Haber ve ToplumEkonomi

Moskova metro Üçüncü değişim devresi: şeması ve çalışma başlangıcı

Moskova metro Üçüncü kavşak devresi - mevcut ve potansiyel radyal dallarını bağlamak gerekiyordu hattı, çalışma adı. Mevcut istasyon rahatlatmak olacaktır. Daha sonra, üçüncü döngü değişim metro projesini nasıl uygulanacağını düşünün.

geliştirilmesi için önkoşullar

Bilindiği gibi, en geniş yeraltı taşıma sistemi ile Rusya'da büyük şehri Moskova olduğunu. Proje, üçüncü çevrim tokuş metro 1985 yılında fikri, bir düzenleme hale geldi. Bu bir yüksek hızlı bağlantı merkezi alanlara uzak alanlar için şube omurgalılar yaratmaktı. Toplam 4 hattı inşa planlanmaktadır. bunların kesişme noktası arasındaki alanları üçüncü açılış devresi haline gelecektir.

Yeni bir sahne

2005 yılında yine Moskova Metrosu'nun üçüncü değişim devresinin bir liste ile sunuldu. Bu noktada konut kompleksi "Büyük Park" inşaatını yürütülen Moskova Uluslararası İş Merkezi "City" nin merkezi ( "Downtown") ve istasyon "Khodynka" nin alt katında bir istasyonun oluşan komple montaj yapıydı. Solntsevo satırı - - Moskova Metrosu'nun üçüncü kavşak devresinin bu ilk kısmı ile birlikte kesinti ve gecikmeler ile inşa edilmiştir. Bu bağlamda, ayrı bir dal olarak WPK inşaatına başlamak karar verildi. kademeli bir maddeye başlangıç kısmı olarak ayarlanır. "Dinamo" ile "İş Merkezi".

uygulamanın ilk aşamasında

2 somut TEO Kalinin istasyonları arasında "İş Merkezi" ve uzayan ipler göre kaynağa proje başlangıç sitesi "Militia" ve ardından Strogino. Bu Kalinin ve Solntsevsky yarıçapları birleştirmek için karar verildi. Bu, "serbest kalan" iki kısım bir sonucu olarak. Kalinin segmentinde "Halk Milis" nin uzantısı kadar - Daha sonra, o zaman "ENEA" ( "Running" doğru "İş Merkezi" dan) hat "Solncevo-Mytisci" parçası ve haline gelir. Bu durumda, birinci yarıçap çizgisi vazgeçmişlerdir. Bunun yerine, geliştirme "Ana" istasyona, "Shelepinsky köprü" aracılığıyla "İş Merkezi" bir çizgi alacaktı. "Mnevniki". son istasyon şubesinden "Dinamo" kadar takip ve bölge "Khodynka" gerçekleşti. Bu alanda, inşaat tasarım hatlarının zaman ve bir fizibilite çalışması Kalinin segmentinin oluşturma sırasında beklenmiyordu. Bu alanda WPK yapımında taşı haline geldi edilir.

Aday istasyon

Orijinal bir fikir doğrultusunda, fırlatma sitesinde üçüncü değişim devresi Moskova yeraltı 9 istasyonları içermelidir. Onlar olmak vardı:

  1. "Shmitovski".
  2. "Shelepihinskaya".
  3. "Olimpiyat".
  4. "Krasnopresnensky Ave".
  5. "Polezhaevskaya".
  6. "Khodynka-1."
  7. "Khodynka-2".
  8. "Leningradsky Prospect."
  9. "Dinamo".

bölümün toplam uzunluğu - 9.7 km. (2005 2010-inci) beş yıldır inşaat yürütülen değildi. 2011 yılında, projenin yoğunlaşması gerçekleştirildi ve yine tartışılmaya başlandı. Aynı zamanda ayarlanabilir ve önceki düzeni edilmiştir. altıya - Böylece, eski bölümünün toplam uzunluğu 9.1 km, iddia edilen istasyonların sayısı düşürüldü. Birinci satır, yeni bir segment ilave edildi. İstasyondan hattının kurulması öngörülüyor. "Peter Park" "Aşağı Maslivka" için ( "Dinamo"). dal uzunluğu - 1,9 km.

daha da geliştirilmesi

İkinci metro halkası (üçüncü değişim devresi) düzensiz inşa edilmektedir. Şema karşılaştırmalı berraklık nispeten kuzey yarıçapı oldu. Özellikle, "Aşağı Maslovka" dan hat istasyonu aracılığıyla ardından "Marina Grove", "Riga" "Krasnoselskaya", daha ileri "Bauman" ve "st Lefortovo" yürüdü. "Aviamotor". Oradan Kozhukhovskaya şube başladı. güney yarıçapında Moskova Metrosu'nun üçüncü değişim devresi olmalıdır Ne yani belirsiz kaldı. 2011 yılı sonunda, bir öneri kuzey ve güney yarıçapları birleştirmek için yapıldı. Bunun bir sonucu olarak, üçüncü değişim devresi Moskova yeraltı "Milis" ila "Khoroshevskii" geçmelidir (ave ile kesişim. M. Zhukov), daha sonra iz "Michurinski ave" Mnevniki ile BCL "Kuntsevsky" için, "np sanat yoluyla Kashira 'o andan itibaren hattın katılıma,' Kakhovka "ardından" Kaluga "sonra"," Vernadskogo. "Nagatinsky durgun", daha sonra - Sanat. "Yazıcılar" ve "tekstil işçileri", "Nijniy Novgorod sokak" ve öğe üzerinde kapandı. "Aviamotor". sermayenin Bu tür TPK 4 Mayıs Hükümeti Kararı işaretlenmiş 2012 Üçüncü değişim devresi metro 2018 yılında başlayacak varsayılır.

başlangıç bölümünün Gelişimi

"Khoroshevskii" istasyonu "İş Merkezi" somutlaşmış kaderi başlangıç sitesine yukarıdaki düzenleme durumunda, belirsiz hale gelir. Bu segmentte itibaren halkaları olarak WPK genel şema dahil olmasa bile, vazgeçmiş değil. Bu hattın inşaatı bir başlangıç dalların parçası, ama onun başka bir olasılık olarak devam eder ve tanımlı değil. Düzenleme Kalinin'in çizgisini devam ilk fizibilite çalışması dönmek için önerilmiştir. istasyonundan aralığı uygun olarak. sanat yoluyla "İş Merkezi". "Shelepiha" ve başka ara "halk milisi" kadar sürecek. İkinci noktadan itibaren değiştirmek gerekiyordu. Daha şube boydan boya düz bir. M. Zhukov Sanat. "Pitoresk". Bu durumda, şube "Shelepiha-Khoroshevskaya" çift bağlantı hattı haline gelecek ve tüm alanı yarıçapı bağımsız olacak.

yeni ayarlama

Bunlar 2012 yılının bahar aylarında meydana geldi. Özelllikle istasyona "Riga" bir kesimi söyledi. değil sanat yoluyla "Aviamotor". "Krasnoselsky" ve ve "Sokolniki" in "Bauman" ve "Elektrozavodskaya". Bu seçenek büyük ölçüde inşaat basitleştirmek ve daha da ileri Ring hattı oynamasını mümkün kılacak. Sanat ile - etrafında yapamazlar TPK derin vakıf sadece 1 segment sağlar. istasyona "Aşağı Maslivka". "Marina Grove".

inşaat şemasının Özellikleri

Üçüncü değişim devresine oluşturulmasını gerçekleştirmek için gerekiyordu Planı perspektif bir geri gerektiğinde oluşturmak için kordalıların edilen ve hattın trafik ve mutlak bir ayrılma dişlerine belirli uzunluklara sağlar. Bu hedefe ulaşmak için, 2012 yılında düzeni değiştirilmiştir. Bu nedenle, 4 chetyrehputnyh tokuş düğüm tarafından tasarlanmıştır. Bu platformlar arası (hizalanır) ve 2 kısımları kompleksleri kongre kamera ile paralel istasyonu vardır. Bu, gerekli yolun herhangi hareketini düzenlemek için izin verecektir. Olarak, bu tür düğümleri art hareket ederler. "Marina Grove", "Nijniy Novgorod sokak." "Nagatinsky durgun" ve Sanat. "Aminevskoe karayolu." web sitesinin bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla "Metrostroy" Üçüncü değişim devresi (Moskova) Ltd "SMU Engeocom" inşa etmeye başladı. st "İşletme Merkezi" dan marş devre bölümünü geliştirmek. "Aşağı Maslivka" "Metrogiprotrans" taşıdı. şube kalanı aslen "Mosinzhproekt" gerçekleştirildi tasarımı.

Yapım ders

Programın uygulanması artık geliştirilmektedir nasıl bakılırsa birçok vatandaş üçüncü değişim devresi metre 2019-2020 adlı başında inşa olduğu görüşünü dile getirdiler. şube inşaatı Kasım 2011'de gelecek yıl 2012, kentinde başladı, tünelin conta 1 "İşletme Merkezi" yönünde, 1 Ağustos'ta yapılacak başladı. Başlangıçta geçiş Art geçmesi gerekiyordu. "Khoroshevskaya" ve "Shelepiha". Ancak, iş oldukça zor ve Aralık 2013th tamamlandı ancak oldu. sağ (doğu) ve sola (batı): Zamanla iki tünel geçişi başlatıldı.

2013 yılında aynı zamanda, şema tekrar hafifçe değiştirilmiştir. Böylece istasyonu "Marina Grove" sığ için yeniden tasarlandı. Konumu kuzeye kaymıştır. Sonuç olarak, sadece istasyonu "Aşağı Maslivka" derin koydu arsa kalmıştır. Tünel kısmı diğer bölümlerine göre daha çift hatlı kullanılarak TBM büyük bir çapa oluşturmak için önerilmiştir. 2014 yılında sağ (doğu) bölümünü geçen başladı. O istasyondan koştu. "Parkı Petrovsky" ile "Khodynka". Bu bitişik dört tünel son "Khodynskoe alanını." Aynı yılın Mayıs ayında segmentinin solunda (Batı) geçişini başladı. Eylül 2014 yılında kordalıların dalları inşaatını terk etmeye karar verildi. Sonuç olarak, üç inşaat karşılıklı istasyonları artık gerekli nakli. Ancak, nedeni planda kalan Kozhukhovskaya şube, "Nijniy Novgorod sokak" 4 hputnoy olacağı.

2015 yılında Çalışma

Bilgilendirme Sanat çukurları aşamasına geçilmiştir. "Khoroshevskaya" ve Sanat. "Shelepiha", dört tünel geçişini yaptı. Ayrıca gerçekleştirilen beton işi "Peter Park" istasyonları, "Khodynka" konulu. Buna ek olarak, TMC, iş 2 eğimli geçit ve gövdeleri istasyonu "Aşağı Maslivka" konulu sürüyor iki tünel bölümleri geçişi için monte edilmiştir. Başlangıçta şimdiki 2015-inci yıl için planlanan arazi kiralama. Ancak, ertesi 2016 th taşınır eserlerin tamamlanmasında zorluklar ve gecikmeler sayısı nedeniyle. iş böyle bir tempoda yapılacaktır, Moskova metro üçüncü değişim devresi 2020 yılında açılacak olması muhtemeldir.

Geçici işlem devresi

tanıtımından kararı Şubat 2015 yılında açıklandı. Tahminen bu "Victory Park" ve "Shelepiha" arasında çift hat bağlama bölümü (çıkarılan türlerin) yapımı ile tetikleme kısmı ve Solntsevsky RIC aralığının trenler birleştirilir. Daha önceki bir bağlantı tek parça hattının yapımını planlandı. Bu merkezi bölüm Kalininsko-Solntsevskiy kısmın üst yapıların bir daha sonra üzerinde biriken olmasından kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, bu segment üzerinde seyahat eden yolcular en işlek Arbat-Pokrovskaya dalında "Victory Park" değiştirmek gerekir. Hareket iki çizgisinde organize edilirse, yeni birimler yolcu sayısını artırarak yararlanmak mümkün olacaktır. Sonuç olarak, organizasyon dört beş trenler dalları "Victory Park" yoluyla istasyonu "Ramenky" ve "Petrovsky Parkı" TPK bir segmentten takip edecek Solntsevo hangi forklift yolları sağlar. Bu durumda, "Victory Park" bir parçası "İş Merkezi" ile devam edecektir. Bu şema ile, son istasyon bir tetik kısmı ile birlikte uygulandığında değil. Nisan başında üçüncü kavşak devre tasarımının 2015 birkaç istasyonları adını aldı. Yani, "Riga artık" yerine "Rzhevskaya", "Marina Grove" "Şeremetyevo", "Mozhayskaya" olarak adlandırılan "Kuntsevskaya", "Nijniy Novgorod sokak" haline sanat haline gelmiştir. "Karacharovo".

Sonuç olarak

görüldüğü gibi, çekme üçüncü değişim devresi yaygın. Onun temel görevi - metro ana dalı rahatlatmak için. Bu Çember Hattı yakınında istasyonları hakkında, özellikle, olduğunu. 24 öncelikli alanlar TPK segmentinde Nisan 2013'te, uzunluk olan 13.7 km, üç TBM 1400 kişinin tutulmuştu anlamına geldiğini belirtmek gerekir. Kuşkusuz, bu proje sermayenin özellikle sosyal ve ekonomik öneme sahiptir. Biz devreyi tasarlamak için sadece yerli değil, yabancı uzmanlar çekmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.