BilgisayarlarYazılım

Ses işlemi nedir, nasıl yapılır ve bunu öğrenmenize neyin yardımcı olacağı.

Sound Forge ™ Pro 10, kayıt ya da ses işleme olsun, ses masteringinin herhangi bir göreviyle kolaylıkla baş edebilecek en çok işlevli ve güvenilir ses sistemlerinden biridir. Sistemin yeni özellikleri arasında, orijinal zaman çizelgesini kullanarak profesyonel seviyedeki geçici disk uzantısı, bir kerede entegre disk atağı tabanlı CD'ler kaydediliyor. Bu sistemin avantajları arasında, iZotope ™ tarafından yönetilen Noise Reduction ™ 2 ve Mastering Effects Bundle 2 programları bulunmaktadır.

Çok fonksiyonlu ses düzenleme

Ses işleme için pek çok profesyonel program gibi, sistem örnekleme seviyesinde aynı anda 32 kanala kadar işlem yapabilme özelliğiyle orijinal çok kanallı sesi desteklemektedir. Bu ses sistemi ile ses sinyallerinin yumuşak geçişleri ve karıştırılması mümkün olacak ve bu nedenle olayların kolay bir şekilde düzenlenmesi ve giriş-çıkış sinyallerinin kolay eklenmesi sağlanacaktır. Ses işleme ve ses düzenleme, olay bazlı düzenleme ilkesinin yanı sıra, parçaların birleştirilmesinde, parçaların sonlarının düzenlenmesinde ve parçaların yazarlığı için bestelenmesindeki doğruluğunun yanı sıra, prosedürün esnekliğini de sağlar.

Yüksek kaliteli ses

192 kHz'lik mükemmel bir örnekleme hızıyla hem 24 bit hem de kayan mod (32/64 bit) tam çözünürlük sisteminin desteği ile yüksek ses kalitesi sağlanmaktadır. IZotope MBIT +, test sesleri hariç sadece gerçek bir müzik kullandığı için, sesle yüksek seviyede çalışmayı garanti eder. Sonuç olarak, sesin kaydedilmesi ve işlenmesi, analoglardan niteliksel olarak farklıdır, zira SF Pro 10 ile en sessiz tonlama, ince nüans sesleri ve özel efektlerdeki değişiklikleri kaydetme olanağına sahip olacaksınız.

Stereo ve çok kanallı ses

Bu ses sistemi ile çok kanallı ses kayıtları daha basit hale geldi. Kayıt zamanlayıcısına ve eşik tetikleme moduna, ASIO ™ sürücülerine ve VU metre üzerindeki yazma denetimine erişebilirsiniz.

Bir Kez Disk - entegre mastering

Bu sistem aynı zamanda orijinal Kırmızı Kitap standardının ön kayıt işlemini de desteklemektedir. Dolayısıyla, sistemi profesyonel çoğaltma için doğrudan CD'ye hakim edebildiğiniz için üçüncü parti programlara erişim ihtiyacı tamamen ortadan kalkar.

Ses efektlerinin işlenmesi

Ses ve sesin DirectX® ses efektleri (20 farklı varyant) kullanılarak işlenmesi, yeni Sound Forge Pro 10 ile daha da erişilebilir hale geldi. Bunların en popüler örnekleri arasında zaman germek ve tonları değiştirmek yer alıyor. Ayrıca reverberatörden harmonik uyarana kadar 6 profesyonel eklenti kullanımınıza hazır.

Niteliksel gürültü azaltma

Hatalı olmayan bir ses kalitesiyle bir kaydı geri yüklemeniz gerekiyorsa, örneğin bir kayıttan veya kasetten bir fonogramsa, sistem bu tür amaçlar için idealdir. Artık hiçbir tıklama, seviyede tıslama ve keskin sıçrama korkutucu.

Bu ses sisteminin eğitim desteği de önemlidir, çünkü görsel gösteriler içeren interaktif materyaller bir araya getirilerek, kayıt, mastering, ses işleme ve diğer birçok nüanslar, bilginin programın daha sonraki kullanımında çok yararlı olacağı size aittir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.