Haber ve ToplumPolitika

Ukrayna'da Siyasi kelime: maydanovtsy nelerdir?

maydanovtsy kimlerdir? yeni bir kelime kim aradı? Nasıl insanlar veya mevcut siyasi güçlerden farklı? en inceleyelim.

ne oldu

maydanovtsy, olayları incelemek gerekir kim olduğunu anlamak başlamak için. insanlar ne yaptı? Neden Maidan gelmek? Ve şu oluştu. yetkililer sıkıca Biz Avrupa ile bütünleşme politikaya uyması söz verdik. Doğal olarak, bu alandaki avantajları en parlak renklerde boyanmış. Sonra aniden bu kurs Ukrayna için çok faydalı olmadığı ortaya çıktı. yetkililer Rusya'da yönünde yüz seksen derece hızlı bir dönüş yapmaya karar verdi. Bu insanlar gibi değildi. Bağımsızlık Meydanı - O tarihsel olarak "barınak barışçıl protestolar" rolünü sağladı yere yetişmeye başladı. rayına - gereklilik biriydi. dönüm Tarihe göre - 30 Kasım - baktığımızda yetkililerin halkın sesine kulak verecek olmadığını belli oldu: anlaşması imzalanmadı. protestoların anlamı kare yüzlerce gencin sırası kalır kesildi. Sonra ani bir dönüş oldu. Huzurlu adamlar Bu küçük grup kaba karar "temiz". savunmasız insanlar bomba silahlı saldırı. Protestolar farklı bir anlam kazanmıştır.

Ne maydanovtsy istiyorum

insanların Dağılma protestocuların içine yeni bir anlam nefes almak sadece yol olduğu ortaya çıktı. Ama daha çok, mevcut hükümet artık güce sahip katlanmak onlara kanıtladı. Kurtuluş günü yolsuzluk, kanunsuzluk ve eski rejimin Küstahlığımı nefret herkesi toplanmaya başladı. Ve Yanukoviç döneminde günler çok kazandı. Ve yerel özyönetim çözülmemiş problemler ve işin dışına sıkma insanlar ve muhalefetin uzlaşmaz tutum. Bütün bunlar gizlice insanlar tarafından birikmiş. Öğrencilerin bir avuç silahlı saldırı Wick zazhogshim halk ayaklanmasını görev yaptı. performanslarını başladı Maydanovtsy barışçıl yavaş yavaş diğer amaçlar formüle Avrupa entegrasyonunu talep etti. İnsanların dış sadece ve mevcut hükümet herhangi politikası değil memnun olmadıklarını ortaya çıktı. erken cumhurbaşkanlığı seçimleri, hükümetin istifasına: Katılımcılar bir ülkenin liderlik değişimiyle ileri net taleplerde koymak başladı.

göstericilere bileşimi

Ben maydanovtsev tekdüzelik sadece performansları başında gözlendi söylemeliyim. Zaman içinde, çelik toplam kütlesi ayrıldı ve izole edilmiş akım grubudur. Yani, maydanovtsy kimsin? Kim meydanına gidiyor? gençlerin en büyük grup olarak kabul edilir. Bunlar, Kare büyüdü onun ideallerini absorbe insanlardır. Onlar Ders Avrupa'ya beşikten esinlenmiştir. Farklı bir hayat, onlar görmüyorum. Çoğunlukla batı ve orta bölgelerinden, ilerici, yurtsever gençler. Maidan için para değildi üzerindeki bu insanlar - fikre. Bir sonraki grup - eski nesil temsilcileri katıldı. Onlar ikinci kez protesto geldi. "Turuncu" devrim sonuçlarıyla hayal kırıklığı, barışçıl protestoların silahlı darbe vatandaşların bu kategoriye haklı infial neden olmuştur. Özgürlüklerini korumak için geldi. Diğer iş - milliyetçiler. Bu Maidan ideolojik temelidir. Onlar ilham ve diğerlerini kurdu. Onların tutumdur: değilse bana, o zaman kim? Böyle maydanovtsy protestolar makamları bütün gereklilikleri yerine getirmiş bir kez daha ölmek izin vermeyerek, hukuk sektörünün saflarına katıldı.

ülke genelinde hareketin yayıldı

Kiev'in merkezinde başlayarak, protesto hızla Ukrayna toprakları üzerinden yayıldı. maydanovtsam yardımcı olmak için batı ve ardından doğu bölgelerinde başlayan etkinlikler düzenlemeye başladı. farklı bölgelerde aktif insanlar farklıdır. Bu 23 yıl içinde, Ukrayna güçlü bir devlet olmayı kazanmak mümkün olmamıştır söylüyor. Çok farklı idealler insanlara liderlik. Batı oybirliğiyle Avrupa'ya istiyorsa, doğu aralıkları, inanan Rusya daha iyi olacağını. Tamamen Kırım "kırdı". Bu maydanovtsev hiç tanımadığı bir özel alandır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.