerin çoğu Batı'dan Rusya'ya geldi. Bu yöntemlerden biri ve baskın ile ilgilidir. Bu terim sadece askeri olduğunu. Raiders - düşman iletişim yıkımında rol oynayan geniş bir yüzey savaş gemileri, yardımcı kruvazörler olup. Askeri prototip Eylemler dönem ekonomide ortaya çıkmasını etkilemiştir. Sonuç olarak, akıncı nöbet - sahipleri (baş) iradesine karşı girişimin düşman bir güç emilimi. hedefi sermaye yapısında baskın pay olmadan organizasyonun tüm varlıkların kontrolünü almaktır. tutulmasiyla kontrol kurumsal varlıkları akıncıları genellikle dışarı alınır ve büyük kar elde etmek satılmaktadır.

düşmanca devralmaların ortaya çıkması

düşmanca devralmaların çıkması için ivme piyasada yeni bir kavram ortaya çıkması oldu - stokları. Bunlarla fırsat yönetiminin izni olmadan organizasyonunu emmek için. Çarpıcı bir örnek XVIII yüzyılda Fransız Doğu Hindistan Ticaret Şirketi yakalamak için Jean de Batz tarafından yapılan akıncı saldırıda işe girişimdir. XIX yüzyılın sonunda en başarılı ve ünlü akıncı oldu Dzhon Rokfeller. petrol taşımacılığı için tercihli fiyatlar uygulanır yakalamak için.

1990'larda, düşman Avrupa'da görülen devirlerinden ve pik o zaman tüm eski Sovyetler Birliği ülkelerinde geldi. nedeni gerçekti kabul özelleştirme görünümünü söyledi. bitkinin bir akıncı nöbet vardı bir anda çarpıcı bir örnek - 3720000 dolara - 4 milyon $ için bir satınalma ZIL olduğunu ve "Uralmash".

Yöntem ve işaretler baskınlar

ana yöntem baskınlar aşağıdaki işlemler çekebilir:

Böyle böyle devam değişen kilitleri, güvenlik ve sıra 1. Güç hisseleri. D.

2. kademeli yöntemi.

3. yasadışı bir eylemdir, ancak yasal prosedüre bir şekilde giyinik halde mülkün yeniden dağıtılması.

idari yolsuzluk, devlet gücünün ve kaynakların yanı sıra yasal dayanağı olmaması kullanımı ile yürütülen arazi kompleksleri, mülkiyet ve mülkiyet haklarının 4. düşmanca ele geçirilmesi.

5. Psikolojik basıncı.

iş çatışmaların 6. Başlatma. Bu yakalama ile varlıklarını ortaya çıkar.

Aşağıdaki faktörler tarafından baskınlar İşaretler:

kurumsal kontrolü veya diğer insanların mülkiyet haklarının 1. Yakalama.

2. Eylemler akıncı yöntemleri böyle bir mahkemeye başvuru olarak hukuka dayalı, kullanılsa bile, doğal olarak yasadışı bulunmaktadır.

3. Baskın amaçlı yakalama olarak iş bir tür - her zaman ticari bir kârdır.

Türleri baskınlar

Rusya'da üç kategoriye ayrılabilir baskın: "siyah" "beyaz", "gri" ve Onlara inceleyelim.

"Beyaz" yasalar çerçevesinde uygulanan baskın. Bu tip temel yöntemi - kurumsal şantaj. Bunu yapmak için, sırayla şirketin yönetim şişirilmiş bir fiyata bu paketi satın alacak şantaj kurtulmak için bu beklenti ile azınlık hissesi yoluyla müdahalenin normal çalışmasına oluşturun. Tipik olarak, şirketin böyle bir akıncı nöbet finansal zorluklar ve yetersiz kurumsal yönetimden kaynaklanmaktadır.

"Gri" baskın - medeni hukuk ihlali ile faaliyetleri işgalciler. Bu durumda, bu tür eylem birinci görüş okunaklı görünüyor altındadır. Ama yöntemlerin analizinde açık hale gelir kullanılan bu düzeni olduğunu - bir dolandırıcılık. Bu oluyor sahtecilik ve rüşvet. konu yöntemi tüm bitkilerde kullanılabilir.

"Kara" baskını - Bu iş yakalamak için zor bir yoldur. Ceza Kanununun Raider nöbet ceza hukuku ihlali bağlanır. Uygulanabilir her ne kadar herhangi birine, bitki, greft, sahtecilik hissedar kaydına vs. halka açık olmayan işletmeler için geçerli baskın Genellikle bu tip için sindirme, güç girişi ...: bu şekilde hareket İnsanlar şiddet yöntemleri devralma kullanılır

risk altındadır Hangi şirketler?

akıncı nöbet beri - çeşitli yöntemler kullanarak başka işletmenin edinimi için bir faaliyet, risk altında hemen hemen her işletme alabilirsiniz. Çoğu zaman Aşağıdaki kuruluşlar saldırı altında gelir:

çekici varlıkları var 1. şirketler.

faaliyetlerinde hukuk ihlallerini izin 2. kuruluşlar.

Parçalanmış hissesi 3. Şirketler.

kontrolsüz borçlar 4. Birlikler.

kimin liderlik etkisiz 5. şirketler kendi özelliğini yönetir ve faaliyetle ilgili belgelerin zamanında ve doğruluğu üzerinde hiçbir kontrolü yoktur.

Sonuç olarak, akıncı nöbet - bu Raiders uzun ve zaman alıcı bir faaliyettir. Onlarla başa önce Yani, saldırganlar uygun eğitim gerçekleştirilmiştir. Onun zayıf alanlar (kurumsal ad, yasal form, pay sahipleri ve onların hisselerini, altta yatan varlık) sondalama ilgi nesnesi hakkında bilgi inceliyoruz. Ayrıca güvenlik hizmetleri, hukuk, muhasebe yapıları izlemekte. Kolluk kuvvetleri, politika yapıcılar nedeniyle Ön çalışma finansal kaynaklar, lobi gücü, takımdaki ilişkileri, vb. D.

planının oluşturulması ele geçirmek için

gerekli bilgiler raider topladıktan sonra yakalama uygulanması için bir eylem planı geliştirmek için analiz eder. O da gerekli mali maliyetlerini sayar ve operasyon bütçesini oluşturur.

yakalama planı tek tek zayıf noktaları ve özellikleri temel alarak her organizasyon için tasarlanmıştır. Bu yonga güç ve yasal okuryazarlık olarak olabilir. Saldırgan sahipliği yanı sıra kurumsal özel önem vermez. O akıncı nöbet LLC CJSC, vb. D. Sadece eylem planını etkiler olacaktır, umursamıyor.

ele geçirmek

Akıncı nöbet - Şirketin emilimi ile bir faaliyet, bazı yöntemlerin kullanımını varsayarak. saldırganlar sırasında birden fazla yolu kullanın ve çeşitli kullandı. En etkili akıncılar kademeli yöntemi olarak adlandırılır. Bu seçenek, aynı anda birkaç yönde sorunların bir kesintisiz zincir oluşturulması için içerir. Bu şirket, sorunların bir dizi birbiri ardına ile baş edemiyor olması yol açar. Bu konuda Akıncılar saymak. saldırıdan sonra, şirket önceden hazırlamak değil, bu nedenle yeterli mali ve insan kaynakları yok. yakalama sırasında işlem Raiders bir veya daha fazla aşamalarını uygulayabilirsiniz.

yargı aşaması

Kural olarak, öncelikle bir yargı aşaması uygulanır. Amacı - belli bir süre sonra işgalciler tarafından kaldırılır iddiasını sağlamak için gerekli tedbirleri kullanmak. süreçte kazanç kendi içinde bir amaç değildir. Bu önlem dava getirerek gerçekleştirilir. Böylece, bir karar güvenlik önlemleri ve işletme veya bunların bir kısmının tüm varlıkların nöbet kurulması yapılır. Sonuç olarak, organizasyon akıncıları saldırılarına karşı korumak için evlerinde mümkün olmayacaktır. Mahkeme büyüyen kaskad tür iddialar. Sonuç olarak, örgütün ana varlıkları tıkanır. Sonuç olarak, satmak ya da onları imkansız olacaktır ant içerim.

Ceza kaskad

Aşağıdaki deneme aşamadan sonra bir suçlu. Saldırının Bu yöntemle üst yönetim ve hissedarlar-çoğunlukçu karşı farklı ceza davaları heyecan duymaktadırlar. Genellikle zulüm bu sürecin akışı içinde çoğunluk hissedarların hisselerini ele geçirmek. Ayrıca oy kullanma haklarını engelledi.

kademeli kontrol

Cascade denetimler bir hükümet düzenleyici organları önceden varsayar. Aynı zamanda saldırılara anda kurumsal yakalamak değil, aynı zamanda karşı tarafın örgütüne değil sadece ortaya çıkar. muayene aşamasının amacı kontrol yetkilileri sorunlara onları üzerinde yoğunlaşarak, dikkat, kaynak ve kurumsal gücünü değiştirmektir.

Guard çağlayan

Koruyucu kaskad güvenlik şirketi nötralize etmek için kullanılır, şirketin hizmetlerini yakalamak için bir potansiyele sahiptir. Bu amaçla, çeşitli kontroller faaliyetlerini yürütülmektedir görevlilerinin. Ayrıca, dikkatli personeli inceleyerek. denetimlerin amacı onun üretken örgütü aracılığıyla güvenlik şirketi dikkatini aktarmak etmektir.

Ayrıca, etkin bir akıncıları yakalamak için işletmelere yardımcı kaskad başka yöntemler vardır.

Düşmanca tavırları karşı koruma

kötüye kurulması için şirketin yönetim şüphelenilen saldırgan fırsatlar, öncelikle nöbet karşı ise nitelikli avukatlar çekmek gerekmektedir. Belirli bir müşteri biliyorsanız, çekebilecek polisi. işgalci doğrulanmasını sağlamak için deneyin. Bazı durumlarda, avukatlar şirketin varlıklarını getirmek için zaman var.

Düşmanca tavırları karşı koruma belirli önleyici tedbirleri içerir:

kurucu belgelerin denetim 1. Uygulama. işletmenin Önerilen Şartı nöbet karşı korumak için kurucu evrakta sahtecilik durumunda, üçüncü şahıslar lehine hisse yabancılaşma yasaklamak için bir nokta yapmak.

2. Odak tüm yetkili veya insanların dar bir çemberin elinde sermaye paylaşır. Bu sahiplerinin sayısında Raiders kontrolsüz penetrasyon olasılığını azaltır.

3. Bir tüzel kişiliğin ekonomik faaliyetlerde tarafından varlıklarını geri çekin.

4. Kayıt sitesinin güvenilirliğini, lider Kontrol hissedarların kayıt. Kayıt paylarını bloke etmek önerilir. Bunu yapmak için, kayıt kuruluşuna başvuruda.

5. Düzenli kayıt, Unified Devlet Kayıt yanı sıra hissedarlar sicilinde bir özü elde etmek gereklidir.

6. Ana baskı koruma, orijinal yasal Organize belgeler, başlığın belgeler benzeri varlıklar, ruhsatname için, ve. D.

7. bilgi güvenliğini sağlayın.

8. Düzenli güvenlik operasyonları organize edin.

Ne "Kraliyet su" oldu?

Moskova'da Raider saldırıları bağışladı ve "Kral suyu" gibi tanınmış şirketler değildi. Şirket Kurucu Iosif Badalov kendisine karşı haksız suçlamayı uydurma olduğunu söylüyor. Bu nedenle, o tutukluluk hapis ve altı ay boyunca orada tutulur. Bu süre boyunca, o "Kral Suyu" gerekli tüm belgeler ile şirketin tahrif edilmişti. Raider nöbet kolluk kuvvetleri dahil, organizasyon ile ilgili olmayan bu organizasyonda çalışan insanların yanı sıra başka kişilerin katılımıyla gerçekleşti. Örneğin, I. Badalov yokluğunda sırasında şirketin D. Nekrasov müdürü, gerekli tüm belgeleri çaldığını onları taklit etmiş. O, hisselerin% 0.1 olan o% 100 sahibi oldu. sadece beş gün içinde, tüm özellik karmaşık nominal ücret karşılığında başka bir varlık kiralandı. Sonuç olarak, "Kral suyu" nin birkaç milyar dolar için yeni bir mülkiyet sahibi vardır. Raider saldırıları şu anda şirketin kurucusu dava zorundadır aslında yol açtı. Amaç kuruluşlarındaki tüm varlık ve yasal haklarının iade oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.