Ev ve AileÇocuklar

Trombositler çocuklarda artar. Bu ne anlama geliyor?

şüpheli Trombositler, çocuklarda artar burnundan sık sebepsiz kanama oluşacağına. Bu tür durumlar çocuklar şikayet zaman hızlı bir şekilde, ekstremitelerde şişmesi, yorgunluk ile kendini gösteren, baş ağrısı eşlik edebilir bir kalem veya bacak "Pislikler". Bir kan hastalığı sadece detaylı analiz sonucu olabilir açığa çıkarın.

artan trombosit nedeni

renksiz dvoyakovygnutyh oluşması için kan hücreleri trombositler, kemik iliği, kırmızı bileşeni karşılamaktadır. Bunlara sahip olmaz hücreleri, kan pıhtılaşmaya olmaz.

Çocuklarda Artan trombosit seviyeleri, hatta çok küçük olanlar, kan pıhtıları neden olabilir. Bu nedenle, şüpheli trombositoz durumlarında bir hematoloji uygulamak için gereklidir.

Trombositler ameliyattan sonra arttı. Çocuklarda Trombositoz ağır stres sonrası ortaya çıkabilir.

  • Birincil trombositoz - kalıtsal veya sonradan kazanılmış bir kan hastalığı.
  • İkincil - menenjit, hepatit, pnömoni ve diğerleri olabilir önceki hastalıkların, bir tepkidir.
  • Bazı ilaçlar, aynı zamanda, kan plateletleri içinde bir artışa neden olmaktadır. Bunlar, vinkristin adrenalin içerir.

Kandaki trombosit 10 gün yaşamak beri, bunu bir diş çıkarmak veya anestezi ile müdahale gerekli olup olmadığını, onların artış sizi endişelendirmiyor gerektiğini bilmemiz gerekir.

Eğitim ikincil trombositoz o ortadan çağıran nedeni olarak en kısa sürede sonlandırılır. Kan trombosit seviyesi yeterince hızlı düşerse, o zaman bunu özel bir diyet ayarlayabilirsiniz. meme nedeniyle et tüketimi miktarını azaltın ve çocuğunuz içecekler dut veya çilek vermek emin olun. kuş üzümü, kiraz, ahududu diyet dahil Özellikle iyi.

durumunda artan trombosit bir bebekte yeni doğmuş, enfeksiyonlara bahsetmek gerekli değildir. Henüz Hasta olmak için zamanları olmamıştı. Yani, bu resim - kalıtsal faktörü. Herhangi bir birincil trombositozla olarak, trombosit seviyeleri azaltmak için, ilaçlar almak zorunda.

trombosit normu

renksiz bir kan hücrelerinin sayısal içerik yaşına bağlıdır ve yaşamın ilk yılında önemli ölçüde değişir.

yenidoğanlarda, ayak küp başına 100 bin 400 bin adet normal değer. mm. doğum oranlarından On gün düşüş ve oran ayak küp başına 150-350000 birimleri olarak kabul edilecektir. mm. Çocuk bir yıl döndüğünde, trombosit seviyesi ayak küp başına 180.000 birimlerinden, bir yetişkin olarak dönüşür. mm. 320 bin üzerinde üst sınır değeri, o zaman diyebiliriz Trombositler çocuklarda artar.

bebek sarılık teşhisi kondu Bazen bebeklerin veliler, bu önemli rakama dikkat etmeyin. Onlar birbirine bulmak. Böyle hastalıklara Trombositoz varlığı ilgili değildir.

bir defaya mahsus analizler trombosit çocuklarda artmış olduğunu gösterdi, testleri tekrar almak gereklidir. Bu gösterge için bu dinamikleri gözlemlemek için gerekli olan, daha sık kan örneklemesi ihlalleri ile yapılır. Bu trombosit sayımı kalınlaştırmak için zaman vardır.

Neden tam kan sayımı gerekiyor

Sadece laboratuvarda bir ESR göstergeler, hemoglobin ve beyaz kan hücrelerini içeren bir kan testi ile içerik çoğu çocuk hekimleri ayrıntılı bir analiz yapmak için istenmesi gerektiğini rağmen. Özellikle bir endişem var edebilmek çocuklar. o Trombositler çocuklarda arttığı bilinmektedir olsaydı hematolojik sisteminin bazı bozuklukları, erken safhada teşhis edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.