ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kameralar için basit stabilizatör

Uzun süre fotoğraf ve video çekmek için aletler ilginç stüdyolarının dışında anları ve ev dekorasyonu yakalayan, en beklenmedik yerlerde kullanıcıların eşlik eder. popüler bir aksiyon kameraları ol ve kıyafet doğa sporları severler tamamlayacak gelmez. Ama nadiren cihaz kullanarak bu biçim hiçbir bozulma olmadan yüksek kaliteli malzemeler sağlar. ekipman üzerinde titreşim etkisini azaltır kendisi kameralar için sabitleyici yardımcı çekim hareket, negatif faktörleri ile başa çıkmak için. Mandalı konuşma ve aksesuar sönümleme ederken bile böyle bir cihazın basit yürütülmesinde çok değerli yardım sağlar.

stabilizatör ile ilgili genel bilgiler

stabilize cihazı farklı düzenlemelere sahip olabilir. Bu cihazlar şunlardır ve modüller, gömülü bir matris kamera ve üç ayaklar ve daha sofistike steadicams kullanılan kombinasyon ile modelleri GoPro. Gelen son sürüm arasında kamera sabitleyici yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam düşünülen planlanmış olarak iyi seçenek is için videosu. Bu aksesuarlar bazı özerklik özelliği ve aynı zamanda uysal.

Çalışma sırasında Kullanıcı kameranın hareketini kontrol eden ve "akıllı" doldurma cihazı özel sensörler aracılığıyla onlara cevaben dalgalanmaları azaltır. Bu, aktif çekim için en etkili bir çözüm, bir kamera, elektronik bir dengeleyicidir. Gömülü stabilize modelleri gelince, onların uygulama çekim sırasında ani hareketlerden içermeyen en fotoğraf tekniği gerekçelendirmiştir.

dengeleyici türlerinin

Bu Steadicamı çarpıyordu aralarında cihazların üç gruba ayrılmıştır. Ama bu segmenti kendine ait işaretler ayrılması cihazlar. Baş arasında onları en an içinde stabilize tekniği isimli numarası akslar. En basit modeller bir veya iki eksenli çalışıyoruz. ve eylemlerin kalanı zaten kullanıcı tarafından kaçınılmalıdır - Bu kamera iki alanda maksimum kontrol edilecek döner anlamına gelir. Buna karşılık, kameralar için üç eksenli sabitleyici üç yönde hareketlerin yumuşatmayı sağlar. keskin dalgalanmalar kaldırarak önemli bir gelişme, beklemeye değer değil, odak taşındı rağmen bu çözüm, aktif çekim için kolaylaştırır.

Avantaj ve manuel stabilizatörlerin dezavantajları

Basit modeller mekanik stabilizasyon prensibini sahip olma eğilimindedir ve onların tasarım dayanmaktadır. Bu çözüm avantajları ve dezavantajları vardır. avantajlar olarak, mukavemet, açıklık ve cihazın genel dayanıklılık olarak ifade edilmiştir. Öte yandan, bazı modellerde tedavisi birçok düzenleyici elementlerin varlığı nedeniyle karmaşıklaşır. Hatta çekim için hızlı bir hazırlık deneyimli bir kullanıcı orijinal dengeye ulaşmak için sırf mekanik ayarlamaların performans sürecini geciktirebilir. dezavantajları çok ve ağırlığını içerir. Özellikle aksiyon kamera için bir stabilizatör elinizi hemen her gramı içinde hissediyor. Genel olarak, bu tür bir cihaz 1 kg yaklaşık kameranın ağırlığı ekleyebilir. Konfor konuşmanın uzun vadeli işlem yönlendiremez açıktır.

Nasıl seçebilir iyi stabilizatör?

Be tiksinti tarafından yöntemini kullanarak bir kamera. çekim bir odada planlanan, biz ve küçük dalgalanmaları söndürür bir tripod, kendimizi sınırlamak yapabilirsiniz. işlem aktif modu için hareket kontrol üç eksen elektronik bir modeli temas için en iyisidir. Ama hesaba evrensellik yönünü almak önemlidir. Orada özellikle segmenti GoPro için tasarlanmış modeller vardır, ama bulabilir ve kameralar için çok fonksiyonlu el stabilizatör 4 kg'a kadar. Diğer bir seçim kriteri, yapısal özellikler ve performansı kapsamaktadır. Genel olarak, daha küçük bir cihaz, bu nedenle daha fazla fonksiyonel ve daha pahalıdır. Katı modeller yüzden teknolojik olarak gelişmiş ve zor değildir, ancak belirli koşullar altında onları tedavi iyi anlaşılmış fiziksel ergonomi için daha rahat sayesinde olabilir.

üreticileri stabilizatörleri

Bariz lider segmenti farklı kategoride farklı düzeylerde üreticileri arasında zorlu bir savaş yoktur, vb. Örneğin, elle tutulan modellerin alanında Canon ve Nikon tarafından sunulan temelde yerleşik dengeleyiciler farklı tipleri, giriş seviyesinden Kino SC-01 bir modifikasyonunu temsil Çinli şirket Zhiyun onun bütçe gelişmekte Z-ONE ve Raylab, rekabet eğer. Ama her versiyon modeli benzersiz kılan harici farklılıkları, bol sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bir kamera için yüksek kaliteli sabitleyici de Poise, Feiyu-Tech ve Golle Micro hatları bulunabilir. Bu markalardan cihazlar teknolojik aynı triaksial mekaniğinin gerçekleşme değil, aynı zamanda taban platformu elemanın gücü değil sadece.

sorun fiyat

kulplu kesik rafları benzeyen basit modeli, 1,5-2 bin satın alınabilir. ovuşturun. Ergonomik konfor açısından modern özellikleri yoksun, tamamen mekanik cihazlar vardır. Ortalama seviyesini temsil aynı üç eksenli modifikasyon - maliyeti bu tür ürünlerin is 3-5 bin Bu is en kapsamlı ve popüler sınıfının bu teknik .. eylem kameralar, yardımcı sabitleme komple set ve holding aksesuarları pazar ve yüksek teknoloji stabilizatör sunulan. Ayrıca bu tür premium sürümlerinde bazı elementler karbon fiber yapılmıştır. 7-9 bin düzenin böyle bir stabilizatör yoktur. Onun avantajları kapalı sabit kullanımda aktif çekim ve kullanıma dokunarak olasılığını da içerir. Ancak, en azından, son derece uzmanlaşmış cihazlar daha iyi benzer fonksiyonları ile başa çıkmak için gerekli değil, her iki durumda da titreşim bastırma yüksek operasyonel etkisi bekliyoruz.

Sonuç

Modern video kameralar yardımcı cihazlar çeşitli tamamlanmaktadır. Bazıları pratik ilgi sağlamadan, bir pazarlama ürünü en fazla vardır. Bu kamera için bir stabilizatör sağlayan fonksiyonu hakkında söylenebilir? Kullanılan aynı GoPro modelleri yüksek genlikli ve Steadicam etkisi dalgalanmalara tabi olmadığından Muhtemelen hayır, titreşim, berrak ve net minimize olarak ifade edilmiştir. Başka bir şey her durumda ve kamera güçlü titreme yaşayacaksınız ve her zaman regülatör titreşimlerden tasarruf kalmamasıdır. onlar da sınırlı olmasına rağmen elektronik cihazların evrensel modelleri, her durumda, video kameraların kullanımı gelebilir mi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.