Gıda ve içecekAna yemek

Boşlukları olmadan kutular pastörize etmek nasıl

hostes önce yaz sezonu gelişi bir meydan okuma kalkar ile - nasıl özenle yapılmış boşlukları kış boyunca özgün lezzet ve besleyici özellikleri muhafaza etmek kutuları pastörize etmek. Tüm eylemler sürecinde gerçekleştirilen bu yana, bu korunması başlayanlar için kullanılabilir, bu bilim öğrenmek için herhangi bir yemek dersleri almak zorunda değilsiniz unutulmamalıdır. Aşağıda öğrenmek sağlayacak kısa kurs kutuları pastörize boşlukları olmadan.

eğitim

Öncelikle cam kapların tüm depolama korunması, çok temiz ve mutlaka tamsayılar için hazırlanan emin olmak gerekir. Bu tehlikeli sonuçlara yol açabilir olarak, kış kırık ürün paketleme için boşlukları kullanmayın, örneğin, gıda cam çarptı. Eğer kutu pastörize etmek nasıl sorunun cevabı gerçekten ilgilenen ek olarak, muhtemelen buhar kullanıldığını biliyoruz sıcaklığının bu prosedür için oldukça yüksektir. yüzeyinde çatlaklar ve yonga da fragmanları formunda bir tatsız sorunlar doğurabilir kap yapısının hasar görmesine neden olabilir.

En yaygın yolları

pastörizasyon en kolay yöntem su ısıtıcısı üzerinde giyilen doğrudan obdavanie kapasite feribot, olarak kabul edilir. Tabii ki, Kazana kaynar su tutulmalıdır. Toplam işlem süresi en fazla on beş dakika değil. Bununla birlikte, önemli bir nokta hatırlamak - kaynar su ile bir demlik oluk üzerinde kavanoz yerleştirmeden önce, su sıcaklık nedeniyle ani bir artış yapısal başarısızlığı önlemek için cam kaplar üzerine dökün kaynatılmaya gereklidir. Evde kutu pastörize öğrenebilirsiniz hangi daha kolay bir yolu var. konteyner kaynar dökün ve kaynar su içinde kapaklarını sterilize etmek başlatması gereken sırasında üç dakika süreyle sıcak su dökmek gerekir. Üç dakika sonucundan sonra su boşaltıldı gerekir ve hemen kutular içeriğini doldurma geçin.

mikrodalga fırın ve yöntemler

Ancak, boşlukları haddeleme uzmandırlar ev kadınları, çoğunluğu kesinlikle daha profesyonel eğitim yöntemleri tercih ediyorum. Örneğin, bu tür aletleri varsa, mikrodalga fırında kutuları pastörize etmek olarak öneriler vermek oldukça ilginç bir yol. Bunu yapmak için, ıslak dikkatle yıkanmış cam kaplar fırına koyup tam patlama açmak gerekir. Tara tamamen kuru hazır olduğunda olacaktır. Ayrıca, size mutfakta bir mikrodalga fırın iftihar edemez eğer, fırında kutuları pastörize etmek nasıl açıklayan yolunda dikkat etmenizi öneririz. Yıkanmış konteynerler soba soğuk olmalı, alt üst fırın içerisine yerleştirilmelidir. Bundan başka, bu ısıtma 150 ° olarak ayarlanır ve ısıtma sonrası on beş dakika içinde kutuları tutmak için gerekli olan edilmelidir. Elde edilen pastörize cam kap hemen haddelenmesi için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.