Spor ve SağlıkEkipman

Karabina Av - orta ve büyük hayvanlar için

Ülkemizde bir silah olarak yarı otomatik av tüfeği, bir 1961 yıl ile birlikte gelir. O zamandan beri, "Izhmash" birliği tasarlanmış ve bir keskin nişancı kullanarak ünlü "Ayı" düzeni geliştirdi tüfeği Dragunov.

yaratılış Tarihçesi

Beş yüz milimetre olarak namlunun boyutunda yüz on santimetre ve üç turda tankı saklama - ilk av tüfekleri nesnaryazhonnym deposuyla yaklaşık üç buçuk kilo, genel uzunluğu tartılır.

Bu, sınırlı seri üretilen, esas olarak avcılar, balıkçılar, hem de parti elit yöneliktir. Ancak, orta yetmişli tarafından, "Ayı" üretimi kesildi.

tür

Yine, bir kartuş 9h53 ile kendinden yüklemeli av tüfekleri Geçen yüzyılın doksanlı sonundan görünmeye başladı. dönüşüm kendiliğinden yükleme üretmeye başlayan bir derece güvenilir temelinde yapılan ailesinin "Saiga", silahları Yivli aynı "Izhmash" dernek anda sahip Kalaşnikof tüfek.

Onları başarılı anda zor bir sorunu çözmek oluşturma sürecinde: şeması tasarımına kadar güçlü kartuşu "fit". tüfek "Saiga" Av sekiz modifikasyona sahip bile engellenmiş çalışma koşullarında yüksek güvenilirlik ve yüksek doğruluk oranı vardır. O sadece nispeten büyük hayvanı ava kullanılan, ancak eskort veya bekçi birimleri değildir. Bu katlanabilir bir dipçik yüksek mukavemetli cam elyaf takviyeli polyamid yapılmıştır. Stok katlandığında bazı modeller karakteristik bir özelliği boşalmasıdır. namlu av tüfeği, krom ile donatılmış bir bölme ile taşıyordu. Alıcının sol tarafında monte optik için bir temel sağlar.

SVD av karabina dayanarak "Kaplan" yüksek doğruluk sunmaktadır. Kurşunlar tarafından yapılan değişiklikler 7,62x54R, 7,62h51 ve 9,3x64. Bir "kaplan" yeniden otomatik nedeniyle serbest-gazlar dönüş yaylarını nedeniyle, aynı zamanda beyin gaz bölmesine kanal ve gelen itici enerji meydana gelir. Bir eksen etrafında cıvatasını çevirerek kilitleme. Av karabina "Kaplan" lastik popo ile tam bir ahşap popo ve el korumaları vardır. Onun açık görüş sinek iki düzlemde ayarlanabilir ve atış için çubuk üç yüz metreye kadar değişir.

tasarım Özellikleri

olağanüstü popülerlik açıklar nerede ve hakkında av tüfekleri, görüşler, kutu ile varil oluşur, bir gaz piston çubuğu, panjur, dönüş ve tetikleme mekanizması, sigorta örtü gazı boru, nişan alma cihazları, popo, kol ve mağaza ile cıvata. Onların ekipman beyin sapı kanalından toz gazlarının çıkarılması esasına göre çalışmaktadır. Büyük bir basınç kuvveti talepleri ve durak alanını artırmak. Bu amaçla, cıvata kapalı bir fincan ve güncellenmiş ejektör ile inşa edilmiştir. Bu durumda, yay yüklü bir ateşleme iğnesi atalet tutturulmuş kapsül önler.

bir av tüfeği ile donatılmıştır Kök kanalı, genel olarak iki yüz kırk milimetre olarak bir son altı dikdörtgen oluklara sahiptir. İsteğe bağlı olarak, optik ve dirsek gibi kayış ve kılıfı ile donatılmış olabilir ve dağıtımın tam set bir çubukla, aksesuar kalem kutusu ve yağlayıcıyı sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.