SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Subfebril sıcaklık, görünüşünün sebepleri.

Yüksek femur sıcaklığı (nedenleri tamamen farklı olabilir) genellikle çocuklarda bulunur ve bu, ailelerin doktora gitmesinin en yaygın nedenlerinden biridir. Subfebril vücut ısısı her zaman bir hastalık değildir. Daha çok ebeveynlere ve çocuk doktorlarına daha ciddi bir hastalığın var olabileceğini gösteren bir işarettir.

Alt ateş sıcaklığında, çocuk dokunduğunda sıcak olabilir veya tersine cilt serin ve nemli olabilir. Solunum ve nabız hızlı, çocuğu halsiz, huysuz. 37 ° C'nin üzerindeki herhangi bir sıcaklık yükselmiştir.

Çocuklarda subfebril sıcaklığa neden olan belirtiler arasında öksürük, nazofarenks inflamasyonu, otitis media, kusma ve ishale bağlı dyspeptik fenomenler , çocuklukta enfeksiyonlar ile ortaya çıkan deri döküntüleri, dizüri fenomeni, boyun sertliği sayılabilir. Yukarıdaki tüm semptomlar, herhangi bir hastalığın (viral, otoimün veya bakteriyel) varlığını gösterir.

Doktor tarafından hastalığın ciddiyetinin değerlendirilmesi için alt ateş sıcaklığı, görünme nedenleri, çocuğun görünümü ve diğer semptomlar büyük önem taşımaktadır. Sıcaklığın ne kadar yükseldiği her zaman ciddi bir hastalığın göstergesi değildir. Ebeveynler çocuğun hastalığa yanıtının özelliklerini bilmelidir. Bazen bir çocuk asla ciddi derecede yüksek sıcaklıklarda hasta ve zayıf görünmeyebilir ve diğeri düşük dereceli bir sıcaklıkta bitkin ve halsiz olabilir. Gerektiğinde doktoru bilgilendirmek için çocuğunuzun ateşine nasıl tepki verdiğini bilmek çok önemlidir.

Alt febri sıcaklık: nedenleri

Alt febri sıcaklık neden oluşur? Çocuklarda neden olan sebepler çok çeşitlidir. Yüksek bir ortam sıcaklığı, aşırı ısınma, sıcak yiyecek ve içecek, sıcak giysiler (hava koşullarına dayanıklı değil), stres, histeri veya herhangi bir bulaşıcı hastalık olabilir. Hastalıktan dolayı subfebril vücut sıcaklığının görülmediğini düşünüyorsanız, bir saat içinde ölçün.

İstatistikler, çocuklarda görülen subfebril sıcaklığın aşağıdaki nedenlerle ortaya çıkma olasılığının yüksek olduğunu göstermektedir:

  1. Nedenlerin başlıca kategorisi viral veya bakteriyel hastalıklardır.
  2. Daha sonra orta kulağın iltihaplanmasını izler (otitis).
  3. Pnömoni.
  4. Üriner sistem enfeksiyonu.
  5. Aşıya tepki, diş çıkarma.

Çocuğun bir yıldan eski olması durumunda, anne-babalar bağımsız olarak birkaç saat süren yüksek sıcaklık ile baş edebiliyor. Alt ateş sıcaklığı ateşe geçerse (38 derecenin üzerinde) doktor yardımına ihtiyaç duyulur ve çocuğun yaşı bir yıldan azsa, şiddetleşebilecek daha önce bilinen kronik hastalıklar varsa, çocuğun davranışları normdan farklıysa, seviyesinde sabit kalır.

Bununla birlikte, çocuğun (ancak yetişkin gibi) uzun süren bir sıcaklığının olması, bunun sebepleri net değildir, kendi kendine ilaç almak kabul edilemez. Bir pediatriste (ve diğer uzmanlara) danışmak ve tam bir muayene yapmak gerekiyor ve bu da teşhise neden olacak. Genellikle bunlar hücre içi enfeksiyonlar, otoimmün hastalıklar, helmintik istila ve bazı iç hastalıkları ve tüberkülozdur.

Sıcaklığı ölçmek için ne kadar doğru?

Sıcaklığı ölçmek için, yalnızca alnına elini koymak yetmez. Vücut sıcaklığı mutlaka bir termometre ile ölçülür. Cıva, elektronik olabilir veya sıcaklığın yüksekliğine bağlı olarak renk değiştiren bir şerit şeklinde olabilir. Sıcaklık koltukaltında, alında, ağızda, kulakta veya anustrada ölçülür. Geleneksel olarak Rusya'da ölçüm koltuk altından yapılır. En doğru cıva ve elektronik termometreler. Cıva termometresi ölçümü beş dakika boyunca yapılır ve elektronik olarak - ses sinyaline kadar. Normal vücut sıcaklığı, subfebril olarak kabul edildikten sonra 37 ° C'ye kadar düşülür. 38 ° C'ye kadar sıcaklığın altındadır. Gün içindeki sıcaklık değerinin değişkenlik göstermesi akılda tutulmelidir.

Sıcaklığa yardım

Antipiretik ilaçların 38 ° C ve üzerinde bir sıcaklığa ulaştığı zaman kullanıldığını bilmek gereklidir. Daha küçük değerler ile, vücudun enfeksiyonla mücadele etmesine izin vermelisiniz, zira birçok virüs ve bakteri yüksek sıcaklıkta ölür. Vücudun tepkisinin nedenini saptamak ve doğru tedaviyi reçete etmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.