SeyahatYol tarifi

Port Said Şehir (Mısır): Tarih, fotoğraflar. Port Said Oteller, gezginler yorumlar

Onun - hatta genç Mısır, krallık ülkenin eski cetvel Mohammed Said Paşa'nın adını taşıyan 3000 yıl M.Ö., Port Said, için var olduğu toprakları için, bebeklik. Bu 1869 Süveyş Kanalı açıldı altyapı ayrılmaz bir parçası olarak tasarlandı.

Kanalın önemi

1858 - şehrinin kuruluşunun tarihi. idaresi Süveyş Kanalı içinde, yapay su yolu karşı tarafında bulunan uydu kent Liman Fuad. o Süveyş kapatır güney tarafı ise Port Said, kanala kuzey kapıdır. Akdeniz sahilinde yer alan şehrin önemi, Süveyş Kanalı gibi büyük - dünyanın en önemli yapay su yollarından biri. O da önemlisi, bu yolun güvenli olup, kez Hint Okyanusu havzası onlarca Avrupa'dan rotayı kısaltır ve.

Her yerde su

O tüm Mısır göre burada ucuzdur çünkü malların gümrüksüz ithalat vardır 1974 serbest ekonomi bölgesi ilan edildi - Port Said kendisi serbest liman. Akdeniz, Nil ve "Mısır Hong Kong" (ülkenin sakinleri sözde), kendi içinde ilginç bir konudur Great Salt Lake Egipta- Manzano, denize ayıran bir kum tükürmek üzerine inşa burada çünkü edildi - şehir Çok su Çevresinde yuvalama flamingolar ve beyaz leylek, ortak kollitsa (bustard), balıkçıl ve pelikanlar.

Kuzey-Doğu Afrika İnci

Kuzey kanal kapısı, yakıt geçiş damarları (yıllık miktarı 25.000 adet aşan) ile yüklenir. Port Said başlıca sanayi tesisidir Aslında yanı sıra, o da XIX yüzyılın ortalarından itibaren bu durum bilinen bir kaplıca şehridir. şehir çok ilginç bir mimariye sahiptir - orijinal binaların birçoğu korunmuş. merdiven ve balkon bir labirent ile bağlı Ahşap evler. şehrin eski kısmı bunu kendine özgü bir çekicilik ve gizemi verir ve bazı kasıtlı dilapidation olabilir.

Modern uygar, ancak antik aromalı

Bazıları bu Hollandalı sanatçı Maurice Cornelis Escher tarzında merdiven bir labirent örgü çağrıda bulundular. neyin tehlikede olduğunu anlamak için, onun resimlerin birinde bir göz atabilirsiniz.

Gerçek fotoğraflar aşağıda yer alan biraz farklı görünüyor Port Said, ama bir şey ortak bir manzara. Evet ve "Escher" gizemli ve cazip geliyor ve kesinlikle sömürge antik bir dilim görmek istiyorum turist vardır.

Kentin turistik bazıları

Bu şehirde, sadece o iyi bir reklam olarak hizmet verebilir cips, sahibi olduğu diğer vardır. Yani, dünyaca ünlü Amerikalı Özgürlük Anıtı aslen Süveyş Kanalı'nın bu kapı için üretilmiştir ve Işık Asya (Asya Işık) denirdi. Ama nedeniyle ulaşım ve bu düşüncenin tesisatın yüksek maliyet terk edildi. 1962 yılından bu yana şehir Volgograd ile ikiz olması olabilir dikkate değer Rus turistler için kendi adını taşıyan kare ve sokak yoktur "Rusça." Orada bir mezarlık burada ve bizim vatandaşlarımız - organları deniz yoluyla yutulur olmayan kruvazör "Relight" 30 denizci, burada gömülü. (1917 yılında, kanalın yayımlanmasından sonra, bilinmeyen nedenlerle, Rus gemisi infilak etti.)

Önemli bir liman

Port Said nerede? Kahire, 200 km silinen başkenti. İşte en hızlı otobüs ile ulaştı. Hemen hemen aynı uzaklıkta (222 km veya deniz yoluyla 138 mil) Alexandria, Mısır bir şehir. ama yine de Dimyat'tan arasında bulunan bu iki deniz şehir o ülkenin en büyük limanıdır. Kendi başına, Port Said (Mısır) sevimli ama özellikle Kızıldeniz ve Akdeniz tatil isteyen turistlerin rağbet görüyor. Burada da, kuzey Sina yarımadasında muhteşem palmiye ağaçlarıyla çevrili muhteşem plajları gergin.

korunmuş nesne

Süveyş Kanalı - Yakın sadece ilginç bakmak için mühendislik makine bir mucize vardır. Hesaba ülkenin gelirinin üçte birini getiren kanal dikkatle korunan fazla olması gerçeğini almak gereklidir. Ama bu mucizeyi hayran belli yerlerdir, ve hatta fotoğraf çekmek için izin verilir. çölde gemiler uluslararası üne başyapıtı "Lourens Araviysky" çarpıcı görüntülerin çok anımsatan kamera aşağıda biraz kum süpürme, deniz astarı de gözler önüne sermektedir. şehir ve uzaktan görünen güzel cami, bazı bölümlerinin antik aroması, tek başına doğal cazibesi ona şehri ver.

Sinai bir bölümünü kazanmak için

Ulu Camii, Port Fuad - şehir, Port Said ile bir topaklanmayı oluşturan, (yanı sıra şehrin kendisi 1927 yılında kurulmuştur) Ahmed Fouad I onuruna 1993-1994 yılında inşa edilmiş, Mısır ve Sudan'da Kralı ilk bu unvanı almak için. O çok güzel ve her yerde görülebilir. Sina yarımadasının küçük bir alanda Mısır'a ait olduğunu kaydetti ve burada olduğunu artık ülkenin hava savunmasının ana noktasıdır olabilir. kanalda, ücretsiz feribot her 10 dakikada iki yakasında yayılan iki yerleşim arasında.

Savaşın Bellek

Port Said tek seferde, bir şehir-kahraman olduğunu belirtmek gerekir en önemli kanal Nasır devletleştirilmesi sonra meydana gelen 1956 yılında Süveyş Savaşı sırasında İngiliz-Fransız birliğine direnç olduğu birkaç bölüm, önemli bir rakip düşman kuvvetleri. olayların anımsatan birçok anıt ve dikilitaş, ek olarak, bu kanalda bir uygar, en zengin ve en büyük şehridir vardır. Çok ilginç Askeri Müzesi.

Harikulade bir deniz yolculuğu

Sadece bu köyde bütün bir tatil geçirmek amacı yoksa, o zaman burada bir günlük gezi kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak. Güzel, konforlu otobüsleri ve taksiler Port Said ve İskenderiye ile Kahire arasındaki düzenli olarak çalışmaktadır. sırasıyla şekilde kalış süresi - 3 ve 4 saat sonra. örneğin, Kahire'den Limanı otobüs bileti maliyeti Said - 3.5 dolar. çok daha uzun süre binmek Train - 5'ten fazla saat. Afrika'nın kuzey kıyısı boyunca Port Said denize İskenderiye'den bir gezi olabilir Olağanüstü ilginç. Bu şehir arasındaki yaş farkı Çarpıcı - XIX yüzyılın ikinci yarısında - Alexandria, 332 M.Ö. Aleksandrom Makedonskim ve Liman Said'i inşa ettiler.

Garantili güzel, iyi bir dinlenme

Bu liman kenti tüm tatil geçirmek ise, her zevke uygun turist otel sunuyor. Onların turizm avantajları ve seyahat Limanı fırsatları reklam yöntemleri hakkında çok endişe değil Dedi unutulmamalıdır. varolmayan (günde 30 $ dan) vatandaşların çoğunluğu mevcut otelleriyle ilgili birkaç kılavuzları olarak. Onların sadece harita üzerinde işaretleriyle onlar hakkında ondan fazla adet merkezi ve bilgilere zaten gördük hevesli turist yaymak ve Liman Said'i sevilen nerede, yaygın olarak kullanılabilir bulunabilir. Böyle Grand Albatros Port Said, Port Said ve Helnan Port Said olarak 4 ve 5 yıldızlı otellerde Oteller, şu anda Mısır kitaplarda kapsamlı bir veri vardır ve konaklama maliyeti dahil sitesinde en küçük detaylarına kadar her şeyi öğrenebilir ve mevcut hizmetlerden herhangi. Ve tabii ki, önceden herhangi bir oda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tam değerli değil

Mısırlı polis katılık ve bir askeri tesiste, her yıl Liman Said'i gelen turist sayısının artmasıyla olarak kanalın durumunu rağmen. Yorumlar şehir çok farklı, ama bunların çoğu olumlu olmasa bile hevesli. tüm güzel bir otel olarak, ama odalarda internet yok, birisi diğer oteller temizlik düzeyini memnun değil. Ama her zaman ve zorunlu olarak herhangi bir konuda merhem aynı sinek var. Otel "Grand Albatros", hangi ücretsiz Wi-Fi vardır, ancak aşağıdaki fotoğrafları onaylamak ne çok güzel 4 $ bir saat, World Wide Web kullanabilirsiniz. Doğrudan birçok otel pencerelerinden size kanal üzerinde büyük gemi ve mavna ilerlemesini izleyebilirsiniz. Port Said en popüler Mısırlı tatil birine hizmet ve koşulların derecesi kalitesi aşağı değildir. Bu şehrin ana cazibe güzel ve geniş bir mesire vardır. Süveyş Kanalı Kurumu Çok etkileyici bir bina. Port Said tatil yaparken, İsrail'de veya Mısır'da ilgi herhangi noktasını ziyaret edebilirsiniz. ülke tarihinin her döneminde eşsiz koleksiyonu City Ulusal Müzesi bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.