KanunYasal Uygunluk

Ölüm sertifikası nerede alınır? Nerede ve nasıl ölüm belgesini alınır?

Çoğu durumda, bir miras almak için, bir ölüm belgesi sunmalıdır. Bu belgeyi almak için nerede, herkes bilir. Bu kanıt mümkün ölünün akrabalarına özelliği vermek için yapar. Nasıl böyle bir belge alabilirim? Bu nedir?

Ölüm belgesi nedir

Sertifika insan ölümü teyit özü olarak verilen bir yasal belgedir. Ancak, soruların zorluk ve sayısı, menkul hazırlanmasında ortaya çıkabilir.

Bir hukuk perspektifinden durumu ele alacak, sertifika belirli yasal düzenlemelerle tarafından yönetilir ölüm gerçeği, kamuoyunda kabul için verilir. Bu durumda, önemli noktalar 1997/11/15 yıl yürürlüğe giren yasa, içinde Madde 64-68 dile.

2017 yılında herhangi bir değişiklik meydana gelmiştir. Çıkarılmış belgeler yanı sıra bir kişinin ölümü de normal kurallarına kayıtlı. nüansları ne tür hakkında bilmeniz gerekenler? Nasıl bir ölüm belgesi çizmek için? Nerede belgeyi alabilirim? damga ve tıbbi: Bu sertifika birkaç numuneler olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu belgeleri karıştırmayın. Bunların her birinin amacı vardır.

nereye gitmek

Yani nerede ve nasıl yakın bir akrabanın ölümü sertifika almak için. Böyle bir belgenin verilmesi için kayıt kuruluşuna başvurmak gerekmektedir. Bu son zamanlarda kaydedildi ölen ilçesinde ofisinde yapılmalıdır.

Başka bir seçenek yoktur. Akrabalar ölümü doğrulayan belgenin ilk verilmesi yürütülen organizasyonda kişinin ölümü halinde uygulayabilirsiniz.

üzücü olay yurtdışında gerçekleştiyse prosedür biraz daha karmaşıktır. Bu durumda, bir ölüm sertifikasının elde edilmesi için prosedür tamamen farklıdır.

Ne belgede belirtilmiştir

Bir kişinin ölümü Belgesi - bu ciddi bir belgedir. Eğer aldığınızda tüm gerekli bilgiler belgesinde belirtilmiş emin olmalıdır:

 • Tam adı Bir erkek olan ölüm tescil edilmiştir;
 • Tarih ve ölünün doğum yeri;
 • Uygun belgeler ile teyit edilmesi gerekir vatandaşlık,;
 • Belirli bir yer ve kesin ölüm tarihi;
 • Sivil kayıt devlet eylemlerinin yetkililer bir iz bırakmak gerekir;
 • başvuru ölüm belgesinin verildiği kesin tarih.

Ölüm belgesi olarak

Nerede bulundu belgeyi almak için. Şimdi böyle bir prosedür nasıl gerçekleştiğine belirtmek gerekir. Resmi form mevcut A4 çıkarılan ölüm belgesi. Bu durumda, bir belge belirgin olacaktır filigran. 2014 yılından bu yana sirkülasyon modifiye formları konulmuştur. Bunlar ayrıca "milliyet" olarak bu noktayı belirtti.

Tüm belge ve ifadelerin sunulmasını müteakip günde yaklaşık beklemek zorunda. Bu, mevcut organları yanı sıra, sivil kayıt fonksiyonel bölümünde ölüm sertifikaları vermekle standart bir terimdir.

Başvuranın form sayısı 33 yapılan ölüm olayının bir sertifika, ve bir ölüm belgesi talep edebilir unutulmamalıdır. Nerede bu belgeleri almak için? Aynı sicil ofisinde. Böyle bir doküman gelecekte ölen kişilerin cenaze nakit kredi almak gerekebilir.

doktor raporu

Bu durumda ölüm belgesi almak yalnızca o öldüğü açıklandı kurum veya departman, içinde yürütülür. Bu bir sağlık merkezi, klinik, hastane veya morg olabilir. Belge kendisi bir ölüm tıbbi teyididir. Sunulmuştur şekillenmiş № 106 / y-08 dekore resmi bir form üzerindedir. Bu sertifika gerçeğini teyit değil, aynı zamanda istatistiksel hesap yürütülmesi için değil gereklidir.

Bu belge nedir? Aile üyeleri ölüm belgesinin ellerde olmayacak hâlinde, ilgili tıbbi örnek, bir kart morg ceset çıkarmaya reddedebilir. Böyle bir belge vermek için mi? Genel bir kural olarak, ölüm tıbbi bir belge yalnızca bir koruyucu, aile üyesi veya yakın akrabası olabilir elde ederiz.

Ne sertifikasında belirtilmelidir

Peki, nasıl bulundu tıbbi numune ölüm sertifikasını alır. Uzmanlar belgeyi kontrol dikkatlice önerilir. Rapor:

 • Hiçbir olgusal hatalar ve yazım hataları olmalıdır;
 • Bu tarihler, saat, kayıt belgesi ve bir kişinin ölümü ile örtüşmektedir gerekir;
 • doğru ve pasaport veri belirttiler hatasız olması gerekir;
 • PTO tıbbi örgütler yanı sıra ile doktorun adı, unvan ve imza basılmış olmalıdır.

Ön ya da son

Tıbbi ölüm belgesi "Ön" veya "nihai" damgalı işaretli edilebilir. Bu belgeler ayrıca farklar vardır ve bunlar karıştırılmamalıdır. "Ön" bir işaret varsa, ölümün gerçek nedenini bulmak için ek araştırma yapmak için gereklidir. Bu biraz zaman alacaktır. 45 gün sonra yakınları verilecek yeni belge, çıkarabilir "olağanüstü ön dönüşü." sayı ve önceki kanıtların Tarihi: Bu bir ölüm belgesi elde edildi, sonra ek bir not bulunmalıdır.

Belgenin alındığı anda başvuran imzalamak için kağıtları sırtına koyar. Bu bir önkoşuldur. Omurga böyle kartlarının çıkartılması Yıl boyunca korunur. Belirli bir süre sonra, basitçe kullandı.

damga sertifikası

Nerede ve nasıl bu durumda ölüm sertifikası almak için? Bu belgeler birçok doğum belgesi almak ofiste kayıt, tarafından verilir. Ancak, her şeyden önce gerekli merhum resmen ikamet bölgeye hizmet veren kayıt tam adresini belirtin.

Damga sertifika miras dağıtımı ile ilgili yasal sorunları ile ilgili gerekli temel belge olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, aile gelince bu kağıt için uygulamak çok önemlidir.

Kendi evrak düzenleyen yapamıyorsanız, o sevdiklerine arkadaşlarına talimat formu açmak için izin verilebilir. Ancak, bu uygulama günümüzde çok nadirdir.

Ne belgeler toplamak: Ölüm belgesi alma?

Başvuru Kayıt sitesinin uygun departmanına başvurun ve yazılı bir başvuruda bulunmalıdır. Bazı yeterince durumlarda ve sözlü tedavide. Ayrıca, başvuru sahibi sadece evindeki, damgası bir ölüm belgesi alabilirler. Bu yöntem, Federal Kanunun 65 ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Sadece belgelerin tam set sonra başvuru can gerekli delilleri elde etmek. Arasında onları olmalıdır:

 • tüm kurallara uygun olarak hazırlanan ifadenin;
 • göreceli ölüm teyit belgesi;
 • Pasaport ayrıca başvuranın sadece öldü, ama.

Aynı gün yakınları üzerinde bir ölüm belgesi damga örnekleri Çıkarılmış. hizmet için bu durum ücreti olarak tahsil edilecektir. Ana maliyetler - Uygun formu boş elde etmektir. Şimdi kayıt şirketinden ölüm belgesini nasıl biliyorum.

Numunenin perinatal ölüm Tıbbi sertifikası

doğumda bir çocuğun ölüm sertifikasını alma belirli önerileri ile ilgili belgeyi tamamladıktan sonra verilir. Aynı zamanda bazı kurallar vardır. Bir çocuğun doğumu doğrulayan belgelerin elinde düzenlenmemiş istek ebeveynlerin bu formu olduğunu belirtmek gerekir.

Bu durumda, yalnızca bebeğin ölümüyle ilgili bir makale alabilirsiniz. Ebeveynler tarafından yapılan talebe göre, ilgili makamların sonra ölü çocuğun kaydını doğum saatini teyit edecek ve bir belge, sunabilir. Kayıt farklı kurallar ile tamamen gerçekleştirilir. doğum ve yaşamın ilk 7 gün içinde ölen bebeğin daha sonraki ölüm kaydı doğum ve perinatal ölüme ilişkin belgelere göre, yoktur.

sonunda

Böyle bir kanıt elde etmek için prosedür, ilk bakışta, oldukça basit. Ancak trajik olay ülke dışında gerçekleşti durumlar vardır. ilgili belgelerin tescil için kişi öldü Devletin makamlarına başvurmalıdır. Ama her şeyden önce bir sertifika almak için gerekli menkul tam listesini netleştirmek için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.