SağlıkErkek sağlığı

Steroid kursunda ameliyat olmadan tedavi: Erkeklerde Jinekomasti

Bu hastalık, jinekomasti olarak, birçok erkek için tanıdık. Karakteristik semptom memenin büyümesidir. Ve patoloji görünüşte sadece kendini değil, aynı zamanda büyük bir psikolojik rahatsızlık getiriyor. Çünkü jinekomasti erkeklerde muazzam kompleksleri idi. Ameliyat olmadan davran hastalık çalışmıyorsa yalnızca mümkündür.

Bu patoloji nedir?

erkeklerde jinekomasti, farklı ilaçlar ve halk ilaçları ile gerçekleştirilir ameliyatsız tedavisi, yağ yapıları ve bezlerinin hacminin bir değişiklik eşlik göğüs dokusunun büyütmek temsil eder. Doku deformitesi, meme büyütme, hipertrofisini: Bu patoloji diğer isimler vardır meme bezlerinde.

çoğu durumda bu 3-4 cm arasında değişmektedir rağmen böyle bir hastalığa meme çapı, 10 cm ulaşabilir. Eğer bir şey yapılmazsa, jinekomasti meme bezinde habis görünümüne yol açabilir.

Meme Büyütme her yaştan güçlü seks oluşur. Örneğin, 45 yıl içinde, 14 yaşın altındaki erkeklerin% 60 yaklaşık jinekomasti görünümünü tabi çocukların bu hastalık 50-70% muzdarip ve en fazla 45 - tüm insanların% 40.

jinekomasti ameliyat olmadan, erkeklerde tedaviyi bulunduğunda Bazen oldukça etkilidir. Fotoğraflar aşağıda sunulmuştur bunu bu hastalıkta göğüsler neye benzediğini görmek için izin verir.

jinekomasti bir şekilde

Tek ve çift taraflı: Tıpta Bu hastalık çeşitli biçimlerde sınıflandırmak. İlk vaka patoloji olarak tek göğsü etkiler ve ikinci - iki.

Ama en önemlisi de benzer sorun hastada bilateral jinekomasti var var. Bu formda bir kez her iki bezlerinde de bir artış vardır. Buna ek olarak, hastalık aşağıdaki biçimlerde ayrılır:

  • Yanlış. Kural olarak, obezite gibi, katkı gecikmeli meme yağ dokusu,. Yani prostat dokusunun hiçbir çoğalma yoktur vardır.
  • Doğru. patolojinin Bu formda büyür ve bazen başka bir deyişle, stoma hipertrofisi veya glandüler meme bağ dokusu vardır.

Gerçek jinekomasti de fizyolojik ve patolojik olabilir. Ne zaman dokuda artış fizyolojik formu tıpta kurulan norm ötesine geçmez. Ancak patolojik jinekomasti, tam tersine, normal aralığın dışındaki doku hipertrofisinin tabi tutuldu. Hastalığın bu form sadece ameliyatla tedavi edilir.

erkeklerde jinekomasti gelişimi

Normal durumda daha güçlü seks Meme kanseri az gelişmiştir. Bu körelmiş organı kısa kanallar, yağ ve bez dokusu ve meme oluşur. Onun normal işleyişi ve gelişimi, östrojen ve prolaktin gibi kadın hormonlarının etkisi bağlıdır.

insanın vücudunda ikinci içeriği androjenlerin toplam miktarının en fazla% 0.001 olmamalıdır. Bazen nedense östrojen büyüme veya testosteron doku duyarlılığında azalma var. kadın hormonları etkisi altında gelişimini artırmak için erkek meme büyümeye başlar glandüler doku. Jinekomasti göğüs büyümesi ve sıkılaşmasına yol açmaktadır.

Meme bezlerinin hipertrofisi nedenleri

Erkeklerde doğru jinekomasti, çalışma çeşitli yöntemler ile gerçekleştirilir onsuz işlem vücutta bozuklukları ortaya çıkar. Bu patoloji prolaktin hormonunun salgılanmasını arttırarak sonucu olabilir. Bu hipotiroidizm ve hipofiz tümörleri genellikle öyle olur.

Ama erkeklerde jinekomasti en sık nedeni - vücutta bir arıza östrojen ve testosteron oranı. Benzer bir durum, testis, iltihabı gözlenmiştir Addison hastalığı, prostat kanseri, aynı zamanda, hormon-aktif tümörler ya da yaş hipogonadizm.

yaralanma veya herpetik lezyon toraks, kardiyovasküler veya renal yetmezlik, HIV enfeksiyonu, karaciğer sirozu: erkeklerde başka göğüs büyütme değil endokrin patoloji doğayı yol açabilir.

Genellikle jinekomasti neden pulmoner tüberküloz, obezite ve diyabet gibi metabolik hastalıkların eşlik ettiği hastalıklar bulunmaktadır.

Jinekomasti güçlü seks bağlı reseptörler negatif göğüs dokusu üzerinde etkili olan bazı ilaçlar, sindirilmesi sıklıkla oluşur. Her şey hala vücut üzerinde toksik bir etkiye sahip edebilmek prolaktin ve östrojen üretimi artırmak, ancak. Bu ilaçların "Amiodaron", hormon içeren "simetidin" anabolik steroidler "Teofilin" antidepresanlar, kortikosteroidler veya kremler sayılabilir.

bazı durumlarda meme bezlerinin hipertrofisi alkol kötüye kullanımı ya da ilaç alarak nedeniyle oluşur.

Aynı zamanda genç erkeklerde ameliyat olmadan erkeklerde jinekomasti, tedavi tanısı eğer, gençler olabilir veya pek merak. Cerrahi sadece hastalığın erken evrelerinde olur önlemek anlaşılmaktadır.

belirtiler patoloji

erkeklerde jinekomasti, farklı yöntemlerle gerçekleştirilir işlemi olmadan tedavi, daha iktidarsızlık ihlal libido, halsizlik, yorgunluk, ve ortaya çıkabilir.

bazen göğüs bölgesinde şişlik, ve orada bu hastalığı olan çocuklar kolostrum serbest bırakılabilir. Bu teşhis yetişkinler 150 kadar olan meme bezlerinin 10 cm'ye kadar bir artış ile karşı karşıya, oluşabilir şişme areola ve meme koyulaşma üst, bu laktasyon sırasında adil seks özelliğidir.

Hastalığın evresi

Bu hoş olmayan hastalıkta gelişiminin üç aşamaları şunlardır:

  • Gelişmekte. Ayrıca proliferatif formu denir. Böyle bir aşama işlemi olmadan vazgeçilebilir. tedavisi için yeterli ilaç olacaktır.
  • Orta. Bu aşamada, bez dokusu bu aşamada yaklaşık bir yıl sürer, olgunlaşmaya başlar.
  • Lifli. Bu aşamada, adipoz ve bağ dokusunun çoğalması ve gelişmesi sırasında. Bu aşamada jinekomasti Kurtulmak ilaçları kullanmak neredeyse imkansız, çok zordur.

erkeklerde jinekomasti Komplikasyonlar

Bu patoloji aşağılık kompleksi ve ciddi psikolojik sonuçları bırakmak hastayı neden olabilir. Ama en tehlikeli sonucu o habis tümöre yeniden doğmuş edilecektir. İstatistiklere göre, meme kanseri daha güçlü seks 20-60% jinekomasti arka planı ortaya çıkar.

Hastalık ameliyatla tedavi edilir, o zaman görünebilir enfeksiyöz komplikasyonlar, cilt, yaralar ve kırar postoperatif meme asimetrisi. Yetişkin erkeklerde, aşırı şişman, çok doku temizleme yetersiz kan akımı ile üretilebilir sonra. Bunun için, meme hassasiyeti nekroz azalmaya veya tamamen kaybolur alışılmış pozisyon değişikliği bir sonucudur var.

erkeklerde jinekomasti belirlenmesi için Yöntemler

Öncelikle doktor aile geçmişinde bulur hasta testis ve meme bezlerini duygu geçiriyor inceler. Buna ek olarak, bu ikincil cinsiyet özelliklerinin ekspresyonunu değerlendirir mevcut hastalıklar, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı öğrenir.

meme belirtileri erkeklerde endokrinolog gönderilen çocuklardan kadın tipini genişleme zaman. Diagnostik cihazları bir hastada hormonal bozukluklar algılanmasına yardımcı olur. Laboratuar testleri, kan, estradiol, prolaktin, testosteron, üre, kreatinin ve hCG'de azot muhtevasını belirlemek için izin verir.

neoplastik süreçleri hariç tutmak için, hasta böbrek üstü bezlerinde ve beynin bir bilgisayar tomografi, hem de X-ışını ışık gönderilir. Bir doktor artan testosteron ve insan koryonik gonadotropin ile testis kanseri şüphesi olsaydı, skrotum ultrasonu yapılır. Buna ek olarak, bir göğüs biyopsisi ve mamografi yapmak.

Erkeklerde Jinekomasti: ameliyat olmadan tedavi

İlaç tedavisi memenin Yorumlar çoğunlukla olumlu genişleme. Bu sorunu gidermek için, erkeklerde jinekomasti başlangıcı nedenleri bağlı olarak farklı araçlarını kullanın. ilaç kursunda ameliyat olmadan tedavi bu hastalık kurtulmak için yardımcı olur.

Meme büyümesi nedeniyle hipogonadizm için oluştuysa, hasta erkek hormonları almak için atanan:

  • "Androgel";
  • "Omnadren";
  • "Sustanon";
  • "Korionik Gonadotropin".

intramüsküler bu ilaçları kullanın. Son çare her 5 günde bir kez alınmalıdır. "Androgel" içeren bir testosteron cilt üzerinde her gün uygulanması, bir merhem olarak kullanılır. Bu tedavinin etkinliği oldukça yüksektir.

jinekomasti tedavisi için ileri biyolojik madde alması tavsiye edilir. Bununla birlikte, kullanımları sadece ana terapi ile bağlantılı olarak izin verilir.

"Tamoksifen" ve "Clomiphene": östrojeni azaltmak mümkün olma durumunda, aşağıdaki ilaçları tatbik. Onlar kadınlık hormonu üretimini baskılamak mümkün, ama kullanıldıkları zaman diyet tuzlu gıdalar, alkol ve yağlı gıdalar dışında tutulmalıdır.

erkeklerde jinekomasti erken dönemlerinde teşhis edilirse tedavi ameliyat olmadan oldukça etkilidir, unutmayın. Tedavi süresi en az 2 aydır öngörülen tedavi erkek hormonları ve biyolojik katkı eğer. ilaç durumda, dişi hormonların üretimini baskılamak hastalık uyarıcı ilaçları ortadan kaldırmak için. bu tedavi jinekomasti semptomların tamamen ortadan kalkmasına fazla altı ay sürer.

Erkeklerde Jinekomasti: ameliyat olmadan tedavi

Bu nasıl hastalık zayıf uyuşturucu tedavisi için? Ameliyat gerekli olduğu veya bu hastalığı ortadan kaldırmak için taahhüt etmiştir zaman, halk ilaçları kullanabilirsiniz: Salatalık özü ve arı poleni.

Ameliyat olmadan erkeklerde jinekomasti, tedavi bulursa yardımcı olur Bazı durumlarda. Ek bir göğüs büyütme tedavisi için daha çok insan ilgileniyor. Bu amaçlar Şakayık tentür olarak bu halk ilaçları yaklaşacaktır için Sığırkuyruğun ve kediotu ayıklamak.

Üstelik doktorunuz erkeklerde jinekomasti tespit zaman ev egzersizi yapmak için önerebilir. Ameliyat olmadan Tedavi steroid tabii bunların hastalık gelişebilir çünkü çünkü bu durumda, imkansızdır.

Jinekomasti tedavisi "tamoksifen"

o östrojenlerin üretimini bloke edebilir çünkü böyle bir hazırlık büyük talep olduğunu. Dahası, bazı durumlarda çok daha etkili eğer erkeklerde tanımlanan jinekomasti, ameliyat olmadan tedavi. "Tamoksifen" hala iyi ve bir antitümör ajandır.

Nasıl evde bu hastalıktan kurtulmak için?

jinekomasti erkeklerde bulunduğunda, evde ameliyat olmadan tedavi meme çok büyük ölçüde boyut olarak artmış edilmemesi durumunda yardımcı olur.

azaltmak ve yağ dokusunun azaltılmasına yardımcı bu hastalık, soğuk kompres, mücadelede yardımcı olur. Bu amaçla, buz küpleri, bir beze sarılmış olmalı ve daha sonra birkaç dakika için göğsüne ekleyebilirsiniz.

jinekomasti ameliyat olmadan erkekler, tedavi teşhis edilmişse başka mükemmel sonuç verir. zerdeçal böyle olumlu tedavi ile Yorumlar, bu bitki testosteron artar ve aktif vücut yağ yakar çünkü. Bu nedenle böyle bir tanısıyla kişiler bu baharat içmek için yararlı olacaktır.

Konsey sonunda

Eğer jinekomasti tedavi etmezseniz, hastalık bir sürü sorun alır. Meme büyümesi hem fiziksel hem psikolojik rahatsızlık adam getiriyor sonra. Ayrıca, ihlal vücut yapıları tümör gelişimine yol açabilir gibi anlaşılmalıdır. Bir hastalığın ilk şüphe bir uzmana başvurmak en Dolayısıyla ciddi sonuçları önlemek için, bu gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.