Ev ve AileBayram

4 Aralık ne tatil Rusya'da kutlanır?

Biz kar yağmaya zamanı çünkü sadece, kış seviyorum. Aralık ayında, insanların ruhsal temizlenmiş ve sevdiklerinize daha fazla zaman harcamak mümkün olan sırasında tarihlerin bir sürü bekliyor. Bu kış başlangıcı ve büyülü gün sonraki serisi için bizi hazırlar Kudüs'te Meryem tapınağı Sunumu Feast of hatırlamakta yarar var!

Ne tatil 4 Aralık 'ta Rusya'da kutlanır?

Ne kış başlangıcı olur mu? 4 Aralık tarihinde, bir örnek olarak ele alalım - Rusya'da bir tatil? Hug Gün, bilgisayar bilimi ve Kudüs Tapınağı Meryem içinde Sunum adanmış festivalin doğum - takvim üzerinde tarih olarak işaretlendi. Ve bu eğlenceli Aralık maraton sadece başlangıç olduğunu bilmek güzel!

yirminci yüzyılın sonlarında dünyaya yayılmıştır - gençlik en popüler festivallerinden biri - Hug Günü. Onun gelenekleri basit ve keyifli. İnsanlar sokakta sevdiklerini, arkadaşlar, iş arkadaşları ve hatta insanları kucaklamak, temalı flaş çetelerin düzenlenmektedir. Hatta bilim adamları bu tatil onaylıyor. Onlar sarılmalar bağışıklık sistemini güçlendirmek ve sinirleri Hodge yatıştırmaya konusunda hemfikirdir.

Enformatik Günü ayrıca 4 Aralık kaydetti. olağanüstü bir olay olmadan Rusya'da tatil ne tür? dijital elektronik bilgisayar cihazı - doksanlı yılların ortalarında Bu gün, yeni bir buluş Sovyetler Birliği kaydedildi. O andan itibaren Aralık dördüncü hepimiz bilgisayar meraklılarını kutluyoruz.

Kudüs Kutsal Bakire Meryem Temple girmesi

Bu tarih başka bir sebepten ötürü bilinmektedir. Bu 4 Aralık'ta Ortodoks iman bilmek önemlidir, bu güne kadar Rusya'da bir tatil kutlanıyor. değeri çok büyük olduğu için insanlar işlerini ertelemek ve dua saat geçirmek için istekli olduğunu.

kilise ve katedraller yaptığı onuruna özel servis düzenlenmiş. Kudüs Kutsal Bakire Mary tapınağa Giriş - imzalamak Hıristiyan tatil, bu günde veliler Tanrı'ya adamış amacıyla Virgin kilisede getirdiği gerçeği ile birleştiğinde. Bu tarih kilise takviminde giderilmiştir beri.

Tarihi kaynaklara göre, ebeveynler Tanrı'ya ithaf etmek tapınağa üç çağında Blessed Virgin getirdi. O manevi aydınlanma, iğne ve dualarda vakit, orada 12 yıl yaşadı. Meryem anne ve baba, çocuğun görünümü için dua, bir oğul veya kızının doğum durumunda Tanrı'nın hizmetine çocuğunu verecek söz verdi çünkü oldu.

Bu önemli bir olay olarak hatırlanacak ve o gün hakkında bir sorunun cevabını biliyorum ama bir şu gibi diyalog sınırlı olmayacak olmalıdır: "Çıktı" - "4 Aralık - Rusya'da bir tatil".

Kudüs'te Meryem Kilisesi'nin Sunum kutlama kurulması

Şimdi 4 Aralık eşsizliği hakkında biraz daha biliyorum. Rusya (Kilise) tatil ne tür Bu sayfayı takvimde yer almaktadır? Kudüs Tapınağı, Kutsal Bakire giriş.

Tanıtım tatil kilise takviminde çok önemlidir ve Twelve birini (yani Ortodoks Kilisesi en önemli olduğu) 'dir. Aynı zamanda en yeni. Araştırmacılar Jüstinianos Bizans imparatoru ile kutluyor faaliyetlerinin başlangıcını bağlıyor. Kudüs tapınağının kalıntıları üzerine VI yüzyılın ortalarında, o Yeni adında güzel bir kilise inşa. Vvedensky denilen Entry, onuruna kutsandı Kilisesi.

4 Aralık Rusya'da bir tatil üzerinde ne diyeceğini bilerek, kiliseye gidebilir ve yardım ve şefaat için Meryem sorun.

resimleme

Daha sonra Meryem görüntü oluştururken sistemde çok bu tatil onuruna etkilenen yanı sıra sıradışı olay şike kurmak. İlk sahne biz Meryem'in Hayatı giriş bölümüne bakın. anıtsal boyama hikaye IX yüzyıldan kalma başlar.

simgesine en önemli görüntü - Bakire tapınağa giden bir alayı ile çevrilidir. Meryem için yarı açık kapıdan başkâhinine amaçlamaktadır. Arkasında kilise mihrap resimlerinde görülebilir. Genellikle alayı ortasında Meryem Ana anne görebilirsiniz. Söz verdiğim gibi Tanrı'ya teslim etmesi gerekmektedir.

Diğer hikayelerinde Mary Sunağı merdivenlerinden oturan çizilerek. elinde bir buhurdan onu çırpınan melek yanında.

Büyük simgeler hakkında bilgi almak için mükemmel bir fırsat 4 Aralık'ta tam bize veriyor. Rusya'da tatil ne tür? Dini bayram. Yani, zaman tapınağa gitmek ve Tanrı ile iletişim kurmak için vakit ayırmanız var.

Kudüs'te Meryem Kilisesi'nin Sunum Ortodoks Rusya'da bayram gibi?

Geçen dördüncü günü yılın ayının özel eylem tapınaklarda gerçekleşir. günde Vigil küçük yarı gece nöbeti, izlemek ve ayini içerir. beyaz veya mavi elbise giydirilmiş Rahipler.

4 Aralık sorusuna ek olarak - Rusya'da bir tatil, insanlar da size Giriş yemek ne ilgilenen. Bilindiği gibi, tatil Advent (alternatif isim - Filippov) üzerine düşer, nedenle, vejetaryen yemek seçmek gereklidir. Balık yemek için izin verdi.

Bu günde, herhangi bir işten kendinizi özgür Tanrı'yla bir beraberlik için zaman ayırmaya gerek. Kamu hizmeti orada yapılacaktır tapınağa gitmek için tavsiye edilir.

Geçen sene, 4 Aralık Rusya'da bir tatil hakkında bilmiyordum? 2014 inci geçti. Bu yıl kusuru doldurmak için bir şans var. Çünkü sen Ortodoks tatil 4 Aralık'ta kutlanır biliyorum.

Kudüs'te Meryem Kilisesi'nin Sunum gününde Halk alametler

Hiçbir şey için ağ geçidi 4 Aralık kış denir. o zaman Rusya'da biz kızak üzerindeki ilk çıkış yaptı. Önce evliler oturdu. çifti bir güzel boyalı kızak seçti ve onlara oturup ... kış şenlikleri başlayacak! Ayrıca 4 Aralık tarihinde Vvedenskie yıllık fuarlara açtı.

bu bir işaret miydi: dal bakmak 14 Ocak simgenin arkasında suya kiraz koymak için o gün kırık ve, eğer kaderlerini tahmin etmek mümkündür. kiraz çiçeği ise - bir başarısızlık - yıl solmuş eğer iyi olacaktır.

Şimdi 4 Aralık'ta bazı işaretler biliyoruz, Rusya'da bir tatil yıl 2015 biz sunacak. Ama bu tüm bilgi değildir. Diğer işaretler var!

kış soğuk bekleme süresince soğuk o günün durumda. Isı ve aşağıdaki üç ay aynı olacaksa. Soğuk giriş yaparken - Yaz boğucu bekleniyor. Bu havalarda dikkat değer. Zengin bir tablo gelecek yıl - Güneşli gün fakir bir hasat ve kapalı habercisi.

kutsal bir derin duygusu ile çok önemli bir tarihsel olayı ve geleceği tahmin etmek mümkündür hangi gün - Eğer Giriş görebileceğiniz gibi.

Rusya'da "Ne tür tatil: Yukarıdaki bilgileri okuduktan sonra, artık 4 Aralık hakkında sorular soracaktır? Çıktı?". Bu günün bir bilgi alanı ile geçtiyseniz 2014 endişelenmeyin. Gelecekte yakalamak için!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.