SağlıkMüstahzarlar

Merhem "biopin": kullanım için talimatlar. "Biopin": İlacın açıklama, endikasyonları

Çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi için sıklıkla antiseptikleri kullanabilirsiniz. ayrışma süreçleri önlemek veya geciktirmek Bu zehirli maddeler zaten kanda değişmeye başlamıştır.

Bu fonlar çok farklı formlarda mevcuttur. "Biopin" en yaygın bir merhemdir. Bu ilacın kullanımı aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Ayrıca ilacın, kullanım ve yan etkileri için bunun göstergelerinden özellikleri hakkında öğreneceksiniz.

Açıklama, bileşim, lokal ilaç paketleme

"Biopin" (krem) olarak çare nedir? Kılavuz ilaç topikal uygulama için tasarlanmıştır bildirir. Bu,% 5,% 10 ve% 20 olabilir.

Bu krem açık veya koyu sarı renk olarak hafif koku arı mumu ve çam katran sahiptir.

Bu maddenin aktif bileşen olan çam sakızı. Ayrıca bir merhem içinde eritilir yenebilir yağ (domuz), bal mumu ve rafine zeytinyağı.

aşağıda tarif edilmiştir yorum olan merhem "biopin", satışında, polipropilen ve alüminyum boru demetleri girer.

Farmakoloji ilaç merhem

göz altında ilaca özgü özellikleri nelerdir? Bu kullanma kılavuzu neler sunuyor? "Biopin" antiseptik maddedir. Bu immünomodülatör, anti-mikrobik madde, yara iyileştirici ve iltihap önleyici bir etki sergiler.

Aktif ilaç, gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmalara karşı oldukça etkilidir. Aynı zamanda, çeşitli mantarlara karşı orta derecede etkindir.

İlacın Özellikleri (merhem)

(Sadece bir doktor belirleyecektir "biopin") kullanım talimatları söz konusu indirgeme ve oksidasyon işlemlerinin üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğu anlamına gelir ve aynı zamanda, antioksidan sistemi hücrelerinin düşük molekül ağırlıklı bileşenler aktive ettiğini bildirir. Bu fagositik ve fagositik indeksi sayısını artırır. Buna ek olarak, ilaç nötrofilik lökositlerin aktivitesini arttıran ve üretimini arttırır , tümör nekroz faktörü.

Bu deri lezyonları gösterilen uygulama merhem "biopin", primer ürün sayısı üzerinde engelleyici bir etkiye sahip olduğu söylenemez lipit peroksidasyon dialdehid (Malondialdehit) ve bunların konjugatları (dien).

Endikasyonlar topikal merhem

İlacı "biopin" ne zaman kullanmalıyım? bu ajanın uygulanması konsantrasyonuna bağlıdır.

% 5 merhem endikedir:

  • egzama, orta akma, yatak yaraları olan ülserler;
  • Tüm derece, iktiyoz, atopik dermatit yanıklar;
  • irinli süreci, keratodermaya, herpes, el ve ayaklarda çatlaklar olmadan travmatik yaralar iyileşmeyen.

% 10 Merhem için önerilir:

  • sedef, post-operatif ve post-travmatik yaralar, herpes;
  • deri, alerjik dermatit pyo-enflamatuar hastalıklar;
  • Sınırlı nörodermatit, sebore, akne, mantar hastalığı.

Gerekirse bir% 20:

  • nevralji, osteokondroz, osteoartrit;
  • miyalji, artrit, eklem ağrısı;
  • miyosit, artrit, nöropati tüneli;
  • spondilit, osteoartrit, psoriatik artrit.

Kontrendikasyonlar yerel fonlar

Kullanım Talimatı ( "biopin" evrensel çaredir) o ilacın içinde kontrendikasyonlar neredeyse hiçbiri sağlar. Sadece aşırı duyarlılık durumunda kullanılamaz.

kullanma talimatları

"Biopin" kanıt inflamasyon tüm semptomların ortadan kaybolması kullanılmalıdır.

merhem uygulanmasından önce, sonra tüm yara türevi uzaklaştırılmıştır ve için gerekli ilaç cilt yüzeyi ile yıkayın. daha iyi bir terapötik sonuç, formülasyon için, daha sonra, etkilenen alana uygulamak için gerekli olan, (steril) bezleri için uygulanmalıdır.

soslarda değişim yara deşarj kirlenme derecesine bağlı olarak, her gün veya her gün yapılır.

merhem dozajı etkilenen alanlarda büyüklüğüne bağlı olarak ve (5 cm deri yüzeyi 5 üzerine hesaplanan) yaklaşık 2-5 g.

Eğer çok sayıda ilaç ve daha krem kullanmak için izin kapsamlı yaralar tolere.

Bandaj kaldırıldığında, (travmatik yaraların, geniş ülserler ve bağırsak fistüllerin tedavisi son derece önemli) yaranın zarar verici etkilerine karşı derinin sağlıklı alanlarını korumaya yönelik bir tür olarak görür balmumu az miktarda etrafına sarılır kalabilir.

Tedaviden sonra yan etkileri

İlacın yan etkileri yok pratikte bulunmuyor. Sadece bazı durumlarda hastalarda merhem uygulandıktan sonra böyle kızarıklık, kaşıntı ve yanma gibi yerel reaksiyonları görülebilir. ilacın ajanlar, hastanın aşırı duyarlılık kullanılmıştır, genellikle, bu etkiler durumunda ortaya çıkar.

hazırlık Yorumlar (tüketiciler ve hekimler)

Hiç onu çok olumlu geribildirim için ayrılan merhem "biopin" kullanmıştır herkes. Tüketiciler bu en iyi ve güvenli antiseptik olduğuna güvenerek söylüyor. Kullanımı sadece böyle devam etkilenen cilt yüzeyini dezenfekte değil, aynı zamanda yaralar, kırıklar hızla iyileşmesini değil kolaylaştırır. D.

Bu ilaç esası ile ilgili olarak kullanılabilirliğini, bağıl deshiviznu ve kullanım kolaylığını sayılabilir.

doktorlar gelince, onlar aynı görüşünde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.