BilgisayarlarYazılım

XPS'i açmaktan daha: bir sorunun cevabı

Modern dünya çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Her ay kelimenin tam anlamıyla her ay yeni ve daha birçok program var, her yıl işletim sistemleri güncelleniyor. Tüm yenilikleri yakalamak için, ciddi şirketler bile her zaman kolay değildir, çünkü yenileme için kaynak ayırmanız gerekir. Sıradan kullanıcılar hakkında söylenecekler. Windows 7'nin gelişiyle birlikte, yeni, daha gelişmiş veri biçimleri aşamalı olarak yayılır. Ve eğer birçokları zaten DOCX ve XLSX formatlarına alıştıysa, hala XPS de dahil olmak üzere bir sürü yeni veri biçimi var. Bu belgede bu makaleyi anlayacağız.

XPS dosya biçimi, belgeleri görüntülemek, imzalamak, kaydetmek ve korumak için kullanılan bir biçimdir. Bu formattaki belge bir kağıt sayfasına benzer. Yazdırdıktan sonra normal sayfanın içeriğini değiştirmeniz mümkün olmadığından, XPS belgesinin içeriğini kaydettikten sonra değiştiremezsiniz.

Windows 7 işletim sisteminiz varsa, "XPS nasıl açılır?" Sorusuna görünmezsiniz. Bu işletim sistemi, yazdırma imkânı bulunan programlardan herhangi birinde bu formatta belgeler oluşturmanızı sağlar. Görüntüle, izinleri ayarla ve XPS görüntüleyiciye bu formattaki belgeleri imzalamaya izin ver. Şimdi, eğer bir XPS dosyası ile karşılaşırsanız, açarsanız, zaten bileceksiniz. Bir dokümanı açmak için üzerine çift tıklayın. Görüntüleyicide otomatik olarak açılır. Bu uygulama çok basit, bu nedenle muhtemelen onunla çalışırken herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz.

Şimdi bu yardımcı programın temel işlemlerini anlamaya çalışacağız. XPS'yi açmaktan çok bir sorunu çözmenize izin veren bir görüntüleyici çeşitli seçeneklere sahiptir:

- belgede bir cümleyi aramak;

- belgenin bir kopyasını kaydetmek;

- yakınlaştırma;

- belgenin dijital imzası.

- erişim kontrolü, erişim süresi.

Ayrıca, sorunu çözmek için XPS'yi açmaktan başka programları da kullanabilirsiniz.

  1. NET Framework 4. Bu program birlikte gelir.
  2. Microsoft XPS Essentials Paketi ücretsizdir. Bu program, Microsoft'un resmi ve önerilen görüntüleyicisidir. Windows XP, Vista için idealdir.
  3. Microsoft XPS Viewer ücretsiz - Internet Explorer'a gömülü Microsoft'tan bir görüntüleyici.
  4. STDU Görüntüleyici. Bu program ticari olmayan kullanımlar için tamamen ücretsizdir. XPS, DJVU ve PDF dosyalarını görüntülemenizi sağlar.

Bununla birlikte, en uygun ve en basit seçenek olan "XPS Görüntüleyici" dir. Daha önce belirtildiği gibi bu programla, kimlerin belgeleri görüntüleyebilir, kopyalayabilir, yazdırabilir veya imzalayabilir görebilirsiniz.

Güvenliği artırmak için, her bir ziyaretçinin dosyayı ne kadar süreyle görebileceğini ve ona değişiklik yapabileceğini belirleyebilirsiniz.

XPS belgelerine izinler koyabilmek için, Rights Management Service'e bağlanmanıza izin verecek bir hesap sertifikası yüklemeniz gerekir. Hesabın yönetim sistemine bağlı olmadığı ve bunun için sertifikanın verilmemiş olması durumunda, izin veya değişiklik eklemeye çalıştığınızda, bilgisayar ekranında bir hata mesajı görürsünüz.

"XPS Görüntüleyici", kullanıcıların açık bir XPS biçim belgesindeki sözcükleri veya cümleleri bulmalarını sağlar. Arama yönünü değiştirebilir, arama ayarlarını seçebilir ve geçerli aramayı da silebilirsiniz. Bu programın başka olasılıkları var. Onları daha iyi tanımak için XPS belgesini kendiniz görüntüleyicide açmak ve menüyü dikkatli bir şekilde incelemek en iyisidir.

Umarım şimdi XPS'yi nasıl açacağınızı ve hangi belge biçiminde olduğunu biliyorsunuzdur. Ve biz, sıradan kullanıcılar olarak, sistemi güncelleyip yükseltmeyeceğimizi veya zaten tanıdık Windows 7 ile çalışıp çalışmadığımızı Microsoft'un sorunu çözmek için ne yeni ürünleri bekleyeceğiz. Sonuçta, bir kerede XP'yi çok başarılı olmayan Vista olarak değiştirmek istemedik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.