SeyahatSeyahat İpuçları

Hediye fikirleri, ilginç hediyelik eşya ve öneriler: Kazan bir hediye olarak ne getirmek

İnsanlar dinlenmek ve yeni bir deneyim almak için bir seyahate gitmek. Yerel hediyelik eşya satın gezisi sırasında, unutmayın. Bunlar mümkün olduğu kadar uzun bir tatil anılarını tutmak ve arkadaşlarınız için ideal bir mevcut olacak yardımcı olur. Kazan bir hediye olarak ne getirmek, bazı yerel hediyelik eşyalar en ilginç olarak kabul edilir?

Shamail

En popüler hatıra Tatar biri - shamail. alıntılar ile bu iç resim Kur'an (sure), hat sanatı ve güzel sanatlar işi. kağıt mendil ve tuval kullanarak oluşturulması için bir temel olarak. Özellikle hediyelik eşya dükkanları turistler için kağıt veya plastik (Çin ve Türkiye'de yapılan) üzerinde yürütülen tanınan ustaların eserlerinin mevcut ve ucuz kopyaları vardır. sadece yüz ruble bu hatıra için fiyatlar.

Şaman başlangıçta sadece yağ ile yazılmıştır, XIX yüzyılda Tataristan ortaya çıktı ve cami ve evlerde kapattı. Eğer düşünüyorsanız, ne Kazan tarafından hediye olarak getirmek, bu nedenle orijinal hatıra olsun emin olmak için. Shamail Ortodoks simgeleri analog, sanat eseri olarak kabul edilmemelidir. Tatar kaligrafi ve tılsım Değil bir örnektir. Aksine, sadece derin bir pozitif duygusu ile dekoratif bir nesnedir. uzak Doğu ve Müslüman geleneklerine aittir Birçok kişi, bu resimlerin güzelliği değer için teşekkür ederiz. anlamına gelince, bugün Shamail çeşitli sûre ve sadece basitçe bilge tırnak, şiir ve ulusal şarkılar karşılayabilir. Eğer adama değerli bir hediye vermek istiyorsanız, el yapımı ürünler tercih Doğu kültürünün sever. Onlar ucuz değildir, ama bu gerçek bir sanat çalışması, tek nüsha olarak gerçekleştirilir olduğunu.

Milli başlık

Kazan, gerçek bir erkek ne hediye geri getirmek için? Tatar milli Headdress - takke unutmayın. Genellikle dairesel bir şekle sahiptir, yumuşak kumaştan yapılmış küçük bir düz kapağıdır. Bazen kare takke vardır. bazı adamlarını tüm Tataristan iken bu başlık, eski çağlardan beri bilinmektedir. Bugün takke özel durumlarda sadece dindar Müslümanlar yıpranmış, ama kimse milli hatıra olarak satmak yasaklamaktadır.

Bu adil seks Kazan'dan getirilebilir? Tatar Milli kadın gömlek çok iyi bir erkek olarak bilinmemektedir. Adını - bu daha az ilginç takke daha gibi kalfak ve görünüyor. Tatar milli kostüm şapka zengin taş ve boncuklarla, gümüş ve altın işlemeli.

Kazan kedi

Tataristan Kültür ve yaşam tarzı ile tanıdık anda her turist Kazan kedi hakkında öğrenir. Bu folklorik karakterleri ve gerçek yaşam kaya bir tektir. Efsaneye göre, İmparatoriçe Elizabeth Kazan'da yetiştirilen kedilerin eşsiz av yetenekleri öğrendi ve St. Petersburg otuz hayvan getirmesini emretti. Kazan kediler tamamlanmamış Kış Sarayı'nda fareleri yakalamak. Efsaneye göre, bu canavar surlarının baltalamak Khan uyardı olduğunu. Kazan yılında bugün bile bir anıt Kazan kedi. O şehirdeki en sıradışı biri olarak kabul edilir. Yine Kazan bir hediye olarak ne getirmek düşünme? Kazan kedinin görüntü ile herhangi bir hediyelik eşya seçin ve yanlış gitmeyecek. Çok güzel kartpostal, resim ve plakalarını satın alabilirsiniz.

Chuck-ayna - Milli tatlılık № 1

Kazan'da bir gezi sırasında bir chak-chak, en ünlü ulusal davranır birini satın almayı unutmayın. Bu küçük hamur parçaları (toplar ya da şeritler halinde kesilmiş), kızarmış ve balda kalmış bulunmaktadır. Tataristan yılında chak-chak bugün tatlılığı ile popüler, aynı zamanda "ekmek ve tuz" geleneksel kombinasyonunun Rus analog ibaret değildir. Bu bizim sevgili konukları karşılamak bu çanak ile olduğunu. chak-chak son derece şenlikli yemek kez Ama düğün ve büyük ziyafetlerde hazırlıklıydı. hazırlamak için tatlılar kadınlar bir evde toplandı. sosyal durumuna bağlı olarak adil seks her biri sadece pişirme belli bir aşamasında katılmalıdır. durum Tataristan değişti Bugün tatlı çanak tüm tahıl değirmenleri üretirler. mağazalarda Kazan dolu bir fındık eklenmesiyle modern twist, şekerlenmiş meyve ve çikolata ile hazırlanmış, chak-Chak olarak satın alınabilir.

sağlık ve ruh hali için Balsam

Tataristan en popüler ikinci yenilebilir hatıra yerel olarak üretilen alkoldür. sert içki Kazan hayranları bir hediye olarak ne getirmek? Tabii ki, yerel balsamı. Içecek onun tadı için değil, aynı zamanda sağlık için sadece kullanılabilir inanılmaktadır. En popüler yerel markalarından biri - balsam "Bugulma". görüntüsü, Tataristan bölgelerin çevresel açıdan olumlu toplanan tıbbi bitkiler 24 türü kullanarak oluşturun. Klasik geleneğin eşsiz formülasyonu ve riayet rakipsiz tat ve faydalı özelliklere sahip bir içki almak için izin verir. Merhem sinir sistemini güçlendirir ılımlı miktarlarda alındığında, soğuk algınlığı ve mide bağırsak hastalıkları ile yardımcı olduğuna inanılmaktadır. İçecek saf olarak kullanılabilir, çay, kahve ve su eklenir.

Herkes için Kazan orada Etno ayakkabılar!

Kazan ulusal ve deri ayakkabı ünlüdür. balıkçılık çok eskilere dayanıyor. Tatar kez kabileler göçebe idi. en ulaşılabilir malzeme ayakkabıları için hakiki deri vardır. Çizme ve ayakkabı milli motiflerle dekore edilmiş küçük deri parçaları ve nakış çeşitli dikilir. günümüze kadar korunmuş bu sanatın Birçok gelenek. Bir kız moda tutkunları için Kazan bir hediye olarak ne getirmek? Tabii ki, Ichigi botlar. uyardı olun, bu ucuz bir zevk değil - bir çift ayakkabı az 10 bin ruble değil. Ama bu hatıra kesinlikle bir rafta tozlanmak ve mükemmel bir canlı görüntüyü tamamlayacak olmayacağını unutmayın. Rusya'da, eğer isterse bunun gerçek geleneksel Tatar botları bulabilirsiniz, elle dikilmiş. trafik ve satıcılara maliyet artışları birkaç kez nedeniyle. hediyelik eşya dükkanları Ichigo ek olarak Kazan da gündeme burunlu oryantal ayakkabılar satılıyor.

lüks baskısında Kuran - En iyi dini Günümüze

Kazan bir hediye, gerçek bir Müslüman olarak ne getirebilir? Ayrıca shamails Kuran hediye sürümleri aralığına dikkat. dini ya da hediyelik eşya mağazaları olabilir kutsal kitabı alın. Orada daha iyi parlak kağıda basılmış yüksek kaliteli yayın, aynı zamanda, ve sanat eserleri. kabartmalı kapak ve zengin nakış ile süslenmiştir Bu deri kaplı kitapları. Zarif kadife kollu, özel koruyucu durumlarda Kur'an görünüyor. Eğer, çok Müslüman dinden Kazan kişiden bir hediye olarak getirmek başka bir şey seçebilir düşünüyorsanız, Uyarı. prim tasarımında Kutsal kitap yeterince yüksek fiyatı var. ilgisiz kişi için o işe yaramaz gösterisi haline gelecektir.

el sanatları

Manuel çalışma kesinlikle çok güzel, bugünlerde değerlidir - Benzersiz bir şey var. Kazan, yerel zanaatkarlar çok güzel ve sıradışı yemekler yapmak. Bu pratik insanlar için başka büyük bir hediye fikri. Oldukça kase Birkaç ille mutfakta yerini almak ve kişiye onlara vermek mükemmel bir hatırlatma olacaktır.

İç bebek, giysi ve aksesuarlara da dikkat etmelidir. Hediyelik eşya mağazaları dilerseniz Kazan, artık tam bir ulusal kostüm satın alabilirsiniz. kıyafet uzun gömlek oluşur, pantolon, Kazak ve Chekmenev beshmet. Turistler ayrı ayrı bu öğelerin herhangi satın almak için davet edilir. Olağandışı ve özgün bir bakış, geleneksel motiflerle dekore edilmiş modern aksesuar ve giysi.

Spor nitelikleri

Kazan spor başkenti olarak dünya çapında bir üne sahiptir. yerel futbol kulübü "Rubin" ve hokey takımı "Ak Bars" çoğu Rus şampiyonluklar kazanılır. Buna göre, sporseverler armağanı olan, hediyelik eşya Kazan'dan getirilebilir sorunlar ortaya çıkmayacak. eşarplar ve tam teçhizat fan kulüpleri logolarını içeren incik boncuk gelen: Kazan'da hediyelik eşya mağazaları her zevke ve bütçeye uygun eşyaları bulunabilir. örneğin "Rubin" ve "Ak Bars" sembolü ile küçük çocuklar ve ev tekstili için spor olarak piyasada satılmaktadır ve gerçekten orijinal şeyler vardır.

Kazan ne getirebilir? Eşyalar - her durumda uygun hediyeler!

Savvy gezginler genellikle hatta yolculuk önce yolculuk sırasında satın alıp hediye gereken tüm akraba ve arkadaşlar, bir listesini yapmak. Eğer arkadaş geniş bir daire varsa, bazı "rezerv" evrensel bir hediye satın almak yararlı olacaktır. Böyle alım Kurtarma eğer herkes için yeterli değildir nedense hediyeler satın aldı. Ne hatıra evrensel olarak Kazan'dan getirilebilir? mıknatıslar, resim ve: Bunlar her şehirde satılır köy ve bölgenin sembolü ürünleridir dekoratif tabaklar, anahtarlıklar. Kasabanın adı giysi dahil bir çok şey, bugün uygulanır. Örneğin bugün birçok turist "Ben Kazan seviyorum" ibaresi ile birlikte tişörtler satın alın. kelime "aşk" kırmızı kalp ile değiştirilebilir. Bu baskı mevcut beyzbol kapaklar, çanta, cüzdan ve diğer aksesuarlar ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.