SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Hastalık hızla zamanımızda geliştiriyor. bronşiyal astım

Şimdi insanlık medeniyetinin zirveye ulaşmıştır. Tabii ki, dünyada ekolojik duruma olumsuz etkisi ilerleme. Yılda insan sağlığı için yüzlerce tehlikeli maddelerin binlerce ton arasında yayarlar şirketlerin bir dizi işten Hasar çok büyüktür. Özellikle solunum yolları üzerinde olumsuz etki etkisi. Bu nedenle, "bronşiyal astım" olarak adlandırılan bir hastalık vardı.

Bu inflamatuar süreçler ile bağlantılı olarak bir kişinin solunum yollarının daralması sonucu oluşur. Başka bir deyişle, kronik taşıyan ve akciğerleri etkiler hastalığı. insanların kesinlikle tüm yaş grupları astım muzdarip. Hastalığın saldırılar periyodik olarak ifade edilebilir nefes saldırılarına. Adam birkaç saat, hatta günlerce nefes almak zordur. saldırıların nedeni bronşiyal tüplerin spazmı gerçekleşiyor. Mukozal şişme daha mukus gerekli miktarda oluşturmaz olan, meydana gelir.

Ne yazık ki, tıbbın gelişimi ve hastalığın etiyolojisi hakkında bilgi edinme rağmen, bronşiyal astım dünyada hızla yayılıyor. Buna ek olarak, hastalık nedeniyle ölüm yüzdesi yeterince büyüktür. Bir hayal kırıklığı eğilim vardır.

Bu hastalık eski bir hastalık, birkaç yüzyıl kapsayan tarihidir. Yıllardır, bilim adamları hastalığa okuyan olmuştur - ve astım alerjik bir hastalık olduğunu sonucuna vardı. bulaşıcı alerjik ve alerjik olmayan formlar: tıp alanında iyi bilinen bir iç uzman Bulatov hastalıkların sınıflandırması önerilen (bronşiyal astım, atopik formu). biz hastalığın son formu hakkında konuşursak, onun nedeni olmayan bulaşıcı alerjenler olduğunu.

Günümüzde, bronşiyal astım, atopik formunun doğası iyi incelenmiştir. Teneffüs ve enteral alerjenler: patojenler iki alt türü ayrılabilir. Eski polen, mantar sporları, kimyasal maddeler, hayvan ve insan derisinin parçacıkları bulunmaktadır. İkinci alt-tip gıdalar, ilaçlar ve serum içerir. Çünkü de yukarıda faktör alerjik bronşiyal astım.

Çoğu zaman atopik astım saç ve epidermisin hayvan parçacıkları kaynaklanır. Birçok kişi için, at ter önemli alerjen, heyecan verici bir hastalıktır. Yurtiçi kediler, köpekler atopik astım nedeni olabilir. Uzun ilaçların birçok insanlarda hastalık etkeni olduğu kanıtlanmıştır.

Neden sağlıklı insanlar patojenlerin yeterli sayıda yanıt vermeyen mı? Doktorlara göre, bronşların hiperaktivite insan hastalar astım atakları oluşabilir asıl sebebi budur. Yani bronşlar bulaşıcı olmayan enfeksiyöz türleri alerjenlere karşı oldukça duyarlı hale olduğunu.

Günümüzde, astım başarıyla uyuşturucu tedavi edilebilir. ilaçların yardımıyla hastalık saldırıları kendileri önleyebilir. Hormonal, teneffüs, bronkodilatör: astım yardımcı olabilir aşağıdaki ilaç grupları vardır. Bir doktor tarafından reçete düzenleyici doz ilaç ile sıkı sıkıya riayet etmek önemlidir. Hastalığın tedavisinde olumlu etkileri söktürücü ve mukus inceltme maddelerinin bilmelidir.

Eğer atopik astım muzdarip, alerjen enjekte etmek küçük dozlarda gereklidir. Bu birkaç yıldır boğularak sizi kurtaracak. Birçok tedavi adı speleoterapi nispeten yeni bir yöntem kullanılır. yöntem tuz madenleri ve mağaralar sık ziyaret dayanmaktadır.

önemli ölçüde astım ortaya belirtileri, dindirebilir dengeli beslenmenin yararları, unutmayın. Yağsız et balık, sebze, meyve, baklagiller hastalığa karşı mücadelede size yardımcı olur. Kronik bronşit ile ilişkili hastalığın bulaşıcı formu muzdarip hastalar, bu bitkisel ilaç başvurmak en iyisidir. Kaynatma ve infüzyon Bitkisel - kurtarma adım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.