KanunYasal Uygunluk

Sonuç, değişiklik ve sözleşme feshi

girişimci faaliyetlerde olanlar, sık sık değiştirmek veya sözleşme iptal etmek istiyorum dolayı durumlar vardır. Bu alanda bazı özellikler ve ekonomik operatörler açıkça gözlemlemek gerekir kurallar vardır. Medenî Kanun ikili anlaşma tüm öğelerin cebri icra ilkesine sağlar.

Modifikasyon ve sözleşmenin feshi farklı kavramlardır. İlki anlaşmanın hukuki geçerliliği korunmuş, ancak bazı değişiklikler veya belirli noktaların açıklığa kavuşturulması sokulduğu bir prosedürdür. Ve fesih altında sözleşmede belirlenen tarihten önce ilişkinin konuların sonlandırılması anlamına gelir. Bu ikisi-ve tek taraflı içinde gerçekleştirilebilir. Yürürlükteki yasalara göre, ancak karşılıklı onayı ile sonlandırma. Ancak işletmenin hak veya ihmal ihlali için mahkemelere başvurabilir, bu Sözleşmeyi feshetme ve karşı taraf yükümlülüğü getirmek için izin verir.

Uygulamada, genellikle sipariş kendisi sözleşmenin kurulması, değiştirilmesi ve sonlandırma ihlal etti. Bir taraf sadece mevzuatta belirtilen gerekçelerle varlığında diğerinin rızası olmadan anlaşmayı sona erdirebilir. Buna ek olarak, önemli bir sebep olarak koşullarda önemli bir değişiklik hizmet edebilir. önemli altında, ortağı veya diğer önemli rahatsızlık için büyük miktarda nakit kaybına neden olan bir sözleşme öğenin, ihlal anlamına gelir. Bu koşullar önemli ölçüde şirketin konumunu değiştirmek ve bu nedenle temel olarak adlandırılır. profesyoneller zamanında sonuçlarını öngörmek ve Eğer anlaşma imzalanacak zorunda değildir.

Ve bu koşullar altında aslında sözleşmede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirebilecek, ancak işlem planlı farklıdır. herhangi bir ilişki iki taraf eşit yararlı olmalı, çünkü Böylece, anlaşmanın özü, hiçbir işe yaramaz. Modifikasyon ve sözleşmenin feshi Bu durumu düzeltmek için kullanılır. Anlaşma sonucunda bazı öğelerin değişiklikten sonra sonunda tüm taraflar için olumlu sonuçlar getirecektir varsayılmaktadır.

ortakları uzlaşmaya ulaşamıyorsa, taraflardan birinin ilgili mahkemeye başvurarak zorlaması altında anlaşmayı değiştirme hakkına sahiptir. Yetkililer sözleşme değişikliği ve sonlandırma yapmak mümkündür gerekçelerini belirlemek için detaylı bir şekilde mevcut sözleşme inceliyorlar. Böylece anlaşma aşağıdaki şartları sağlamalıdır:

  1. işlem yaptığı imza katılımcıları ile herhangi bir değişiklik yapmak planı yoktu. Bu bir anlaşma Belli bir zaman dönemi için hazırlanan ve ilk kar yapmak gibi bir şekilde hazırlandı vardır.
  2. akit tarafların hiçbiri öngörülen olamayacağını koşullar ve dikkate risk düzeyini alındığı zaman sayılmaz olanlar vardır.
  3. Ayrıca sözleşmeye öğelerin sorgulamayan yerine getirilmesi dolayısıyla pratik değildir, tüm anlaşmanın katılımcı ve, şiddetli hasar yarattı. Potansiyel hasar şirket için önemli bir kayıp olarak değerlendirilmiştir.

Sonuç, değişiklik ve sözleşme sonlandırma - belirli kurallara göre, belirli bir düzen ve üretim sahip olan bir prosedür. rıza belirli öğeleri veya sözleşmenin fesih değiştirmek için çok gerçeği ortaya yapılmalıdır bir sözleşme şeklinde. taraflardan birinin direncinin vakada bir mahkeme kararı gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.