SağlıkTıp

Tekrar aşılama - bu nedir? Birlikte öğrenmek

Tekrar aşılama - bu nedir? Bir soruya cevap vermeden önce, bir kelimenin bir tıbbi terim imajına kesin bir tanımını vermek gerekir.

Aşılama ve yeniden aşılama - bir ve aynıdır?

Aşılama viral enfeksiyonlarla mücadele etmek için en başarılı yollarından biridir. Bu prosedürün özü, daha fazla antikor üretimini teşvik edecek aynı yapay olarak sentezlenmiş protein organizma ya da enfeksiyöz ajan içine tanıtmaktır. Ancak bu maddelerin bir kişinin enfeksiyona güçlü bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır çeşitli hastalıkların patojenleri mücadelede aktif olduğunu.

Bir önceki aşılama ile ilgili olarak geliştirdiği, vücudun bağışıklık sistemini, koruma amaçlı bir prosedür - Yukarıdaki açıklamalara dayanarak yeniden aşılama not etmek güvenlidir. Bu faaliyetler, ilk enjeksiyondan sonra belirli bir süre içinde kesinlikle yürütülmektedir.

hangi Karşı hastalıklar BCG aşısı ve yapılır?

Böyle prosedürler kullanılarak, modern tıp başarıyla farklı virüs savaşır gelmiştir. Örneğin, kızamık, çocuk felci, kızamıkçık, hepatit B ve kabakulak karşı kitlesel aşılama ve BCG aşısı ve uyguladı. Buna ek olarak, çocuklar için aşı ve yetişkinler gibi boğmaca, tüberküloz, tetanos, difteri, hastalıklara neden olan maddelere karşı yapmak için, vb. Ancak, bütün BCG aşısı taşınan viral ve bakteriyel hastalıklardan temsil kayda değerdir. Bu, bazı enfeksiyonlar için tek aşı yapmak için yeterli olmasından kaynaklanmaktadır.

tüberküloza karşı aşı

(3-7 gün anda) yeni doğmuş çocuğu yapar ilk aşı, amacı ile aşılama olan tüberkülozun önlenmesi. Tipik olarak bu tür bir enjeksiyon deri altında gerçekleştirilir. Bu hastalığa karşı yeniden aşılama gelince, o zaman tam olarak 6 ya da 7 yıl harcama. Ön bebek yapıyoruz Mantoux testi. Bu prosedür bize enfeksiyona çocuk bağışıklığın potansiyelini belirlemek için izin verir. Negatif sonuç girildiğinde BCG (Basil Calmette-Guerin). Tüberkülin testi (aşılama yara büyüklüğü 5 mm veya daha fazla olan) pozitif ise, o zaman bir vuruş yapmazlar.

Aşılama ve kızamıkçık yeniden aşılama

İlk karşı aşı bu hastalıktan 12 ay içinde gerçekleştirilir. Tipik olarak, bu tür bir prosedür içe kullanılan bir ilacın bir geniş spektrumlu "Priorix" aşı ya da belirli iç üretimidir. Fonlar her türlü ve Dünya Sağlık Örgütü'nün tüm ihtiyaçlarını karşılamak özellikle dikkat çekicidir.

kızamığa karşı yeniden aşılama gelince, tam 6 yıl atanır. Buna ek olarak, kızlar için bu aşıların "Rudivax" aşılar ithal kullanarak ve 13 yıla yakın düzenledi. Bu prosedürler gelecekteki hamilelik sırasında sunulan hastalığını önlemek için gereklidir. Aranan ilaç canlı ama çok zayıf kızamıkçık virüsleri içerir, bu nedenle etkinliği yaklaşık% 97-100. aşı ile ilgili olduğuna bağışıklık süresi, "Rudivax" - 20 yıl.

kızamık Önlenmesi

Bu hastalığa karşı aşı da 12 ay içinde gerçekleştirilir. Çocuk ortaokul girmeden önce İkincil işlem, 6 yıl içinde gerçekleştirilir. Ayrıca kızamığa karşı yeniden aşılama 15 yıla yakın yapılabilir unutulmamalıdır. Böyle aşı sadece bir kez yapılır önce Ama eğer, sadece bu durumda olduğunu.

Uzmanlara göre, kızamık önlenmesi amacıyla kullanılan aşı, enjeksiyon sonrası yaklaşık bir ay içinde en yüksek düzeydedir virüsüne karşı antikorların üretimini uyarır. İlaç kitle kullanılan çocukların aşılama ve ergenlerde, Dünya Sağlık Örgütü'nün tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. İçerdiği kızamık virüsü, sülfat gentafitsina ve sabitleyici.

ihtiyati tedbirler

aşıların her türlü normal immün sistem ile sadece sağlıklı bir insan vücudunda uygulanmalıdır. Bu tür ilaçlar kesinlikle çocuk, ergen ve herhangi bir hastalığın akut semptomlar yetişkinler için kullanılmak üzere yasaktır. Hafif SARS formları, akut solunum hastalığı, bağırsak enfeksiyonları ve diğer anormallikler olarak veriler hastanın durumu ve vücut sıcaklığı normale döndükten sonra hemen yapmasına izin aşılar.

O bugün fazlalaştı, birçok kişi yeniden aşılama olanlar veya diğer bulaşıcı veya viral hastalıklara karşı gerekli olup olmadığını endişe? Pek çok uzman, prosedürler bile insanın ölümüne yol açabilir hastalığın önlenmesi için son derece önemli olduğunu sorumludur. Eğer tüberküloz ve diğer hastalıkları tedavi yoksa Örneğin, sonuç daha sonra kronik olabilir ve hastanın ölümüne yol açacak çok ciddi komplikasyonlar olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.