BilgisayarlarEkipman

Ne dünyanın en pahalı ekran kartı bugün olduğunu ve ne kadar maliyeti nedir?

"En pahalı grafik dünyada kartı bugün ve ne kadar maliyeti nedir?" Böyle ekran kartları nadir dovlno bulunabilir ve bunların maliyeti 2-3 bin dolar: Ortalama bir kullanıcı için çok değil orada bir sorudur. Herkes böyle bir zevk gelemez.

Quadro sırası

grafik kartlarının Quadro hattı bir oyun değil, ama yine de performansı yüksek seviyesine sahiptir. Bunlar, video hızlandırıcılar örneğin "Photoshop" ve yazılım ürünleri üzerinde duruldu "Maya 3D." Bu line-up dünyanın en pahalı kart Model K5000 - bugüne kadar. Onun fiyatı $ 2,300 olduğunu. Bu tek çipli bir çözüm. Bu donmuş hızlandırıcı sadece 4GB bellek veri yolu ve buna da 256 bitlik bir genişliğe sahiptir. bağdaştırıcı tarafından desteklenen en yüksek çözünürlük, 3840 x 2160. K5000 ana özelliği - 4 monitör ile direkt olarak çalışmaktır. Benzer şekilde, göstergeler bu incelemede daha sonra tartışılır diğer çözümlerin, yakalamayı başarmıştır. onun özelliklerine geri kalanı muadillerine göre anlamlı kötüdür, bu yüzden şiddetle odaklanmak hiçbir anlamı yoktur. Biz maliyet cihazının bu sınıf için oldukça yüksektir ettiğini unutmayın.

Oyun çözümü NVidia

En pahalı ekran kartı NVidia - Bu Titan Z. mühendisliğinin bu başyapıtı maliyeti (bugüne kadar) yaklaşık 3000 $ olduğunu. Ama bu tahta kolayca önümüzdeki 5 yıl içinde herhangi bir görev ile başa çıkabilir. Bu grafik adaptörü iki fiş GK110 çalışma frekansı 705 MHz sahiptir. Bu yerleşik 12 GB DDR5 bellek standardı ile entegre edilmiştir. 7000 MHz Bunların çalışma frekansı. bellek veri bağlantısının genişliği 768 bittir. Bu gösterge için, dışında rekabet tüm Titan Z. Bu son iki parametre ve bu grafik çözümünün uzlaşmaz performans sağlar. Monitör arayüzlerinin aşağıdaki türlerini destekler bağlamak için: DVI-I, DVI-D, HDMI ve Display Port. Bunlardan ilk ikisi üzerinde bir sinyal hemen çıkışına mümkün iki monitör. Buna karşılık, bir kişisel bilgisayara Titan Z yükleme veya için bir grafik istasyonu Eğer 16x PCI Express 3.0 arayüzünü kullanmak gerekir. Aksi takdirde, grafik performansı önemli ölçüde azalır. 5120 piksel genişliğinde ve 2700 piksel yüksek görüntü hızlandırıcı desteklediği maksimum çözünürlük. Bu hala "5K" çağrı modu. NVidia çözeltiler pik işlem performansı 8 TeraFLOPS olup. Sonuç olarak, Titan Z gibi - dünyanın en pahalı ekran kartı ve en üretken ibaret değildir.

AMD'den en güçlü ekran kartı

Bugüne kadar en pahalı oyun kartı AMD tarafından desteklenmektedir - Radeon R9 295 X2 olduğunu. NVidia kararı olarak, iki fiş dayanır, Hawaii kod adlı. 8GB yüklü Titan Z. RAM bellek kartına daha zayıf Teknik Şartname onu. Ve onların daha az çalışma frekansı - sadece 5000 Mhz. Ama Havai işlemcilerde bu rakam 300 kadar MHz, amiral gemisi NVidia daha yüksek olduğunu ve 1018 MHz olduğunu. Bir bellek veri yolu çifti GPU'ları bağlayan - 512 bit her. Sonuç 1024 bit olan. Bu durumda biraz daha mütevazı içinde monitörler için konnektörleri kümesi. Mini-görüntüleme biçimi ve DVI-D 4 port. Titan Z aksine, sadece tek bir cihaz çıkış görüntü buna bağlanabilir. Bu özellik tam parite elde edildiği şekilde ana Radeon R9 295 X2 NVidia çözeltisi benzer şekilde monte edilir.

sonuçlar

dünyanın en pahalı kart Bugün - Bu Titan Z NVidia tarafından desteklenmektedir. Bugüne kadar herhangi bir görev için fazlasıyla yeterlidir rakiplerinden uzlaşmaz performans farklıdır. Ama bu çözümün fiyatı çok yüksek olduğunu ve böyle bir zevk, herkes gelemez. avantajları takdir edecektir grafik odaklı bilgisayar meraklıları ve oyuncular satın alınması için ilk etapta. tamamen onları başarılı olmak mümkün değildir indirilen beri insanların diğer kategoriler için olan bu satın alma kararları, tamamen haklı değildir. Bu en pahalı ekran kartı ne olduğu cevaptır. Onun fiyatı 3000 ABD dolarıdır. Bu miktar için yaklaşık 10 giriş seviyesi PC'ler satın alabilirsiniz. Bu nedenle, burada yapılan yorumlar gereksizdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.