Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Boris Ryzhy: biyografi, ölüm fotoğrafın nedeni

Auburn şair Boris yaratıcılık SSCB'nin dağılma döneminde Rus milletinin bütün derin duygular somutlaşan. İmparatorluğun son şairi denilen, Auburn 1974 doğumlu, 8 Eylül. Onun kısa hayatı boyunca şair binden fazla şiir yazmıştır. Bugün birçok Boris Red kim merak etti. Biyografi, ölüm nedeni ve hayranlarının kafasında ilgilenen kişinin yaratıcılık.

Boris Ryzhy: biyografi

şairin ebeveynlerimi zeki insanlar. Baba, Boris Petrovich Ryzhy, profesörüydü. O jeolojik ve mineralojik araştırma için doktorstvo aldı. Şairin annesi Margaret M., özel hekim-epidemiyoloji çalıştı.

Sverdlovsk Chelyabinsk ikamet ve hareket yerlerini değiştirerek 1980 Boris Petrovich Ryzhy ve Margaret M. başında. Bölge Vtorchermet Str: Onlar yeni bir adreste yerleşmek. . Titova, vb 44. Onlar geldi ve altı yaşındaki oğlu - Boris Ryzhy. Yaşamın sonu Sverdlovsk kentinde ilişkilendirilecek kadar Biyografi kişi artık onun yeni ev oldu.

Okul hobiler şair

Boris Sverdlovsk eteklerinde okulda okumaya başlar. İlk üç yıl Auburn Aeromodelling içinde tutkuyla ilgilenen. Bir ilkokul öğrencileri gibi, Boris Jr sık sık kafiye, neşeli ve serbest formda kelimeleri koydu. Boris yatmadan İçinde bütün birikmiş enerjiyi tekerlemeler sıçraması zaman Kardeş günleri hatırlıyor.

Gelecekteki şair yaratıcı bir çocuktum. Hobi modelleme kil bir ilgi ile değiştirilir Aeromodelling. arkadaşlarının çoğundan farklı olarak büyük bir ilgi ile çocuk yaratıcılık bu tür girişme.

11 yaşındayken, hedefleyen bir şair Boris Ryzhy bir seyahate gitti göl Itkul kız kardeşiyle. Orada geçirdiği süre zarfında, yüzmeyi öğrendi.

merakı yüzünden Yaralanma

Birkaç hafta sonra Auburn bir ev yapımı paraşüt inşa ve uzun boylu bir ağaçtan atlayarak, bir deneme deney vardı. Sonuç olarak, genç şair elini kırdı ve biyolojide ilgilenmeye başladı.

atalarının evine Yolculuk

şairin kişiliğinin oluşumunda önemli bir olay annesinin tarafında atalarının karada bir gezi başladı. Boris ve 12 yaşındaki oğlu ile birlikte Margaret M., Skripova denilen Orel bölgenin köyüne gitti.

O günlerde ilk kez Boris Ryzhy kökleri öyle derin görünüyordu. Savaş ve büyük dedesi tarihi hakkında Hikayeleri kendilerini daha iyi ve atalarının anlamak için ona yardım etti. Ardından şair ilk insanlık tarihi düşündü. köken acı ve ne güzellik nerede sağlar.

şair okumak Kitaplar

Hayatının Boris Ryzhy ilk 12 yıl hep babasının dikkat ve özen var. Çok daha sonra çalışmalarına etkilenir. Boris oğul sıklıkla gibi şiirler şairler okuyun:

  • A. Blok.
  • Bryusov.
  • M. Lermontov.
  • S. Yesenin.
  • F. Tiutchev.
  • A. Puşkin.

Auburn Rus şairlerinin edebi eserler büyük bir ilgi vardı. Ablası Nekrasov ona hikayeler okuyun.

1987 yılında, Boris Ryzhy ve Olga Yesenin çok dikkat. Genellikle yüksek sesle Vladimira Mayakovskogo şiirler okundu. Mikhail Bulgakov tarafından roman okuma dalmış büyük bir ilgi ile Boris "Master ve Margarita." O, bu işin fikir etkisi altında uzun bir zamandır. Özellikle, bir şekilde ilgi Pilate.

Aynı yıl, Boris müzik sanatına olan ilgiyi görünür. Auburn müzik dinlemek başlar ve onun duruşmada gelişir. Bu deneyim onu çok o şarkı yazmak için kendi çabaları yapmaya karar olduğunu ilham verdi.

Mayakovski'nin ilk aşkı Okuma

1988 yılında Ryzhiy Boris ilk defa şiir Iosifa Brodskogo gördü. Böyle Vladimir Mayakovsky ve I. Brodsky, bir on dört yaşındaki çocuk gibi Yazarlar hep belirli gusto ile okuyun.

Hemen hemen aynı yaşta Boris ilk gençlik aşkı buluştu - kız-bitişiğinde Julius için.

ölüme Tutum

dokuzuncu sınıf şair sonunda Boris Ryzhy oldukça iyi genç adam eğitim gördü. O zaman yeni her şey bir ilgi vardı. akranlarının çoğu aksine, Boris yoğun genç geliştirilmiştir. bilinmeyeni anlama arzusu her şeyi tecelli. boks, karate ve judo yarışmalarında en iyi yerleri işgal etmesine engel olmadı Rus edebiyatı okumaya bile aşkı.

o cesur insana yeteneğine sahip Boris, bu yüzden açıktı. hayatında güçlü bir şok, bir dönüm noktası vardır - canlı bomba komşu evin penceresinden kendini attı. Bu Haberlerden Boris önceden bilinmeyen sorun yaşadı. Çok zeki ve iyi okumak genç adam olmak, genç adam hayatın anlamı ve yaşam geçiciliği önemli bir anlayış vardı. Boris Ryzhy fikri ağır kapatamazsınız. Belki o zaman, o bir şey anlayamadık: Sonuçta bu - cesaret veya korkaklık kişi bu dünyada ortadan kalktığı neden?

Hiç ölüme Genç adamın tavrı beri ve değer bakmak sonsuza kadar değişti. O noktada Boris Ryzhy barış ve anlamsız korku şiir görünümünü tanımlamak başladı hedefleyen bir şairdi.

Gönüllü ölüm Ödülü

Boris Ryzhy tanımak ve ödüllendirmek ilk şiiri uzun bir yol geçti. Şair yurt dışına gitti ve başkalarının hayatlarını gördük. O Yekaterinburg hayattan çarpıcı farklıydı. Boris yakında Artem ailesi doğdu bir oğlu evli ve. 2000 yılında 7 yaşındaydı.

Hayatının son yıllarda, Boris Akademisi, o defalarca şiirlerinden yayınlandı yazmıştır okudu. Olağandışı yaratıcı zencefil tadı çok vardı. Bu şiirlerin Sıralar kemiğe Wade, ve Boris bunu biliyordu.

Birlikte arkadaş ve şair Roman Tyagunova ile o sansasyonel bir şeyler oluşturmaya karar verir. Genç şairler sonsuzluk hakkında en iyi şiir yazar belirleyecek sonuçları hangi Tüm Rusya rekabeti, duyurduk. o ödül için özel bir organizasyon komitesi oluşturur kısa bir süre sonra "Mermer".

adamlar Yekaterinburg için bir edebiyat halkla ilişkiler yapacaklardı. fikrinin temeli her yazarın aziz arzu yazılı kitap ya da hayatı boyunca çalışmasının tanınması görüşünü koymak, ama bir anıt şeklinde oldu. Biraz yaratıcılık ile, Roma, bu iki arzuları birleştirmek olabilecek bir öneri ile sürdü.

Bu sonsuzluğun en iyi hattı için ödül onlar oyma hangi yüzünde, bir kitap şeklinde bir mermer anıt olarak hizmet verecek karar verildi.

bir sponsor bulma Boris ve Roma mermer mezar taşları üretimi için firma döndü. Elbette batıl girişimin şüpheli olanlar da vardı. Ama gerçek şair hurafe gibi şeyler ölümü üzerine yansıtır, kesinlikle korkmuyor. düşünülmüştü gibi, cenaze iş yaptı.

Yakında Roma Tjagunov öldü. Güçlü şoklar Boris Ryzhy yaşadı. arkadaşının ölümü ve nedeni bir sır olarak kalır. İntihar resmi versiyonu görünür. Tjagunov dairesinin penceresinden atladı. Birçok ona bir jumper kabul var, ama akşamları misafir Roman olduklarını beyanı bulunmaktadır - masada dört adet miktarındaki kirli bardaklar vardı.

Siyah depresyon zamanda Boris Ryzhy hissettim. Fotoğraf Tyagunova ve yabani sessizliği bağırdı. şair daha sonra bu satırları yazdı: "O, tüm odalarda acıyı yürür ve alkol yardımcı olmuyor. Her zaman benim bellekte sizin özellikleri bozulmuş, ama sen değildin edilir. "

Dört ay sonra, Boris Ryzhy ölü bulundu. Vücudu ebeveynlerin apartmanda balkon kapısından sarkan edilmiş olarak bulundu. Yakın yakında kayboldu bir not oldu. yazıldığı İçinde: "Hepinizin, hayır şaka ekledi. Kişisel Boris. "

şair hakkında bir belgesel filmi

Boris Ryzhy 2001 7 Mayıs öldü. kısa hayatı boyunca, çok şey öğrendim ve en az onun şiirlerinde bize verdi. 2009 yılında, Sverdlovsk şairin hayatının kısa ama zengin tarihi Hollanda Aliona van der Horst genç yönetmen ilgilendirdi. Hiç düşünmeden doğduğu çevreyi yakalamak amacıyla bir belgesel yapmaya karar, yaşamış ve Rus şair Boris Red ömrü boyunca tanınmış öldü.

filmi "Boris Ryzhy" denir. Biyografi, mümkün gösterilen ana karakter ve yaratıcılık ölüm nedeni. Bir video kamera önünde soru soruldu insanlar, set sıcaklığı ve konukseverliği grubu uymayan olmasıdır. Maalesef, hatta bir ev arkadaşı herkes Boris Red gibi böyle harika kişiyle yaşadığı hatırlamıyorum edemez.

Belki tek sebebi filmin ana fikri, ne yazık ki, bir kez güçlü bir ideolojik yaşamış ve Güç Sovyetler Birliği denilen insanların hayatlarında alınan resimler vardı. Ve şimdi onların değerlerini içine alınır neyi nasıl anlayamıyorum. Gençler içki ve kullanım ilaçlar tarafından kendini berbat. erkeklerin çoğu ya hapis cezası çeken veya kendiniz ve yetenekleri hakkında hiçbir şey bilmeden genç yaşta ölür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.