SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sigmoid kolon - sindirim sistemi önemli bir organdır

Sigmoid kolon, üst açıklık pelvis başlayan ve içinden geçen rektum, kalın bağırsak biridir. Bu ad, bu bölüm, onun sıradışı şekli nedeniyle Yunan harfi "sigma" anımsatan oldu. O genellikle karnın sol tarafında, ancak genellikle karın ve sağ üst kadranda orta çizgisine ulaşana eğilir. duplikatury periton, mide, tutturma - mezenter kapsanan tüm açılardan sigmoid kolon , ince bağırsak, sigmoid kolon ve karın çeşitli diğer organ ve arka duvarın bir kısmını. Mezenter kan ve lenf damarları ve sinirler bir kitle bulunmaktadır.

Sigmoid kolon yiyecek sindirim önemli bir rol oynar, bunun emme sonradan tüm organlar ve vücut sistemlerine yayılan su önemli miktarda gerçekleşir. Ayrıca, katılaşma dışkı rektum içine daha sonra düşen ve vücuttan atılır orada devam ediyor. sindirim sigmoid kolonun ana işlevi olduğundan, bağırsak hastalığı bağırsak genelde alışkanlıkları ve yakındaki organların normal işleyişi üzerindeki etkisini ciddi rahatsızlıklara neden olabilir ve hatta yaşama bir tehdit olabilir. Bu nedenle, hastalık gibi önemli erken teşhisi sindirim organı gibi sigmoid kolon gibi sistem, tedavi olumlu bir sonuç için büyük bir önem taşımaktadır.

bir sigmoid kolon hastalıklarının bağırsak iltihabı sigmoid (kolitin bir türü) 'dir. akut ve kronik sigmoidita edilmiştir. akut bir şekilde keskin iliak karın içindeki mücadelelere ağrısı, hem de sandalyenin yoğunluğu ve renk değişim ile karakterize edilir. hastalığın kronik biçiminin semptomları ile kabızlık ve ishal, alternatif ağrı sonra defekasyon sırasında. Buna ek olarak, geğirme, varlığı şikayetler üzerine hastalar şişkinlik, kusma, bulantı ve sık yüksek sesle bağırsaklarında guruldama.

Çoğu zaman sigmoid kolon iltihabı tedavisi, daha iltihabı kötüsü nedeniyle yanlış tanı için engellenmektedir. Yakın organlarla birleştirilmesi süreci de başlar bağırsak. Iltihaplı sigmoid kolon (ağrı genellikle spazm niteliğindeki) zayıf görünümünü, vücut ağırlığı ve yaşam kalitesinin bozulmasına bir düşüş ortaya çıkar.

sigmoid kolon iltihabı tedavisi sıkı bir diyet ve yatak istirahati bağlılığı içerir. Göreve antispazmodik resepsiyon, sedatif, antibakteriyel ve saran demektir. Buna ek olarak, yaygın mumlar, bitkisel infüzyon ve kortikosteroid şeklinde topikal tedavi kullandı. ne olursa olsun hastalık olumlu tahminlerin formunun zamanında tanı ile.

Sigmoid kolon spazmı da divertikülozis ada sahip başka bir hastalığın bir belirtisi olabilir. Bu hastalık onu ihlali dayanmaktadır elde edilir bağırsak motilitesi, bağırsak yüksek lümen içi basınçları meydana nedeniyle bazı bölümlerde hangi. Böylece enine ve boyuna kas hipertrofisi, dolaşım başarısızlıklar dokuyu başlangıç ve bağırsak yoluyla bastırıyor chyme bozulur.

Gençlerde Divertikülozis nispeten nadir olmakla birlikte, önemli ölçüde hastalık olasılığını arttırdığı için elli yıl. , Gaz iliak fossada, karın bölgesinde tabure, kramp rahatsızlık ve ağrı şişkinlik: Bu hastalığın başlıca belirtileridir. Bu hastalığın tedavisi böyle fistül, kanama, apse oluşumu, peritonit ve irinli iltihaplar olarak çok ciddi sonuçları, önlemek için.

benzer belirtilerin olması durumunda bu tür sigmoid kolon kanseri gibi daha korkunç hastalıklar, gelişimini önlemek için derhal tıbbi yardım almalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.