Spor ve SağlıkEkipman

SKS - SKS-45

SCS 45 - SKS - Sovyet karabina, kimin tasarımı yerli armourer Sergei Simonov tarafından geliştirilmiştir. Resmi kabul karabina 1949 yılında düzenledi. SCS 45 ilk varyasyon savaş süresi boyunca ve 1945 bileşiklerin etkisi bindirildi. Bu noktada Büyük Vatanseverlik Savaşı kullanıldı yalnızca çağrılabilir üzerine kartuşlar 7,62h39 milimetre kalibreli.

SCS-45. yorumlar

silah satın almış Birçok kişi olarak kullanmak için , avcılık karabina basitlik ve tasarım dolayısıyla güvenilirliğini farkeden ilk etapta. Buna ek olarak, karabina oldukça çekici görünüyor. Buna ek olarak, silahlar o kadar kolay o (sadece durumunda gibi ayrıştırılır olarak gidiyoruz Kalaşnikof), kir, çok değil birikebilir delikler ve. Bir diğer önemli avantaj güçlü kapısı kutusudur.

SCS kullanarak insanların kusurlarından biri, onlara göre, hızlı ateş ile müdahale olmaz hiçbir kompansatör, yayarlar. Birçok SCS modelleri çift çekimlerde fabrika hatası vardır. Ne zaman bu iş bir kama ile dolu olduğu için, tüm süreci kontrol etmek için gerekli dişli mağaza mühimmat.

SCS-45. akort

Bir hayran bir sürü yurtdışı gelen kısa tüfek olması ilginçtir. Özellikle tabii, ucuz, çünkü sadeliği, güvenilirlik Birleşik Devletleri'nde silah ödüllü ve. Genellikle Batı'da oldukça SCS-45 için teşekkür ederiz. Onun fiyat genellikle 120 $ olduğunu. Yılın bağlı olarak, bir karabina 150 dolara kadar gidebilir. Ama ayarlama silahlar hakkında konuşmanın zamanı geldi.

taktik seçenekler

Harici sahibi karabina ilave taktik barınaklar kayış (tip "Picatinny ray") sağlanabilir zamanda. İdeal kompozit, özel yüksek mukavemetli malzemelerden kutusu montajı olacaktır. Mali izin verirseniz, eksik yok - de mevcut taktik bağlama olacaktır kapak buhar odasını, satın alın. Bu gereksiz ayarlanabilir popo yanı sıra kabza satın olmayacaktır. Bütün bu kiti yaklaşık $ 245 mal olacak. Ama avda aynı SCS 45 çok kullanışlı ve rahat silahı olacak.

Başka bir seçenek - nemden korunur ve çizilmelere karşı koruyan bir kaplamaya sahiptir özel stok, montajı. Bu versiyonda da polimerik malzemelerden yapılır havalandırma kapak ve handguard, için kullanılabilir. Bu setin fiyatı az 200 dolar.

SVD altında

altında SCS Binaların tüfeği Dragunov da çok ilginç görünüyor. Bu modifikasyonda Butt üzerinde bir kaplama uygulanarak çizilmelere karşı korunur. Buna ek olarak, bu neme karşı daha dirençli hale gelmiştir. ön-uç gaz çıkış kanal kapağı polimerik malzemelerden imal edilir, havalandırılır. Boyama açısından burada tüm parçalar siyah olduğu söylenebilir. $ 220 böyle bir varyasyon vardır.

yaratılış Tarihçesi

Orta kartuş kalibre 7,62h39 1943 yılında kabul edilmiştir. Aynı zamanda bu kartuş ile daha etkili işe yarayabilir yeni bir silah sisteminin geliştirilmesi üzerinde çalışmaya başlar. eserler BV Simonov denetlendi. Aslında o 7,62h39 milimetre 1944 yılı sonunda yaptığı kısa tüfek odacıklı kalibrede ilk örneklerini oluşturdu. Başlangıçta, karabina daha da erken, 1940-1941 döneminde Sovyet tasarımcılar tarafından geliştirildi. Sonra silahın tasarımı için bir yarışma oldu ve Simonov içinde yer aldı.

Ancak, yeni bir varyasyon bazı tasarım özellikleri taşımaktadır. Bunlar çıkarılabilir katlama süngü, (zaten defalarca önce zikredilmiş olduğu) Yeni bir kalibreli kartuşları, çıkarılabilir gaz kanalını geldi. Ayrıca, namlu fren-dengeleyici yeni modellerde yok oldu. İlk Belorussian Cephesi askeri kısmına temin tüfek ilk parti. Bu erken 1945 yılında oldu.

Buna ek olarak, birincil silah operasyonu ve "Shot" başlıklı bir ders yaptık. Genel olarak, silah operasyon için gerçekten uygun uzmanlar tarafından kabul edilmiştir unutulmamalıdır. Yorumlar genelde olumluydu. Ama yeni bir kartuş karabina önce Simonov SKS-45, çok, çok uzun bir süre ayarlanır. Bu on yılın sonuna kadar sürdü. Sadece yeni kartuş için özelleştirilmiş 1949 karabina, Sovyet Ordusu'nda kullanılmak üzere kabul edilmiştir.

Onlarca yıldır, kendini yükleme karabina SCS-45 RPD makineli tüfek ve bir Kalaşnikof saldırı tüfeği ile aynı satırda (popülerlik açısından) idi. silahların Tüm bu modeller karşılıklı unutulmamalıdır, takviye edilmektedir. Birlikte silahın her tür dezavantajları kaplı. Bir örnek, yangın patlamaları nedeniyle oluşturulan yangın Kalaşnikof saldırı tüfeği, bir yüksek yoğunluklu olarak.

Böylece, kısa mesafeli birkaç kez çekim etkinliğini artırdığı olduğunu. Ve tabii ki, düşmanın küçük bir grup ateş ile. Bir SCS çizgiyi ve varil (10,5 cm ve 10 cm) hedef sahiptir. Yani artık Kalaşnikof saldırı tüfeği daha olduğunu. Sonuç olarak, karabinanın ondan daha daha doğru oldu. Denilebilir gerekir av tüfeği tatmin otomatik yükleme aparatı ile çekim davranış için geçerli gereksinimleri olduğunu.

50'li yılların sonunda

hafif silah Sovyet Ordusu askerlerinin elinde olduğunu bu dönem birleşmesi örnekleri tarafından kutlandı. Böylece, hükümet ordu piyade birimleri makineli tüfekler yerine tüfeklerle donatılmış edildiği göre bir karar almıştır. Komut Kalaşnikof saldırı tüfeği özgü yangının yüksek yoğunluklu, tek bir seferde SCS örtük hassaslıkta bir düelloda kazandı inanıyordu. Askeri uzmanlar, diğer aynı göstergeler AK öylesine belirleyici rol oynamadı, bu yüzden göz ardı edilebilir ile karşılaştırıldığında ikinci Aslında göre.

Ne olursa olsun olursa olsun piyade devam yedek süreci ve ordudan SCS 80s kadar gitmedi nasıl oldu. servis mühendisliği parça, yanı sıra bu bileşiklerin ve voennostroitelnyh materyal sağlayan bileşiklerde oluşuyordu karkarabin Simonov SCS 45. çatışmalarda katılımı bu birimlerin temel görevi değildi çünkü o, prensip olarak, bu mantıklıdır. Şimdi SKS militarize muhafız kısmını kullandı. tüfeğin estetik nitelikleri sayesinde şeref Muhafız aynı zamanda bir geçit ve merasim silah olarak kullandı.

ihracat

SKS 1945 örnek de Afrika ve Asya ülkelerine sağlandı. Orada 70'li üzerinde 50'li tarihsel dönemde meydana gelen silahlı çatışmalarda kullanıldı. Bu Vietnamca silahlı çatışma ve dahil olan Kore Savaşı. Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında yanı sıra, Sovyetler Birliği'nde üretilen kısa namlulu. silahlı çatışmada kullanılan silahların sırasında, SCS ormanda uygun iklim koşullarında kullanım için oldukça uygun olduğu tespit edilmiştir.

Biz tüfeğin ateş gücü kenarını üzerinde yendi söyleyebiliriz. şeydir bir karabina Simonov ile atış etkili mesafeden daha kısa olduğu aralıkları konuşlandırılan ABD Ordusu askerleri ile çarpışma söyledi. Birçok dükkan tüfek yabancı numune az hızlı-daha SCS numunesi 1945 idi ve o defalarca uzmanlar askeri not etmiştir. önemli bir rol oynamıştır geçici savaşları.

yabancı uyarlamalar

Sovyet üretim yerli silahların çoğu örnekleri yabancı tasarımcılar tarafından izlendi. Genellikle yapının mevcut bir örneği temelinde benzer silahların yaratılması nedeni haline gelir. Bu yüzden efsanevi Kalaşnikof saldırı tüfeği ve bir karabina Simonov örnek 1945 ile oldu. Örneğin, Sovyetler Birliği dost bir ülke (ve Çin Halk Cumhuriyeti, Demokratik Alman Cumhuriyeti ve bazı diğer ülkeler oldu) SCS cihaza dayanmaktadır benzer silahların seri üretim geliştirdik.

Bu "Tip 59 '(Yugoslavya Cumhuriyeti) (Çin malı) "Bir Tip 56", bir Karabiner-S (GDR üretim), ifade eder. İkincisi, tesadüfen, bir tüfek bombası türü ateş kullanıldı özel namlu eki ve katlama görme vardır. (Bu "Rashid" idi) Mısır'da benzer silahlar üretin. İnşaat biraz değiştirilmiş, handguard değişti başka alıcıyı yaptı, ama aynı zamanda şarj kolunun yeri değiştirdi.

Toplamda, dünya çapında 15'ten fazla milyon kopya vermişti ve çeşitli modifikasyonlar Simonov kısa tüfek.

Şu anda,

Bugün, SKS sivil silahların çok popüler bir modeldir. Ucuzluğu ve güvenilirlik, bakım basitliği tüfeğin popülerliğe göre. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde bugün yaklaşık 2,5 milyon modelleri sattı. Şimdi ABD'de silah dükkanları daha önce edinilmiş SCS yükseltmek için izin aksesuarları büyük sayısını bulmak için genellikle mümkündür. Bu özel malzemelerin izmarit ve diğer mekanlara farklıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.