KanunDevlet ve hukuk

Sözleşmeden farklı sözleşme? Ne seçilir? sözleşme anlaşmadan Farklar

işveren ve çalışan arasında bir ilişki kurma sürecinde her iki tarafın haklarını oluşturan bir iş sözleşmesini, verilir. Bu çalışma yapılan çalışma karakteristiklerini gösteren farklı şartlarda sonucuna varılabilir. En popüler olan bu belgenin bu seçkin farklı türleri ile bağlantılı olarak açık uçlu sözleşme ve iş sözleşmesi. Öyle görünüyor ve ne fark eder? sözleşmeden farklı sözleşme? Aslında, bir fark ve önemli yoktur. Bu tiplerin her biri kendi özellikleri ve özellikleri vardır. Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Ne sözleşme anlaşması farklıdır

sözleşme istikrarlı olan işçilere sağlar , istihdam ilişkileri açısından herhangi bir kısıtlama olmaksızın. İstenirse, bir vatandaş işveren (en azından aylık) bildirimde bulunduktan sonra, herhangi bir zamanda istifa edebilir.

sözleşme gelince, belge istihdam ilişkisinin bir kez zaman belirleyecektir. o çalışanın daha fazla açıklama getirmeksizin görevden veya tekrar işe alınabilir sonra belirli bir süre içindir. Bu ilk sözleşme bir sözleşme farklıdır olduğunu. Buna ek olarak, işveren bu dokümanda belirtilen şartları yerine getirmemesi durumunda erken yalnızca kullanılabilir sözleşme kırmak için. Başka bir deyişle, bir kişinin yere bağladılar aslında ve kendileri için olumsuz sonuçlar doğurmadan terk edemez. Ancak hepsi bu değil. Devam edin.

sözleşmeden sözleşme aksine - vurgular

aşağıdaki gibi bu istihdam belgeler arasındaki temel fark vardır:

 1. Süre. sözleşme süresi işten çıkarma ve sürekli işbirliği imkanı ile 1 ila 5 yıl arasında iken sözleşme, hiçbir sabit terim vardır.
 2. istendiği şekilde bir sözleşme imzalamıştır kişi, herhangi bir zamanda istihdam ilişkisini sona erdirebilir ise sözleşme, işçi belgenin bitmeden yeri terk izin vermez. Sadece ayrılmadan önce standart bir uygulamayı bir ay yazma Şefi önceden bildirimde bulunmak gerekir.
 3. Devlet sözleşme üzerinde anlaşma aksine ikinci belgenin sonunda, her iki taraf da arzu ya da devam çalıştırılmaları konusunda eksikliği birbirlerini bilgilendirmelidir aslında oluşur. Belgenin sona ermesinden önce iki hafta oldukları yapın.

Sözleşme Ek özellikler

Bu verilere ek olarak, iş sözleşmesi aynı zamanda, özellikle aşağıdaki öğeleri içerir birkaç diğer kalite özelliklerine sahiptir:

 • Belge işveren tarafından iptal edilebilir altında ek koşullar varlığı;
 • sorumluluk (bu özellik yok edilmesi, vb bunların yetmezliği, düzensiz depolama, hırsızlık, olabilir) bağlı olarak bazı durumlarda şirket veya organizasyon için zararlar için bir kişi işe;
 • işveren sözleşmede belirtilen edilmiştir bu koşulları yerine getirmemesi durumunda tazminat çalışanın hakkı.

Buna ek olarak, sözleşmeden sözleşmenin aksine ilk belge işveren ve çalışanın emek ilişkilerinin organizasyon hakkında ek bilgiler içerebilir gerçeği halen devam ediyor. konaklama Bu, örneğin, hüküm, çocuk ve diğerleri için bir anaokulu veya okulda yer.

Gerekli belgeler

iş ilişkileri tescili için belirli menkul gerektirir. anlaşma veya sözleşme - - Bu arada, biz bu durumda biz sonuçlandırmak gelmek önemli değil unutmayın hala aynı belgeler gerekmektedir. Bu durumda, en az bir paket içerir:

 • Çalışan (genellikle bir pasaport) kimliğini doğrulayan resmi bir belge;
 • (Bu işe kişilerin çalışma ilk yer olmadığını durumunda) çalışma kitabı;
 • kuruluşun kafasına uygulama formu.

vatandaşın işin beceri ve karmaşıklığına bağlı Ayrıca eğitime belgeler, farklı sertifikalar, ödüller, sertifikalar, sürücü belgelerinin, gerekli olabilecek tıbbi kayıtları, eğitim belirtmek pasaport katılım sertifikası, staj ya da diğer kağıtlar.

Belgenin yapısı

Ve sözleşme ve sözleşme yazılı olarak benzerdir ve aşağıdaki noktaları içeren bir planı ayarlayın:

 • istihdam ve kuruluş ya da kurumun konumunun yerler;
 • Veri işveren ve paralı;
 • görev ve iki partinin hakları;
 • yapılan iş için ödemenin tutarı;
 • teslim süresi, (varsa);
 • ek kayıt ve doğası, karmaşıklık ve yeterlilik işe göre, belirtilen durumlar bulunmaktadır.

iş sözleşmesi kavramı

Çalışan bir ilişkinin tescili için yukarıdaki belgelere ek olarak, iş akdi veya diye bir şey de vardır subcontract. Devlet sözleşme ve sözleşme hukuku aksine, bu kağıt sadece belirli bir görev veya fiili eylemler süresince yapılır ve uygulama ve istihdam kayıtları sunulmasını gerektirmez. sipariş gelince, o bir araba tamir, metin, çini ve faaliyet benzeri tek kullanımlık türlerinin çeviri olabilir.

her zaman aynı anda yazılı olarak resmileştirilmesi iş sözleşmesi karmaşıklığı ve maliyeti çalışmaları, süresi düzeyinde türünü belirtmek için emin olun. istihdam ilişkisinin düzenli ise böyle tatil, hastalık izni, kıdem, vergi ve diğerlerini ödemek gibi maddeleri hariç Ancak, böyle bir belgenin tescil karlı işe kişi değildir. halinde işçi işveren açık uçlu sözleşme veya bir hükümet sözleşmesi, sözleşmenin yürütülmesi vardığı tek Bu diğer resmi belgelerde dile getirilmemiştir görevine, işaretler.

Bir paralı asker ve iş arasındaki istihdam ilişkisi böyle devam sözleşmeler, anlaşmalar, sözleşmeler ve belgelerin çeşitli dekore edilebilir. Bu kağıtları her biri kendi özellikleri ve nüansları vardır. Bu yazıda, özellikle de sözleşmeden sözleşme arasındaki farkı incelendiğinde, sadece bazılarını değindi. hayali benzerliği rağmen, tamamen farklı bir dokümandır. Ve tuzağa olmamak, her başvuru için gerekli ayırt edici özelliklerini bilmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.