SeyahatSeyahat İpuçları

Piramitlerin Sırları: popüler hipotez

Mısır piramitlerinin büyük - Keops Piramidi - son dünyasının, yedi harikasından günümüze kadar gelmiştir. 230 metre - Yüksekliği 137,2 metre ve bir tarafta uzunluğudur. Bu yapının inşası için yaklaşık 2.5 ton ağırlığında bazalt ve granit blokları kullanılır.

Yapım tarihi kesin kurdu, ancak muhtemelen XXVI yüzyıl çağrılmadıysa M.Ö. - Firavun Khufu ya Keops'un saltanatının dönemi. Ancak, soru hala sonu yanı sıra piramitlerin yapımında atanmasını tartışmalı ve esrarengiz kalır.

Piramitlerin Sırları: Erken hipotezler

Büyük Piramit'in gizemini çözmeye çalışmak için dikkate alınır ilk hipotez, Firavun için bir mezar gibi bir piramit kullanımı oldu. Modern bilim adamları bu görüşü yalanladı ve Keops'un piramit bir mezarın olarak görev olmamıştı iddia var - bu tamamen farklı bir amacı vardır.

Bazı mısırbilimci piramit topraklara özgü doğrusal ve zaman ölçümlerinin bir modeli yanı sıra ağırlık ve ölçü antik standartların bir depo olduğuna inanıyoruz. ortalama değerini: Piramidin yapım çok sonraları insanoğlunun açıldı bilgiye vardı birini açtı - Bu soruya doğru bir cevap, bir oldukça söyleyebiliriz halde hiç kimse verin dünyanın yörüngesinin güneş, dünyanın yoğunluğu, etrafında dönerken ışık hızı vb .

Başka bir hipotez Keops piramitleri sırlarını açığa yoktur - İnşaat orijinal takvimdir. Sonuçta, bilimsel bir pusula ve theodolite olarak hizmet verebilir kanıtlanmıştır. Ve en modern cihazlara eşit sayılır böylece sadece o.

astronomik doğruluk

Piramitlerin gizemi olarak inşaat inanılmaz doğruluk olduğunu. Büyük Piramit'in iki yüzü Dünya'nın ekseni çizgisi üzerinde duruldu. Bununla birlikte, bir derece 1/20 küçük bir sapma ile. Şimdi bile, mevcut teknoloji ile bu sofistike mücevher ve inşaat yüksek çözünürlük ve lazer ekipmanları ile doğru haritaların kullanımını gerektirecektir. Büyük Piramidin çevre santimetre birkaç küçük sapma ile esasen kare neredeyse ideal şeklidir.

Piramitleri Sırları: randevu

Daha önce bahsedildiği gibi, piramit bir firavunun mezarı olarak inşa edildiğini varsayım, çok tartışmalıdır. yaratılmasıdır - Mısır'da, orada yazılır stel piramit olduğunu vardır tanrıça İsis, ve firavun Keops sadece tamir vardı. Ancak, Eski Mısır bilimcileri bu eski özelliğin gerçekliğini tanımaz. Birçoğu piramitlerin sırlarını açığa ve gizli kamera gizli binaların içinde gitmeye devam.

Piramitleri gizli geçitleri ve çok top almak için piramit ve gizli yollardan altındaki gelebilir rahiplerin, hücrelerini gizlemek mümkündür.

Piramidin Sırları: popüler hipotez

Deneylerin temelinde Çekoslovakya Karel Drbal Radyo mühendisi bu uzay süreçlerinde piramidin iç boşluğun şekline ve çekici bir yerde arasında bir bağlantı olduğu sonucuna vardı. Yani bir piramit şekli bilim enerjisine henüz bilinmeyen kozmik ışınları ya da başka, biriktirir varsayım vardı.

kesik piramit şekli dikim için zemin olduğunu iddia başka ilginç bir teori vardır yabancı gemiler. Ama Herodot doğruladı hiçbir şekilde onunla çünkü reddeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.