Sanat ve EğlenceSanat

Sebze ve meyveleri plastikten nasıl küfelirim?

Birçoğunun modellemenin zordur ve herkes bunu yapamaz gibi gözükse de, gerçekte öyle değil. Herkes harika önerileri izleyerek ve talimatları adım adım takip ederek mükemmel nesneler üretebilir. Makale, plasticine'den sebze ve meyveleri nasıl şekillendirileceğine dair birkaç basit örnek veriyor.

Heykel neden?

Bir çocuğun boş zamanlarını çeşitlendirmek, sadece ilginç değil, aynı zamanda yararlı olmasını sağlamak? Okumak, mozaik ve bulmaca katlamak, bir tasarımcı toplamak, plasticine'den erkek, hayvan, sebze ve meyve çizmek veya heykel yapabilmek.

Genel olarak, modelleme tüm çocuklar için çok yararlıdır. Ufku genişletir, hayal gücü ve hayal gücü geliştirir, yaratıcılığı ortaya çıkarır. Bir çocuğun sebze ya da meyveler gibi figürinleri plastikten yapması durumunda konuşma, düşünme ve dikkatin sorumlusu olan küçük bir el motor becerileri katılır. Ayrıca bu süreç yetişkinler için büyük keyif getirecektir. Annem ve çocuğun, birbirleriyle, eğlenceli bir kaplan yavrusu veya Smeshariki'nin ustası olarak harika vakit geçirecekler.

Yaratıcılığın en basit varyantlarından biri plastikten meyve ve sebzelerin kalıplanmasıdır. Bu görev ile acemiler kolaylıkla baş edebilir.

muz

Sarı plastikten kör muzlar - Bu çok basit! Öncelikle, kalınlaşmış iki ince sosisleri rulo ile hafifçe bükmeniz gerekir. Ardından, keskin bir nesneyle (örneğin bir kürdan) birkaç uzunlamasına sığ oluklar geçirin. Şimdi ortadaki küçük filizle sosis ince ve daha kısa yapın. Bu çekim sopa iki muz için - demet döndü.

Her şeyi doğru yapmışsanız, plastik muzlarınız yukarıdaki resimdeki gibi olacaktır.

havuç

Havuç yapmak için, iki plastik turunaya ihtiyacınız var - turuncu ve yeşil. Önce iş parçasını şekillendirdik:

  • Köklü bitkiler - bir taraftan daralmış turuncu sosisleri yuvarlıyoruz. Daha geniş uç biraz düzleştirilmelidir. Keskin bir şey (örneğin bir kürdan), kısa çapraz şeritlerin bir kök üründe gerçekleştiriyoruz;
  • Bir sap - yeşil bir topu yuvarlarız, parmaklarla iki taraftan düzleştirdik, bir ucu hafifçe azalttığımızda. Bir kürdan ile, geniş kenardan dar kenara doğru derin geniş sırtlar çiziyoruz (resimde gösterildiği gibi).

Şimdi kalan en basit şey havuçları boşluklardan toplamaktır. Bunu yapmak için, dar kenarlı kökleri kök bitkisinin geniş kenarına yapıştırmanız gerekir. Plasticine sebze hazır! Aynı resimde gördün mü?

domates

Bir domates yapmaktan daha kolay bir şey yok! Hatta üç yaşındaki çocuklar bu görevi üstesinden gelebilir.

Yine, boşluklarla başlamanız gerekir. Önce meyveyi yapalım, bunun için kırmızı renkteki bir plastik topu alalım. Şimdi iki aşamada yaprakları olan yeşil bir sap yapıyoruz: önce, ilgili rengin maddesinden topu toparlayıp iki parmağımızla beş kısa sosis yaprakları çekelim.

Son adım, domates toplamaktır, yani, kırmızı topa yapraklarla yeşil bir sap ekleyelim. Her şey doğru yapılırsa, aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sebze alırsınız.

Üzüm demeti

Üzüm, çilek, sebze veya meyve değildir. Ama bir değişiklik için, bir üzüm kümesi hazırlamayı öğreniriz. Dahası, bunu yapmak bir domates yapmaktan daha zor değildir. İlk olarak detayları hazırlarız: meyveler ve yapraklar.

Bunu yapmak için, lila plastik dokusu, parmaklarını hafifçe düzleştiren 12-15 küçük topu döndürerek onlara yanlış şekil veriyor. Daha sonra üç üç boyutlu ovaller (bir yumurtaya benzeyebilecek şekilde) körleştirilir ve onları düzleştirmek için onları her iki taraftan da sıkıştırırız.

Bir sonraki adım, bütün meyveleri (lila topları) bir koni biçiminde ve üstten (geniş kısımda) üç yeşil yaprak sopa ile düzeltmektir. Üzüm demeti hazır!

Şimdi, plasticine'den sebze ve meyvelerin kalıplanmasının basit ve ilginç bir faaliyet olduğuna inanıyor musunuz? Bunu eninde sonunda öğrendik - muz, havuç, domates ve bir demet üzüm.

Küçük bir hayal gücü geliştirdikten sonra, elma, armut, erik, karpuz, lahana, bezelye, soğan, turp, patlıcan ve diğerleri: herhangi bir sebze ve meyveleri plasticine'den yapabilirsiniz.

İlginç tasarım

Her şey estetik olmalıdır. Dolayısıyla, üretilen sebze ve meyveleri plastikten bir kutuya atmakla kalmaz, örneğin bir sepet ya da bir tabakta güzelce döşenmelidirler. Çocuk zevkle yapacaktır.

İşte plakalı yalan, gerçek gibi patlıcan.

Bir başka yemeğin çeşitleri plastik sebzelerle doludur. Üzerinde kompozisyonun merkezinde bezelye, turp, havuç, lahana ve hatta küçük bir kabak görüyoruz.

Ve işte ustalar tüm ürünlerini sepete koydular. Ayrıca çok ilginç bir çözüm. Kendiniz deneyin ve plasticine'den (ve tabii ki sebzeler) meyveleri dökmenin eğlenceli bir olay olduğunu görürsünüz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.