KanunDevlet ve hukuk

Hukukun üstünlüğünü ve belirtiler: insan hak ve özgürlüklerini güvence altına

Devlet hukuk olmadan var olamaz. Bu kavramlar birbirine bağlıdır ve biri olmadan diğeri var olamaz. Yasal devlet ve işaretler - bu XIX yüzyılın başından itibaren teorik haklarının favori tema. Bu kavramın ilk yasal analiz geri 1838'de Robert von Mol tarafından verildi. Bu alim, akademik topluluğun kavramını ortaya oldu. Düşünün neyi hukuk devleti ve zamanımızda onun işaret ve modern bilimin uygun olarak.

Bu nedir?

Yasal durum - onun tüm kuruluş ve faaliyetlerinde hukuka tabi böyle bir güç vardır. Aynı zamanda kesin bir amacı vardır. Bu vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini sağlamaktır. Genellikle, hukukun üstünlüğü ve belirtileri gücünün anayasal özellikleridir.

Bu nedir?

By gerekçesiyle hukukun üstünlüğü şunlardır:

  • tanıyan insan hak ve özgürlükleri garanti etmek;
  • güçler ayrılması;
  • Hukukun üstünlüğünü neprekoslovnoe.

Şimdi bunların her bak. Hukukun üstünlüğü ilk işareti, hem de saygı ve evrensel haklar, özgürlükler ve korunması olarak kabul edilmektedir insanın çıkarları ve vatandaş, ve onunla en yüksek değer ve öncelik. Yukarıda belirtilen ayrıcalık ve yargının bağımsızlığını yanı sıra adalet ve diğer yasama düzeltmenin bazı ilkeleri garanti mekanizması sağlayarak gibi gerçekler hükümlerinin uygulanmasına yardımcı. Bir sonraki özellik hakimiyeti, yani tahsisi tek gerçeğin üç şube ayrımı içeren yasama yürütme ve yargı ile birlikte. birbirleri ile işbirliği eşit içine Bu bölünme, birbirlerine ve kısıtlayıcı dal nispeten bağımsız önemli gerekli dengeyi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu ise canlının sağlam ve birleşik gücünü yapar. Bu bölüm, yatay olarak adlandırılır. Son olarak, tüm sistemin içinde son dokunuşu - hukukun üstünlüğü. Ne verilmektedir? Birincisi, anayasal olarak koşulsuz istisna devlet organları olmadan tüm görevini yanı sıra yetkilileri kurulmuş olması Anayasa ve diğer normatif düzenlemelerin sınırları içinde kesinlikle hareket etmek. İkinci olarak, mevzuat diğer normlara ilişkin Anayasanın üstünlüğü sağlanmalıdır gerçeği. Ve üçüncüsü, ülke yasama düzeyinde olması ulusal düzenlemelere uluslararası evrensel olarak kabul gören ilkeler öncelik sabittir. Böyle bir cihaz gücü sadece doğru olduğu için Hukukun üstünlüğü ve özellikleri, ilgi konusudur. Böyle bir durum mükemmel olduğunu ve tamamen için çabalamak gerekiyor. Böyle bir durum gerçekten halkın iradesiyle var ve onun için ve bu nedenle, doğada tamamen demokratik hem de o.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.