Entelektüel gelişimiMistisizm

Adı Odysseus anlamı. adının kökeni tarihçesi

Ad Odysseus Yunan epik kahraman giydi. yaptığı seyahatlerde, biz Homer şiirlerinin sayesinde biliyoruz. Odyssey belirtilen ve diğer antik yazarlar sağlar. Avrupalı yazarlar Rönesans'tan günümüze kadar, her zaman olduğu gibi kahraman figürü büyük ilgi gösterdi. Bu şaşırtıcı değildir. Sonuçta, antik Yunan kültürü Avrupa medeniyetinin temellerinden biriydi. Birçok modern yer adları, bilimsel terimlerin isimleri antik Yunanistan dilinde kökleri vardır.

adının kökeni

adı değerinin birkaç versiyonu vardır. En popüler çeviri - "kızgın, öfkeli."

adı Odysseus alternatif anlamı - "öfkeli tanrılar". Bu düzenleme, en akla yatkındır. Odyssey'i aşmak zorunda inanılmaz testi, aslında sadece daha yüksek bir gücün düşman müdahalesi ile açıklanabilir.

Son olarak, destekçi üçüncü versiyonu Yunan yazdığınız için Odysseus ve Zeus adlarında ortak bir kök algılamaktadır. Efsaneye göre, Odysseus yüce Olimpiyat tanrı soyundan oldu. onun büyük dedesi olarak anne satırda Hermes idi. Böylece, Odyssey'in ataları arasında - sadece iki tanrıların. kahramanlıklar bir çok işlediği kahraman aile ağacı için çok uygundur.

Özellikler Yunan isimleri

Eski Yunan sakinleri hiçbir soyadlarını vardı. Büyük olasılıkla, bu durumun demokratik Yunan kenti bir tezahürü - bir adam onlar saygın ailesine aittir sırf saygı edilemedi. Bu nedenle, her kendi başarılarıyla kendini yüceltmek yazmak için aranan kendi adınızı tarihinin.

Çocuğu adı konusunda hiçbir genel kabul görmüş kurallar vardır, antik Yunanistan'da yoktu. Genellikle isimler tanrıların onuruna verildi. Örneğin, Diodorus "Zeus hediye" anlamına gelir. Ayrıca, antik Yunan isimleri kendi çocukta anne görmek istiyorum nitelikleri yansıtabilir. kızı Sophia çağrılması, o nedenle bilgelik diledi. onlar adını Nikon verilir, o patron olacak çünkü oğlu kazanacağını umarak tanrıça Nike.

Tarih Odyssey

Daha detaylı Homer tarafından anlatılan kahramanımız hayatı. Penelope Odysseus ile olan evliliğinden sonra aile hayatının huzurlu zevklere için yola ama gitmek zorunda kaldı Truva Savaşı. Bu Yunanlılar zaferi getirdi tahta atı ile kandırmasına bunları icat edilmiştir.

Yirmi yıl süren Odysseus'un Daha Wanderings, tanrı ve talihsiz koşullar hoşnutsuzluk sebep olmuştu. Sonunda Ithaca'ya dönebildi, o çelimsiz yaşlı adam Athena tarafından çevrildi.

Şu anda, talipleri eşi Penelope Woo onlarca Odysseus uzun zaman önce kaybolmuş onu anlatan. Onun kimliğini kanıtlamak için bir testi geçmek zorundadır. Penelope onu tanıdı sonra, Odysseus onun talipleri öldürür ve muzaffer bir kutlama düzenler.

Hikaye adının değerini ilerledikçe Böylece Odysseus bir değişime uğrar. İlk başta o da hikayenin kendisi sonuna doğru, tanrıların öfke ile başa çıkmak için olsaydı uzağa Önüne gelen tüm engelleri süpüren o kadar kızgın. Final yılında Zeus, onların eşyalarını hak sahibi bir kraliyet soyundan görünür.

Odysseus dolaşmaları

Homeros'un kahramanı ilk bilinen ve en önemlisi, Truva savaşından çok uzun eve dönüş. Odysseus sayısız engeller üzerinden gitmek zorunda kaldı. Birçok sıradışı ve şaşırtıcı karakterler onun yolculukları sırasında bir araya geldi.

Odysseus ve arkadaşlarının adasında Lotus-yiyiciler neredeyse hafızasını kaybetmişti. Bu cesur kahraman sonra büyük bir Cyclops ile mücadele etmek vardır. Odyssey kendi adamları tarafından tahrip kendi topraklarına dönmek istiyoruz. Onlar kürk liderlerini kaçırıp orada hazineleri bulma umuduyla, bunları açığa. Ama rüzgar, gemi Odyssey Eolom bağışlanan ve uzak denize yürütmektedir vardır. O, canavarların kaçmak arasında yelken vardır Kırk satırla kırk katır ve sirenler takılar direnmek.

Macera deniz alanı sınırlı değildir. kahin Tiresias tavsiyesi üzerine Odyssey uzun kara yolculuğu sürüyor. omzunda kürek ile, o denizi bilmeyen insanlar arıyor.

karakter

Zeus Odyssey azim ve direnen ruhu miras varsa, onun büyük dede, Hermes başka bir şeydir, o kurnaz ve kurumsal oldu. Bu özellikler ona uzun yolculuk sırasında meydana gelen ölümcül durumların birçok hayatta yardımcı oldu.

Odysseus genellikle komplo, aldatma, kurnaz. Bu eylemler yargıcın hayatta kalmasını yardımcı olabilir, ancak genellikle insanlar kendilerine Odysseus yakın karşı ayarlanır. Ancak, tanrıların entrikalarını kaçmasına zorunda kalır biri için sıradan ölümlülerin görüşlerine önemlidir?

Odysseus diğer Yunan kahramanlar gibi değil. çoğu isimleri adil bir dövüşte zaferler ile bağlantılıdır. Bazıları olağanüstü fiziksel gücü, Herkül sayesinde başarılı olmuştur. Diğerleri Jason olarak zihin ve diplomasiyi kullandık. Sadece Odysseus bir düzenbaz ve dolandırıcıya olarak meşhur oldu.

aşk işleri

göçebe sırasında Odysseus birçok seçkin kadınları bir araya geldi. Bazıları onun sevgilisi haline geldi. Odysseus büyücü Circe'nin ada ve Calypso yaşadığı perisi ile yedi yıl bir yıl geçirdi. Ancak, kadınlarla yaptığı ilişkiler son derece dürüst. Odysseus Ithaca onu bekliyordu Penelope ile birleşme için çabalamak son vermezse sevdiklerini, gizlemek asla.

Bu bizim kahraman karakteri önemli bir paradoks - insanlar ve tanrılar ile ilgili bir yalancı ve ihtiyatlı, o aşık sadık ve sabittir. Şaşmamak adı Odysseus'un alegorik anlamı - sadık bir eş. bütün göçebeliklerinin amacı - aileme eve dönmek.

Portekiz Odysseus

isimlerin kökeni tarih süprizlerle doludur. Bu insanlar için değil, aynı zamanda kent için değil sadece doğrudur. bir popüler efsaneye göre, adı Portekiz'in başkenti Lizbon Ulysses adından geliyor. Ithaca döndükten sonra, onun yolculuk orada sona ermedi inanılmaktadır.

Poseidon iyilik dönmek için Odysseus yürüyerek yolculuğa gitti. Kehanet deniz kenarında yaşayan insanlar için bakmasını talimat, ancak gemilerde yüzmeyi bilmiyor.

Yolculuk uzundu. Odysseus nihayet İber Yarımadası'nın batı kıyıları ulaştı. Ayrıca sadece Atlantik Okyanusu'na uzatıldı. Burada, yeryüzünde kenarında, Odysseus bir kürek için omzunda bir kürek aldı insanlarla tanıştım. Bu modern Portekizce ataları idi. Odysseus onlara geminin sanatını öğretti. Daha sonra Portekiz ülkesi olduk harika navigatörler.

Ad Odyssey bugün

erkek isimlerin kökeni, bizim kulağına tanıdık, kesinlik yüksek derecede izlenebilir. Birçoğu İncil'den alınmıştır. Diğerleri Hıristiyan azizlerin isimlerini geliyor. Ayrıca birçoğu antik kahramanları onuruna bebek isim isteyen var.

Bazı ebeveynler endişe yatıyor çocuklarının karakterine adı Odysseus etkisinin Yunan anlamı eğer. Kimse oğulları öfkeli ve her zaman öfkeli büyüdü istiyor. Bu asılsız korkular. sosyal ağlarda, bir dizi kullanıcının Odysseus adı ile kayıtlı. onlarla iletişim eğlenceli ve samimi insanlar olduğunu göstermektedir.

Odysseus cesaretle diyoruz - Çocuğunuz güzel bir isim olduğunu var mı istiyorsunuz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.